806773-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie, poprzez termiczne przekształcenie, odpadów o kodzie 19 12 10, pochodzących z mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, w tym z odpadów wielkogabarytowych, nie posiadających charakteru odpadu niebezpiecznego, obojętnego lub biodegradowalnego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie, poprzez termiczne przekształcenie, odpadów o kodzie 19 12 10, pochodzących z mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, w tym z odpadów wielkogabarytowych, nie posiadających charakteru odpadu niebezpiecznego, obojętnego lub biodegradowalnego
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (poprzez termiczne przekształcenie) odpadów o kodzie 19 12 10, pochodzących z mechaniczno - biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, w tym z odpadów wielkogabarytowych, nie posiadających charakteru odpadu niebezpiecznego, obojętnego lub biodegradowalnego, w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów. 2. Ilość odpadów o kodzie 19 12 10 pochodzących z mechanicznego przetwarzania odpadów komunalnych, przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi do 3000 Mg. 3. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia. W przypadku zwiększenia strumienia odpadów, Zamawiający dopuszcza skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP, polegającej na zwiększeniu ilości odpadów o kodzie 19 12 10 przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania dodatkowo o ilość do 4000 Mg. 4. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 7000 Mg, w tym: dla zamówienia podstawowego: do 3000 Mg oraz dla zamówienia w ramach opcji: do 4000 Mg. 5. Odpady będą oferowane w formie: luzem. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego z instalacji: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK), ul. Lubelska 53, 10-410 Olsztyn. 6. Odpady odebrane od Zamawiającego zostaną zagospodarowane poprzez ich termiczne przekształcenie. Wykonawca może wykonać w/w zagospodarowanie opadów samodzielnie bądź za pośrednictwem innych podmiotów, posiadających stosowne zezwolenia (podwykonawców). Wykonawca ponosi wówczas pełną odpowiedzialność względem Zamawiającego za zapewnienie dozwolonego powyżej sposobu unieszkodliwienia odpadów. II. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA 1. Termin wykonania zamówienia wynosi 12 miesięcy licząc od daty wskazanej przez Zamawiającego w pisemnym poleceniu rozpoczęcia realizacji zamówienia (umowy). 2. Do upływu terminu realizacji umowy, Zamawiający może złożyć oświadczenie o jego przedłużeniu, nie stanowiące zmiany umowy i nie wymagające aneksu. Oświadczenie może zostać złożone wielokrotnie i wskazywać różne okresy przedłużenia, które łącznie nie mogą przekroczyć dodatkowych 3 miesięcy. 3. Biorąc pod uwagę określone w ust. 2 uprawnienie, maksymalny termin realizacji zamówienia może wynieść do 15 miesięcy, licząc od daty wskazanej w wydanym przez Zamawiającego pisemnym poleceniu rozpoczęcia realizacji umowy. III. INFOMACJA O ZAMÓWIENIACH O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. 2. Zgodnie z brzmieniem ww. przepisu: Zamawiający może udzielić ww. zamówień w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług (tj. wyłonionemu w niniejszym postępowaniu), zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości 3. Zamówienia, o których mowa w ust. 1 zostaną udzielone, jeżeli będą zachodziły okoliczności powodujące potrzebę ich udzielenia. Ww. zamówienia zostaną udzielone na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego opisanych w niniejszej SWZ oraz zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi w tym zakresie. 4. Ww. zamówienia mogą zostać udzielone: 1) do wartości 6 000 000,00 zł netto, co stanowi 1 293 912,15 euro; 2) po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, przy czym zlecenie zamówienia, tj. zawarcie umowy, poprzedzone będzie stosownym zaproszeniem do negocjacji oraz negocjacjami; 3) każdorazowo negocjacje dotyczą oferowanej przez Wykonawcę ceny oraz warunków realizacji zamówienia w kontekście przyjętego opisu przedmiotu zamówienia i warunków przyszłej umowy o zamówienie publiczne; 4) Wykonawca będzie musiał wykazać spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia poprzez złożenie dokumentów, jak w niniejszym postępowaniu przetargowym. IV. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych usług z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz z wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy oświadczenia potwierdzającego, że odpady odebrane od Zamawiającego zostaną zagospodarowane poprzez ich termiczne przekształcenie (w postaci Załącznika nr 10). 2. Przedmiotowy środek dowodowy wskazany w ust. 1, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą. 3. Przedmiotowy środek dowodowy wskazany w ust. 1 służy potwierdzeniu, że Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w sposób zgodny z wymaganiami Zamawiającego. W przypadku braku potwierdzenia, że odpady odebrane od Zamawiającego zostaną zagospodarowane poprzez termiczne przekształcenie, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP. 4. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowego środka dowodowego, o którym mowa w ust. 1 lub złożony przedmiotowy środek dowodowy będzie niekompletny, Zamawiający wezwie Wykonawcę do jego złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba, że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 5. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowego środka dowodowego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia. W przypadku zwiększenia strumienia odpadów, Zamawiający dopuszcza skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP, polegającej na zwiększeniu ilości odpadów o kodzie 19 12 10 przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania dodatkowo o ilość do 4000 Mg. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 7000 Mg, w tym: dla zamówienia podstawowego: do 3000 Mg oraz dla zamówienia w ramach opcji: do 4000 Mg.