808275-2025 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego poprzez usuwanie śniegu i zwalczanie śliskości, zgodnie Charakterystyką Techniczną Przedmiotu Zamówienia określoną w załączniku nr 2 do SWZ, w podziale na zadania; Zadanie A A1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne, Wyry odśnieżanie na drogach powiatowych na długości 71,40 km, zwalczanie gołoledzi solanką na drogach powiatowych na dł. 61,80 km zwalczanie gołoledzi materiałem uszarstniającym (np. piasek, żużel) – interwencyjnie A2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne mechaniczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych – długość 65,39 km, ręczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych (dopuszcza się użycie szczotek mechanicznych) – długość 3,0 km posypywanie wybranych odcinków chodników piaskiem, odśnieżanie przejść dla pieszych – ilość 164kpl Zadanie B B1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gmin Orzesza i Ornontowic oraz Wyry-Gostyń (ul. Rybnicka i Miarowa), Mikołów-Bujaków (ul. Chudowska i ul. Dworcowa) odśnieżanie na drogach powiatowych na długości 72,50 km, zwalczanie gołoledzi solanką na drogach powiatowych na długości 62,00 km, zwalczanie gołoledzi materiałem uszarstniającym (np. piasek, żużel) – interwencyjnie B2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Orzesze mechaniczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych – długość 16,32 km, ręczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych (dopuszcza się użycie szczotek mechanicznych) – długość 2,0 km posypywanie wybranych odcinków chodników piaskiem, odśnieżanie przejść dla pieszych – ilość 50
Interne KennungINZ.272.24.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensO udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust.1 ustawy Pzp i art. i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1)2.spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone 1.2. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2.uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 3.sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4.zdolności technicznej lub zawodoweja) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku usług powtarzających się lub ciągłych wykonuje należycie; W przypadku składnia oferty na zadanie A – Wykonawca winien wykazać co najmniej 1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg poprzez odśnieżanie, usuwanie śliskości nawierzchni dróg o wartości nie mniejszej niż: 700.000,00zł.W przypadku składnia oferty na zadanie B – Wykonawca winien wykazać co najmniej 1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg poprzez odśnieżanie, usuwanie śliskości nawierzchni dróg o wartości nie mniejszej niż: 700.000,00zł.W przypadku składania oferty łącznie na zadanie A i B - Wykonawca winien wykazać odrębnie dla zadania A co najmniej 1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg poprzez odśnieżanie, usuwanie śliskości nawierzchni dróg o wartości nie mniejszej niż: 700.000,00zł. oraz dla zadania B co najmniej 1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg poprzez odśnieżanie, usuwanie śliskości nawierzchni dróg o wartości nie mniejszej niż: 700.000,00zł. Wykonawca nie może wykazać tego samego doświadczenia w zakresie zadania A i B.Okres określony w warunku liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca skieruje do realizacji zamówienia sprzęt gwarantujący prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia, w tym; W przypadku składnia oferty na zadanie A; zadanie A1 - minimum 3 samochody ciężarowe lub samochody specjalne wyposażone w solarko – piaskarkę oraz pług z lemieszem; zadanie A2 - minimum 3 ciągniki (dopuszczalna masa całkowita do 3,3t z pługiem i rozrzutnikiem o poj. min 300l) oraz min.1 pojazd opłużony typu lekkiego z przeznaczeniem do odśnieżania chodników (dopuszczalna masa całkowita do 3,3t np. traktor typu lekkiego, quad) W przypadku składnia oferty na zadanie B; zadanie B1 - minimum 3 samochody ciężarowe lub samochody specjalne wyposażone w solarko – piaskarkę oraz pług z lemieszem; zadanie B2 - minimum 2 ciągniki (dopuszczalna masa całkowita do 3,3t z pługiem i rozrzutnikiem o poj. min 300l) oraz min.1 pojazd opłużony typu lekkiego z