807672-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy Łomianki - Utrzymanie czystości” z okresem realizacji 1.01.2026 r. - 31.12.2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie czystości i porządku na terenie gminy Łomianki - Utrzymanie czystości” z okresem realizacji 1.01.2026 r. - 31.12.2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy Łomianki - Utrzymanie czystości” z okresem realizacji 1.01.2026 r. - 31.12.2027. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: 1) Część I przedmiotu zamówienia – „Utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy Łomianki w latach 2026-2027” 2) Część II przedmiotu zamówienia - „Utrzymanie czystości na terenie parków miejskich w Łomiankach w latach 2026-2027”
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I – „Utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy Łomianki w latach 2026-2027”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w Części I są usługi związane z utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy Łomianki, obejmujące: 1) Opróżnianie koszy ulicznych i na placach zabaw na terenie gminy Łomianki (wykaz koszy stanowi załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia), w tym: a) codzienne opróżnianie koszy do godziny 700, ew. dwa razy w ciągu dnia, drugie opróżnienie do godziny 1400, dotyczy maksymalnie 20 sztuk koszy, b) sprzątanie śmieci przy koszach, w promieniu 2 m od kosza, c) naprawę i konserwację koszy, d) wymianę uszkodzonych części lub całych koszy (asortyment dostarczony przez Zamawiającego), e) ustawianie nowych koszy (asortyment dostarczony przez Zamawiającego) w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, f) Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia ilości koszy nie więcej niż o 20% w ciągu roku kalendarzowego, w stosunku do liczby, określonej w załączniku nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia oraz zmiany lokalizacji koszy w zależności od bieżących potrzeb. 2) Sprzątanie przystanków autobusowych na terenie gminy Łomianki (wykaz przystanków stanowi załącznik nr 2 do opisu przedmiotu zamówienia), obejmujące: a) codzienne opróżnianie koszy przystankowych do godz. 700, b) naprawę i konserwację koszy na przystankach, c) wymianę całych koszy (asortyment dostarczony przez Zamawiającego), d) codzienne sprzątanie terenu przystanków autobusowych, na długości zatok przystankowych, jednak nie mniej niż 40 mb, po 20 mb od słupka przystankowego lub wiat przystankowych oraz szerokości utwardzonej powierzchni przystanków do 5 mb od krawędzi drogi/zatoki przystankowej (sprzątanie odpadów, zamiatanie piasku i liści z zatoki i chodnika, usuwanie przerośniętych traw, itp.), e) sprzątanie odpadów z terenu przystanków odbywać się będzie codziennie w godzinach 500- 700, f) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lokalizacji przystanków. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia ilości przystanków nie więcej niż o 5 przystanków w ciągu roku kalendarzowego, w stosunku do liczby, określonej w załączniku nr 2 do opisu przedmiotu zamówienia. 