807118-2025 - Ergebnis
Dänemark – Versicherungen – Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Indkøb af arbejdsskadeforsikring til Energinet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBekendtgørelse om indgået kontrakt - Indkøb af arbejdsskadeforsikring til Energinet
BeschreibungEnerginet ønsker tilbud på en arbejdsskadeforsikring efter kriteriet "laveste pris".Der henvises nærmere til udbudsdokumenterne.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Interne Kennung271737756
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensEnerginet ønsker tilbud på en arbejdsskadeforsikring efter kriteriet "laveste pris".Der henvises nærmere til udbudsdokumenterne.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
LosLOT-0000