806837-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa i sprzedaż energii elektrycznej dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na rok 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i sprzedaż energii elektrycznej dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na rok 2026
BeschreibungZmiany i wyjaśnienie treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1173318 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, (PE), do obiektów, budynków oraz ich infrastruktury Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed), oraz zakup przez Wykonawcę od Zamawiającego energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnego źródła energii OZE (instalacje fotowoltaiczne) i wprowadzonej do sieci OSD dla których Zamawiający ma obecnie status odbiorcy wytwarzającym energię elektryczną i, zgodnie z posiadanymi przez Zamawiającego tytułami prawnymi. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. 2. Na zamówienie składa się zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte opcją j.n.: A. ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres określa załącznik nr 3 do SWZ. B. ZAMÓWIENIE OBJĘTE OPCJĄ: Zamówienie objęte opcją zostało szczegółowo opisane w projekcie umowy (załącznik nr 4 do SWZ) oraz będzie realizowane na zasadach opisanych w załączniku nr 3 do SWZ stanowiącym opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa netto za energię elektryczną (odpowiednio dla każdej grupy taryfowej) dla zamówienia podstawowego i zamówienia objętego opcją musi być taka sama. W przypadku zaoferowania różnych cen jednostkowych, Zamawiający odrzuci ofertę zgodnie z art. 4. Szczegółowe postanowienia dotyczące wykonywania zobowiązań odnoszących się do niniejszego zamówienia zawarto w projekcie umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 5. Przygotowując ofertę, Wykonawca winien dokładnie zapoznać się z zawartością wszystkich dokumentów składających się na dokumentację przetargową, którą należy odczytywać wraz modyfikacjami i zmianami wnoszonymi przez Zamawiającego w trakcie trwania postępowania. 6. W związku z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L Nr 229, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111, str. 1), Zamawiający informuje, że nie udzieli zamówienia publicznego objętego zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: - obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; - osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; - osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 7. W celu potwierdzenia, że wobec Wykonawcy nie zachodzi którakolwiek z przesłanych wyszczególnionych w ust. 6 powyżej, do oferty należy załączyć oświadczenie – załącznik nr 5 do SWZ – w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą (z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy). 3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycz-nego, nr konta 75 1090 0004 6619 0000 2025 0118, z oznaczeniem: Wadium – nr postępowania GUM2025ZP0118. 1. Zamawiający w niniejszym postępowaniu wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 2. Wykonawca, który wygra przedmiotowe postępowanie zobowiązany będzie do wniesienia, najpóźniej w dniu za-warcia umowy, zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% całkowitej ceny oferty brutto. 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku formach, zgodnie z art. 450 ustawy pzp.
Vorherige Bekanntmachung658264-2025
Interne KennungGUM2025ZP0118
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, (PE), do obiektów, budynków oraz ich infrastruktury Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed), oraz zakup przez Wykonawcę od Zamawiającego energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnego źródła energii OZE (instalacje fotowoltaiczne) i wprowadzonej do sieci OSD dla których Zamawiający ma obecnie status odbiorcy wytwarzającym energię elektryczną i, zgodnie z posiadanymi przez Zamawiającego tytułami prawnymi. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie objęte opcją zostało szczegółowo opisane w projekcie umowy (załącznik nr 4 do SWZ) oraz będzie realizowane na zasadach opisanych w załączniku nr 3 do SWZ stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.