3) Utrzymywanie czystości na drogach głównych i zbiorczych (wykaz dróg zbiorczych stanowi załącznik nr 3 do opisu przedmiotu zamówienia): a) codzienne sprzątanie odpadów stałych, w tym również gabarytowych, z poboczy dróg o charakterze dróg głównych i zbiorczych i ich wywóz celem dalszego zagospodarowania/unieszkodliwienia/odzysku, b) usuwanie wszystkich rodzajów odpadów z dróg, poboczy i chodników, a w szczególności: drobnych odpadów komunalnych (np. niedopałki, kapsle itp.), gałęzi, gruzu lub innych odpadów budowlanych, c) usuwanie chwastów z chodników i urządzeń przydrożnych (odwodnienia, kratki, bezpieczniki etc.), d) sprzątanie poboczy w odległości do 10 m od krawędzi jezdni w linii prostej, e) sprzątanie całej powierzchni pasażu przy ul. Warszawskiej pomiędzy ul. Baczyńskiego a ul. Wiślaną, f) usuwanie ogłoszeń i reklam ze słupów energetycznych oraz drzew, w pasie drogowym, g) sprzątanie ulic, poboczy oraz chodników po kolizjach drogowych i wywóz odpadów do specjalistycznych zakładów utylizacji: - każdorazowo, niezwłocznie po wezwaniu przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, Straży Miejskiej w Łomiankach lub Policji w Łomiankach, - usuwanie części rozbitych pojazdów, - usuwanie materiałów rozsypanych w trakcie kolizji lub ich przewozu. 4) Utrzymanie czystości na drogach lokalnych na terenie gminy Łomianki (wykaz dróg stanowi załącznik nr 4 do opisu przedmiotu zamówienia): a) jednorazowo w każdym miesiącu, b) sprzątanie odpadów stałych, w tym również gabarytowych, z poboczy dróg i ich wywóz celem dalszego zagospodarowania/unieszkodliwienia/odzysku, c) usuwanie wszystkich odpadów z dróg, poboczy, ścieżek rowerowych i chodników, a w szczególności: drobnych odpadów komunalnych (np. niedopałki, kapsle itp.), gałęzi, gruzu lub innych odpadów budowlanych, d) sprzątanie poboczy w odległości do 10 m od krawędzi jezdni w linii prostej, e) usuwanie ogłoszeń i reklam ze słupów energetycznych oraz drzew w pasie drogowym, f) sprzątanie ulic, poboczy, ścieżek rowerowych oraz chodników po kolizjach drogowych i wywóz odpadów do specjalistycznych zakładów utylizacji: - każdorazowo po wezwaniu przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, Straży Miejskiej w Łomiankach, - usuwanie części rozbitych pojazdów, - usuwanie materiałów rozsypanych w trakcie kolizji lub ich przewozu. 5) Sprzątanie piasku i liści z ulic, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów (wykaz ulic, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów objętych sprzątaniem stanowi załącznik nr 5 do opisu przedmiotu zamówienia), wraz z wywozem celem dalszego zagospodarowania/unieszkodliwienia/odzysku: a) zakres sprzątania obejmuje zamiatanie i zebranie piasku, liści i usunięcie przerośniętych traw z pasa bezpieczeństwa jezdni, elementów składowych jezdni m.in. pasy bezpieczeństwa, odwodnienia etc., chodników i ścieżek rowerowych, b) w przypadku jezdni – jednorazowo w ciągu każdego miesiąca (w okresie zimowym w zależności od aktualnie panujących warunków atmosferycznych, tj. opadów śniegu), w przypadku ul. Warszawskiej dwukrotnie w ciągu miesiąca w dniach od 1 do 7 oraz od 15 do 22 dnia każdego miesiąca, c) w przypadku chodników, ścieżek rowerowych, parkingów - jednorazowo w miesiącach: kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad; w dniach od 1 do 15 każdego miesiąca; w przypadku ul. Warszawskiej – dwukrotnie w ciągu miesiąca w dniach od 1 do 7 oraz od 15 do 22 dnia każdego miesiąca, d) sprzątanie obejmuje teren: -w przypadku jezdni – pas o szerokości 1 m wzdłuż krawędzi jezdni, w tym pas bezpieczeństwa (jeżeli jest) oraz część jezdni przylegająca do pasa bezpieczeństwa lub krawędzi jezdni, cała szerokość jezdni w przypadku zabrudzenia całej powierzchni jezdni, -w przypadku chodników – całej powierzchni chodników, -w przypadku ścieżek rowerowych – całej powierzchni ścieżek rowerowych, -w przypadku parkingów – całej powierzchni par
Interne KennungRZP.271.41.2025 Cz. I
LosLOT-0002
