See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA ODCZYNNIKÓW DO PRACOWNI MIKROBIOLOGII
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest DOSTAWA ODCZYNNIKÓW DO PRACOWNI MIKROBIOLOGII zgodnie z opisem i wymaganiami zawartymi w Załącznikach Nr 2 do SWZ. 3. Opis przedmiotu zamówienia opracowano zgodnie z treścią art. 99 ust. 1 Ustawy – Prawo zamówień publicznych. Jednakże w przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia lub załączona dokumentacja zwiera przywołania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jak również za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, nawet jeżeli przy opisie nie ma zaznaczonego wyrazu „równoważny”. Wszelkie w/w wskazania zostały przywołane w celu sprecyzowania parametrów i wymogów technicznych, użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych przedmiotu zamówienia. 4. Przedmiot zamówienia został podzielony na 8 pakietów (zadań, części), tj.: PAKIET I ODCZYNNIKI DO ANALIZATORA POD NAZWĄ SPEKTROMETR MAS MALDI BIOTYPER SIRIUS BĘDĄCEGO WŁASNOŚCIĄ ZAMAWIAJĄCEGO (Załącznik Nr 2.1.) PAKIET II TESTY DO BADAŃ MOLEKULARNYCH W SYSTEMIE ZAMKNIĘTYM KOMPATYBILNE Z POSIADANYM PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO ANALIZATOREM DO BADAŃ MOLEKULARNYCH FIRMY BIOFIRE FILMARRAY (Załącznik Nr 2.2.) PAKIET III PODŁOŻA I ODCZYNNIKI DO MIKROBIOLOGII MANUALNEJ (Załącznik Nr 2.3.) PAKIET IV ZESTAWY DO WYKRYWANIA LEKOWRAŻLIWOŚCI DROBNOUSTROJÓW METODĄ MANUALNĄ Z PASKAMI DO WYKRYWANIA MECHANIZMÓW OPORNOŚCI WRAZ ZE SZCZEPAMI WZORCOWYMI DO KONTROLI JAKOŚCI (Załącznik Nr 2.4.) PAKIET V PODŁOŻA, ODCZYNNIKI, LATEKSY I SUROWICE (Załącznik Nr 2.5.) PAKIET VI TESTY I LATEKSY DO WYKRYWANIA CZYNNIKÓW INFEKCYJNYCH CHORÓB ZAKAŹNYCH (Załącznik Nr 2.6.) PAKIET VII TESTY DO IDENTYFIKACJI BIOCHEMICZNEJ (Załącznik Nr 2.7.) PAKIET VIII PODŁOŻE TRANSPORTOWO – WZROSTOWE DO POSIEWU I TRANSPORTU MOCZU (Załącznik Nr 2.8.) 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości poszczególnych elementów przedmiotu zamówienia i wyszczególnionego w Załącznikach Nr 2 (formularzach asortymentowo – cenowych) do Specyfikacji, a mianowicie: a) jednostronnego zmniejszenia wielkości zamówienia w poszczególnej z pozycji w obrębie danego pakietu przedmiotu zamówienia (każdy asortyment) o maksimum 30% ilości ujętych w formularzu asortymentowo – cenowym, b) zwiększenia ilości jednej pozycji, kompensując to zmniejszeniem ilości innej pozycji w obrębie danego pakietu z zachowaniem cen jednostkowych zawartych w danym formularzu asortymentowo – cenowym bez zmiany wartości umowy. Wymagany termin wykonania przedmiotu zamówienia (umowy) i warunki realizacji zamówienia: 1. Dostawy przedmiotu zamówienia – asortymentu opisanego w Załącznikach Nr 2 (odbywać się będą sukcesywnie, stosownie do potrzeb Zamawiającego zgodnie z każdym formularzem asortymentowo – cenowym w formie dostaw cząstkowych. 2. Dostawy powinny odbywać się w odpowiednich opakowaniach odpowiednim transportem zapewniającym należyte zabezpieczenia jakościowe dostarczanych produktów przed czynnikami pogodowymi, uszkodzeniami itp. zgodnie z warunkami przewidywanymi i określonymi przez producenta dla określonych przedmiotów zamówienia do „Centrum Medycznego w Łańcucie” Sp. z o. o., ul. Paderewskiego 5, 37 – 100 Łańcut z dopiskiem „Centralne Laboratorium – Pracownia Mikrobiologii”. 