2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie naprawy rewizyjnej zestawów kołowych trzech pojazdów szynowych serii EN63A (typ 36WEa) wraz z wymianą kół monoblokowych i kompletu tarcz hamulcowych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy rewizyjnej zestawów kołowych trzech sztuk pojazdów szynowych serii EN63A typu 36WEa wraz z wymianą na nowe kół monoblokowych i kompletu tarcz hamulcowych. Przeprowadzenie postępowania w zakresie wymiany kół monoblokowych pozwoli na utrzymanie wymaganej sprawności technicznej pojazdów serii EN63A, zapewni bezpieczeństwo eksploatacji oraz ciągłość pracy pociągowej, ograniczając ryzyko przestojów wynikających z konieczności wyłączenia pojazdów z ruchu.
Interne Kennung: Ki.240.4092.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie Zamówienia prowadzone będzie w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w związku z art. 376 ust. 1 ustawy Pzp, w związku z art. 138 ust2. Pkt 2), ponieważ w trakcie eksploatacji pojazdów serii EN63A stwierdzono występowanie nieciągłości materiałowych na tocznych powierzchniach kół co zostało potwierdzone w ekspertyzie technicznej sporządzonej przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny – Centrum Pojazdów Szynowych. Występowanie tego typu wad materiałowych jest bardzo trudne do przewidzenia, a w wielu przypadkach – praktycznie niemożliwe. Każda sytuacja wymaga indywidualnej oceny i podejścia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50222000 Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: "Wykonanie naprawy rewizyjnej zestawów kołowych trzech pojazdów szynowych serii EN63A (typ 36WEa) wraz z wymianą kół monoblokowych i kompletu tarcz hamulcowych".