2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 19 400 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego w roku 2025 deficytu budżetu.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 19 400 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego w roku 2025 deficytu budżetu. 2. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia: Podstawowe dane o kredycie: 1/ kredyt długoterminowy z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego w roku 2025 deficytu budżetu, 2/ kwota kredytu: do 19 400 000,00 zł (słownie: dziewiętnaście milionów czterysta tysięcy złotych, 00/100), 3/ okres kredytowania: od daty uruchomienia kredytu do 31.12.2036 r., 4/ kredyt będzie pobierany transzami od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2025 r.: a) I transza w przewidywanym terminie do dnia 08 grudnia 2025 r. kwota do 9 400 000,00 zł (słownie: dziewięć milionów czterysta tysięcy złotych, 00/100), b) II transza w przewidywanym terminie do dnia 29 grudnia 2025 r. kwota do 10 000 000,00 zł (słownie: dziesięć milionów złotych, 00/100), 5/ określenie wysokości transz kredytu oraz termin postawienia środków do dyspozycji Zamawiającego następować będzie poprzez złożenie przez Zamawiającego zapotrzebowania na środki w terminie 2 dni roboczych przed terminem postawienia środków do dyspozycji Zamawiającego, 6/ kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marżę banku, 7/ stawkę referencyjną stanowi stawka WIBOR 1M oznaczająca stopę procentową dla międzybankowych depozytów 1-miesięcznych, wyliczonej jako średnia z ostatniego miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczane jest oprocentowanie. Również w stosunku do pierwszego okresu odsetkowego uwzględnia się WIBOR 1M z miesiąca poprzedniego, 8/ marża banku jest stała (niezmienna) w umownym okresie kredytowania, 9/ zmiana wysokości oprocentowania odsetek w okresie kredytowania dopuszczalna jest w przypadku jedynie zmiennej stawki WIBOR 1M. Stosownie do art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1530 z późn. zm.) kapitalizacja odsetek jest niedopuszczalna, 10/ do wyliczenia oprocentowania kredytu w ofercie należy przyjąć stawkę bazową WIBOR 1 M wartość średnią notowaną z miesiąca sierpnia br. (z dnia 29.08.2025 r.), tj. 5,0183% plus stałą marżę banku oraz planowany harmonogram zaciągnięcia i spłat kapitału, 11/ spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych, naliczanych od dnia uruchomienia kredytu. Odsetki będą płatne do 15-go dnia roboczego każdego miesiąca na podstawie not odsetkowych przesyłanych przez Kredytodawcę najpóźniej na 7 dni przed terminem płatności odsetek. W przypadku niedochowania tego terminu, płatność odsetek ulega odpowiednio przesunięciu, 12/ do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w każdym miesiącu w stosunku do rzeczywistej liczby dni w roku (365/365 oraz 366/366 w roku przestępnym), 13/ przy obliczaniu odsetek od kredytu należy przyjąć następujące założenia: do okresu naliczania odsetek należy przyjmować saldo zadłużenia powstałe po wypłacie raty kredytu (transzy) w danym miesiącu, z zastrzeżeniem, że w dniu wypłaty raty kredytu odsetki nalicza się od zwiększonego salda zadłużenia w związku z wypłatą tego dnia (kolejnej) transzy kredytu, analogicznie w przypadku spłat rat kredytu, do naliczanie odsetek należy przyjmować aktualne saldo zadłużenia w danym miesiącu z zastrzeżeniem, że w dniu spłaty kolejnej raty kredytu odsetki nalicza się od zmniejszonego salda zadłużenia w związku ze spłata tego dnia kredytu, 14/ w przypadku opóźnienia w zapłacie odsetek, wykonawca nie ma prawa podwyższać oprocentowania całego niezapadłego kredytu, 15/ wartość odsetek za nieterminową spłatę kapitału określona będzie w wysokości nie większej niż 125% wysokości stopy umownej oprocentowania kredytu, 16/ spłata rat kapitałowych kredytu dokonywana będzie w miesięcznych ratach w ostatnim dniu roboczym danego miesiąca w następujących terminach i kwotach: a) do dnia 31 grudnia 2028 r. w kwocie 1 670 750,000 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 140 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 130 750,00 zł), b) do dnia 31 grudnia 2029 r. w kwocie 1 670 750,000 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 140 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 130 750,00 zł), c) do dnia 31 grudnia 2030 r. w kwocie 1 670 750,000 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 140 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 130 750,00 zł), d) do dnia 31 grudnia 2031 r. w kwocie 2 870 750,00 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 240 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 230 750,00 zł), e) do dnia 31 grudnia 2032 r. w kwocie 2 870 750,00 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 240 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 230 750,00 zł), f) do dnia 31 grudnia 2033 r. w kwocie 2 870 750,00 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 240 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 230 750,00 zł), g) do dnia 31 grudnia 2034 r. w kwocie 2 870 750,00 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 240 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 230 750,00 zł), h) do dnia 31 grudnia 2035 r. w kwocie 2 870 750,00 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 240 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 230 750,00 zł), i) do dnia 31 grudnia 2036 r. w kwocie 34 000,00 zł (11 rat od stycznia do listopada w wysokości po 3 000,00 zł oraz 1 rata za grudzień w wysokości 1 000,00 zł), Pozostałe informacje zostały zawarte w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 606311-2025
Interne Kennung: ZP.271.33.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001