3. Dostawy przedmiotu zamówienia powinny odbywać się na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze w godzinach od 8.00 do 14.00 według pisemnych zamówień składanych drogą mailową przez Zastępcę Kierownika Działu Diagnostyki Laboratoryjnej ds. Mikrobiologii lub inną upoważnioną osobę. W bardzo pilnych i uzasadnionych przypadkach „na cito” zamówienia mogą być składane w formie telefonicznej. 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia (umowy) odbywać się będzie przez minimalny 36 miesięczny okres od daty zawarcia lub obowiązywania umowy lub do wyczerpania kwoty stanowiącej wynagrodzenie umowne. 5. W związku z zaistniałymi różnymi sytuacjami np. stanami nadzwyczajnymi, epidemii itp., mających wpływ na realizację przedmiotu zamówienia przyszłych umów, jak również w przypadku niewyczerpania asortymentu Zamawiający dopuszcza przedłużenie czasu realizacji przedmiotu zamówienia na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy lub do wyczerpania asortymentu. 6. Minimalny termin dostawy przedmiotu zamówienia wynosi od dwóch do pięciu dni roboczych od daty złożenia zamówienia (kryterium oceny ofert, który został opisany w Rozdziale XXII niniejszej SWZ). 7. Termin dostawy liczony jest w następnym dniu roboczym od dnia złożenia zamówienia przez Zamawiającego. 8. Zamawiający ustala, że dniami roboczymi są dni od poniedziałku o piątku w godzinach od 7.00 do 14.00 z wyłączeniem sobót i niedziel oraz dni określonych ustawą jako święta. Termin, forma płatności: 1.Termin płatności – płatność za realizację cząstkową, tj. za dostawę odczynników do Pracowni Mikrobiologii opisanych i zaoferowanych w Załącznikach Nr 2 będzie dokonywana przelewem terminie od 30 do 60 dni (minimalny termin płatności do 30 dni, natomiast maksymalny termin płatności do 60 dni – termin płatności zobowiązany jest określić Wykonawca) po dostawie przedmiotu zamówienia do Centralnego Laboratorium do Pracowni Mikrobiologii i dostarczeniu do Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT. 2. Forma płatności – przelew. 3. W przypadku gdy termin płatności przypadnie w dzień ustawowo wolny od pracy lub sobotę, płatność nastąpi w terminie pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. 4. Faktury w formie elektronicznej Wykonawca zobowiązany jest przesyłać wyłącznie na adres: faktury.lab@cm-lancut.pl. Pozostałe zapisy określa Specyfikacja Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: SZP/380/27/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PAKIET I
Beschreibung: ODCZYNNIKI DO ANALIZATORA POD NAZWĄ SPEKTROMETR MAS MALDI BIOTYPER SIRIUS BĘDĄCEGO WŁASNOŚCIĄ ZAMAWIAJĄCEGO (Załącznik Nr 2.1.) W skład pakietu wchodzi następujący asortyment: odczynnik do przygotowywania próbek – IVD Matrix HCCA, kontrola do aparatu – Bacterial Test Standard IVD, płytki jednorazowe – Biotarget IVD, odczynnik do identyfikacji z butelki krwi dodatniej – Sepsityper IVD, OS – odczynnik standardowy: (Acetonitrile 50%, Water 47.5% and Trifluoroacetic acid 2.5%), woda, HPLC Chromasolv, kwas mrówkowy opakowanie, końcówki typu epTIPS Standard, 0,1-10 µl, końcówki typu epTIPS Standard, 2-200 µl, końcówki do pipet 50-1000 µl, Save Lock Tubes lub produkt równoważy 1,5 ml, Wykałaczki do nakładania próbek, chusteczki bezpyłowe typu KIMTECH, bulion Sabourauda, micro tube 0.5 ml, PP, flat, with assembled cap, sterile, print lub produkt równoważny – zgodnie z opisem i ilościami określonymi w Załączniku Nr 2.1.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: PAKIET II
