See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zimowe utrzymanie jezdni ulic na terenie miasta Chorzowa”
Beschreibung: W związku z przedłużającym się postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego (numer sprawy ZP.26.1.11.2025.SC) oraz koniecznością zapewnienia ciągłości usług zachodzi konieczność udzielenia dotychczasowemu wykonawcy usług zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zamówienie takie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu z dn. 25.08.2023 r., nr Dz.U./S S163 512033-2023 (Sekcja VI.3),zawarł informację: 1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy. 2. Zakres robót polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług, co w zamówieniu podstawowym i zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego w pełnym zakresie rzeczowym określonym w niniejszej SWZ. 3. Warunki świadczenia przyszłej usługi będą przedmiotem rokowań z Wykonawcą i będą obejmowały wymagania nie gorsze niż ustalone względem zamówienia podstawowego. 4. Zamówienie, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy zostanie udzielone na warunkach określonych w ustawie PZP w trybie zamówienia z wolnej ręki. 5. Wykonawca przystąpi do wykonania usługi wyłącznie po zawarciu umowy pod warunkiem zaistnienia przesłanek o których mowa w art. 214 ust 1 pkt. 7 ustawy. Przystąpienie przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, bez uprzedniego zawarcia umowy z Zamawiającym nie uprawnia Wykonawcy do żądania od Zamawiającego zapłaty wynagrodzenia za wykonanie/ częściowe wykonanie usług. Przedmiotowe zamówienie jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego - dotyczy tego przedmiotu zamówienia, który został opisany w SWZ zamówienia podstawowego.
Interne Kennung: ZP.26.1.22.2025.AB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung, 90612000 Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: W związku z przedłużającym się postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego (numer sprawy ZP.26.1.11.2025.SC) oraz koniecznością zapewnienia ciągłości usług zachodzi konieczność udzielenia dotychczasowemu wykonawcy usług zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zamówienie takie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu z dn. 25.08.2023 r., nr Dz.U./S S163 512033-2023 (Sekcja VI.3),zawarł informację: 1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy. 2. Zakres robót polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług, co w zamówieniu podstawowym i zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego w pełnym zakresie rzeczowym określonym w niniejszej SWZ. 3. Warunki świadczenia przyszłej usługi będą przedmiotem rokowań z Wykonawcą i będą obejmowały wymagania nie gorsze niż ustalone względem zamówienia podstawowego. 4. Zamówienie, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy zostanie udzielone na warunkach określonych w ustawie PZP w trybie zamówienia z wolnej ręki. 5. Wykonawca przystąpi do wykonania usługi wyłącznie po zawarciu umowy pod warunkiem zaistnienia przesłanek o których mowa w art. 214 ust 1 pkt. 7 ustawy. Przystąpienie przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, bez uprzedniego zawarcia umowy z Zamawiającym nie uprawnia Wykonawcy do żądania od Zamawiającego zapłaty wynagrodzenia za wykonanie/ częściowe wykonanie usług. Przedmiotowe zamówienie jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego - dotyczy tego przedmiotu zamówienia, który został opisany w SWZ zamówienia podstawowego. Umowa obowiązuje od daty jej zawarcia do wyczerpania kwoty określonej w §6 ust 2 Umowy lub do dnia zawarcia umowy z Wykonawcą wyłonionym w wyniku prowadzonego przez Zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia, nr ogłoszenia o zamówieniu opublikowanego w Dz. Urz. UE: 91/S 307519-2025 z dnia 13.05.2025 r., nr sprawy: ZP.22.1.11.2025.SC, w zależności od tego które zdarzenie nastąpi pierwsze.