TitelCzęść II – „Utrzymanie czystości na terenie parków miejskich w Łomiankach w latach 2026-2027”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w Części II są usługi związane z utrzymaniem czystości i porządku na terenie parków miejskich w Łomiankach. 1) Zestawienie powierzchni Park przy jeziorze Fabrycznym: 1) Całkowita powierzchnia parku – 56.270,00 m2, w tym: - powierzchnia pod wodami - 28.509,00 m2 - tereny zielone wraz z runem naturalnym – 21.996,90 m2 - nawierzchnia betonowa ażurowa (parking wewnętrzny przy ul. Wiślanej) – 916,53 m2 - nawierzchnia betonowa wylewana (chodniki i ścieżki), nawierzchnia mineralna oraz kompozytowa (kładka i taras widokowy) – 3236,85 m2 - nawierzchnia asfaltowa (tor rowerowy) – 234,48 m2 - nawierzchnia tymczasowa (chodnik z kostki betonowej) – 44 m2 - nawierzchnia drewniana (widownia przy Dolinie Mgieł) oraz podest edukacyjny – 135 m2 - nawierzchnia grysowa (siłownia i street workout) – 699,68 m2 - nawierzchnia piaskowa (plac zabaw) – 734,56 m2 2) Zestawienie powierzchni Park Artystów przy ulicy Zachodniej: Całkowita powierzchnia parku – ok. 7000,00 m2 a) strefa artystów (wyspy z okrągłymi ławkami i szarą nawierzchnią) b) strefa spotkań (duża ława w formie drewnianej platformy o średnicy 6,6m) c) ścieżka w kolorze pomarańczowym, nawierzchnia typu Revo System (barwiona żywica wodoprzepuszczalna, szer. 1,5 m dług ok 500 m odporna na smary, oleje i sól drogową), powierzchnia ścieżki Revo system 528,63m2. d) Łączna powierzchnia wszystkich powierzchni do zamiatania— ok. 600 m2 3) II. Opis przedmiotu zamówienia – zakres prac: a) Opróżnianie koszy na śmieci na terenie parków: - kosze na odpady selektywnie zbierane: 17 zestawów koszy po 3 komory - kosze na psie odchody – 2 szt. - kosze betonowe – 5 szt. - codzienne opróżnianie koszy do godziny 07:00, - sprzątanie śmieci rozsypanych przy koszach, - konserwację koszy – mycie 1 raz w miesiącu, - Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia ilości koszy nie więcej niż o 20% w ciągu roku kalendarzowego, w zależności od bieżących potrzeb. b) Utrzymanie czystości na terenie parków: - codzienne sprzątanie odpadów stałych z terenu parków i ich wywóz celem dalszego zagospodarowania, unieszkodliwienia, odzysku, - bieżące usuwanie wszystkich odpadów z terenów zielonych, powierzchni utwardzonych, brzegów jeziora a w szczególności: drobnych odpadów komunalnych (np. niedopałki, kapsle, butelki, papierki itp.), gałęzi, i innych odpadów, - bieżące zbieranie śmieci wokół brzegów Jeziora Fabrycznego oraz czyszczenie kanałków, - sprzątanie piasku, liści (zamiatanie) z chodników, ścieżek rowerowych, nawierzchni drewnianych i parkingu wewnętrznego: w miesiącach: kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik; z częstotliwością min. 2 razy w tygodniu, - zamiatanie obejmuje teren: - w przypadku chodników – całej powierzchni chodników, - w przypadku ścieżek rowerowych – całej powierzchni ścieżek rowerowych, - w przypadku parkingu – całej powierzchni parkingu, - w przypadku nawierzchni drewnianych – całej nawierzchni drewnianej, - w przypadku nawierzchni Revo – całej nawierzchni. - bieżące utrzymanie w czystości wybiegu dla psów przy parkingu przy ul. Wiślanej – codzienne sprzątanie odpadów. - bieżące utrzymanie czystości wokół sztucznego oczka wodnego tzw. „Doliny mgieł” – usuwanie wszelkich odpadów komunalnych oraz liści z gabionów wypełnionych kamieniem i gabionów szklanych oraz z powierzchni wody. - oczyszczanie terenu parków przed oraz po imprezach masowych wg polecenia Zamawiającego. - inne interwencyjne prace porządkowe wskazane przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się do podjęcia działań w terminie nie dłuższym niż wskazany w ofercie.
Interne KennungRZP.271.41.2025 cz. II