przeznaczeniem do odśnieżania chodników (dopuszczalna masa całkowita do 3,3t np. traktor typu lekkiego, quad) W/w sprzęt dla zad. A1 i B1 musi spełniać następujące minimalne wymogi: regulacja dawki co 5g/m2, minimalna dawka rozsiewania materiałów sypkich nie może być mniejsza niż 10g/m2 dla soli, maksymalna dawka rozsiewania materiałów sypkich nie może być większa niż 30g/m2 dla soli, minimalna szerokość posypywania 2m, maksymalna szerokość posypywania 8m,samochody winny być wyposażone w piaskarki o pojemności ładunkowej 4-6 m3 i więcej, samochody winny być wyposażone w zbiorniki do roztworu solanki, samochody winny być wyposażone w pługi o minimalnej szerokości płużenia – 2,7m i wysokości – 1m, samochody winny być wyposażone w środki łączności (telefon komórkowy),wszystkie samochody winny być wyposażone w urządzenie zapewniające bieżący monitoring pracy tj. odbiornik GPS, odpowiedni moduł komunikacyjny oraz nadajnik, który przez sieć komórkową przesyłać będzie dane droga internetową do komputera, dane z nadajnika GPS wykonawca winien przechowywać podczas trwania umowy na utrzymanie zimowe, Dla zadania A1 i B1, wymaga się aby wykonawca posiadał co najmniej jeden z następujących pojazdów lub potwierdzony dostęp do niego: koparko ładowarka lub ładowarka typu „FADROMA” W/w sprzęt dla A2 i B2 musi spełniać następujące wymogi: minimalna dawka posypywania piaskiem chodników 100g/m2 (piasek płukany bez zanieczyszczeń)minimalna szerokość posypywania 1,00m, ciągniki winny być wyposażone w rozrzutniki o pojemności 300l i więcej, dopuszczalna masa całkowita ciągnika do 3,3t z pługiem i rozrzutnikiem ciągniki winny być wyposażone w środki łączności (telefon komórkowy),wszystkie ciągniki winny być wyposażone w urządzenie zapewniające bieżący monitoring pracy tj. kamera pokładową (obrazująca ruch ciągnika z przodu jak i z tyłu równocześnie, dane z urządzenia do rejestrowania wykonawca winien przechowywać podczas trwania umowy na utrzymanie zimowe,na każde żądanie Zamawiającego, wykonawca udostępni dane z w/w rejestratorów o przebytej trasie poszczególnego ciągnika, W przypadku składania oferty łącznie na zadanie A i B Wykonawca winien wykazać odrębnie odpowiedni sprzęt dla zadania A oraz odpowiedni sprzęt dla zadania B.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie A A1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne, Wyry, A2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne
BeschreibungZadanie A A1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne, Wyry odśnieżanie na drogach powiatowych na długości 71,40 km, zwalczanie gołoledzi solanką na drogach powiatowych na dł. 61,80 km zwalczanie gołoledzi materiałem uszarstniającym (np. piasek, żużel) – interwencyjnie A2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne mechaniczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych – długość 65,39 km, ręczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych (dopuszcza się użycie szczotek mechanicznych) – długość 3,0 km posypywanie wybranych odcinków chodników piaskiem, odśnieżanie przejść dla pieszych – ilość 164kpl
Interne KennungINZ.272.24.2025 zadanie A
LosLOT-0002
TitelZadanie B, na które składa się; B1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gmin Orzesza i Ornontowic oraz Wyry-Gostyń (ul. Rybnicka i Miarowa), Mikołów-Bujaków (ul. Chudowska i ul. Dworcowa) B2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Orzesze
BeschreibungZadanie B B1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gmin Orzesza i Ornontowic oraz Wyry-Gostyń (ul. Rybnicka i Miarowa), Mikołów-Bujaków (ul. Chudowska i ul. Dworcowa) odśnieżanie na drogach powiatowych na długości 72,50 km, zwalczanie gołoledzi solanką na drogach powiatowych na długości 62,00 km, zwalczanie gołoledzi materiałem uszarstniającym (np. piasek, żużel) – interwencyjnie B2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Orzesze mechaniczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych – długość 16,32 km, ręczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych (dopuszcza się użycie szczotek mechanicznych) – długość 2,0 km posypywanie wybranych odcinków chodników piaskiem, odśnieżanie przejść dla pieszych – ilość 50
Interne KennungINZ.272.24.2025 zadanie B