See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om tildeling: Slamdisponering for Mariagerfjord Vand A/S og Vandmiljø Randers A/S
Beschreibung: Nærværende EU-udbud vedrører slamdisponering, herunder afhentning og øvrig transport samt mellemlagring og slutdisponering fra renseanlæg hos Mariagerfjord Vand A/S og Vandmiljø Randers A/S.Opgaven omfatter afhentning, transport, eventuel mellemlagring og/eller efterfølgende behandling samt endelig slutdisponering af afvandet overskudsslam fra Ordregivers renseanlæg. Slutdisponeringen skal ske med henblik på genanvendelse, jf. gældende regler om affaldshåndtering og ressourceudnyttelse.
Interne Kennung: 265060357
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbudsprocessen gennemføres som et offentligt EU-udbud, jf. BEK nr. 1078 af 29/06/2022 (forsyningsvirksomhedsdirektivet) art. 45, stk. 1.Udbuddet er opdelt i to delaftaler:Delaftale 1Slamdisponering for Mariagerfjord Vand A/SDelaftale 2Slamdisponering for Vandmiljø Randers A/S
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513900 Schlammentsorgung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513700 Schlammtransport, 90513800 Schlammbehandlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Slamdisponering for Mariagerfjord Vand A/S
Beschreibung: Nærværende EU-udbud vedrører slamdisponering, herunder afhentning og øvrig transport samt mellemlagring og slutdisponering fra renseanlæg hos Mariagerfjord Vand A/S.
Interne Kennung: 265069621-1
Menge: 28 000 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Slamdisponering for Vandmiljø Randers A/S
Beschreibung: Nærværende EU-udbud vedrører slamdisponering, herunder afhentning og øvrig transport samt mellemlagring og slutdisponering fra renseanlæg hos Vandmiljø Randers A/S.
Interne Kennung: 265069674-2
Menge: 23 200 Tonnen