Beschreibung: TESTY DO BADAŃ MOLEKULARNYCH W SYSTEMIE ZAMKNIĘTYM KOMPATYBILNE Z POSIADANYM PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO ANALIZATOREM DO BADAŃ MOLEKULARNYCH FIRMY BIOFIRE FILMARRAY (Załącznik Nr 2.2.) W skład pakietu wchodzi następujący asortyment: panel do wykrywania bakterii atypowych i wirusów z górnych dróg oddechowych (wymaz z nosogardzieli), panel do wykrywania bakterii, wirusów i pasożytów jelitowych, panel do wykrywania bakterii, wirusów i pasożytów jelitowych, panel do wykrywania bakterii typowych i atypowych, wirusów i genów oporności na antybiotyki z dolnych dróg oddechowych (materiał plwocina, BAL), panel do wykrywania patogenów zakażeń krwi i genów oporności na antybiotyki z dodatnich hodowli (butelek krwi), panel do wykrywania patogenów zakażeń mózgu/zapaleniem opon mózgowych, panel do wykrywania patogenów gorączek tropikalnych tj. bakterii, wirusów i pasożytów z krwi pełnej – zgodnie z opisem i ilościami określonymi w Załączniku Nr 2.2.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: PAKIET III
Beschreibung: PODŁOŻA I ODCZYNNIKI DO MIKROBIOLOGII MANUALNEJ (Załącznik Nr 2.3.) W skład pakietu wchodzi następujący asortyment: sabouraud AGAR z Gentamycyną i chloramphenicolem, Mac Conkey AGAR z fioletem krystalicznym, płytki odciskowe z meniskiem wypukłym, Chocolate AGAR + Poly Vitex, podłoże do hodowli i identyfikacji Enterokoków typu Enterococosel, inne niż chromogenne, podłoże do hodowli i identyfikacji Candida wykrywające: c. parapsilosis, c. albicans, c. tropicalis, c. krusei, c. glabrata, podłoże do hodowli beztlenowców Schaedler agar+ 5 % krew barania, Columbia AGAR + 5 % krew barania, podłoże chromogenne do hodowli i identyfikacji Salmonella, płytki chromogenne do hodowli i identyfikacji Streptococcus gr. B w warunkach tlenowych, podłoże chromogenne do izolacji i ilościowej oceny drobnoustrojów w próbkach moczu oraz bezpośredniej identyfikacji E. coli, Proteus, Enterococcus oraz S. agalactiae, podłoże do wykrywania pałeczek G(-) z mechanizmem oporności ESBL po inkubacji 18 – 24 h, podłoże do wykrywania MRSA w badaniach przesiewowych po inkubacji 18 – 24 h, podłoże do wykrywania VRE w badaniach przesiewowych po inkubacji 18 – 24 h, podłoże chromogenne do hodowli i wykrywania Enterobacteriaceae wytwarzających karbapenemazy takie jak: KPC, NDM i OXA 48 w badaniach przesiewowych po inkubacji 18 – 244, podłoże chromogenne do wykrywania Yersinia, podłoże chromognne do wykrywania Gram (-) bakterii opornych na kolistynę, podłoże Fastidious Anareobe do identyfikacji i oznaczania lekowrażliwości metodą dyfuzyjno – krążkową bakterii beztlenowych, podłoże Mueller –Hinton II agar, podłoże Mueller –Hinton II agar z 5% krwią końską, podłoże Mueller –Hinton II agar z 5% krwią baranią, podłoże RPMI1640 -2% glukose, MOPS bufer, odczynnik do katalazy, zestaw barwników do metody Grama, paski do określania lekowrażliwości beztlenowców wraz z odczynnikami do wywoływania reakcji oraz z oprogramowaniem lub książką do odczytu reakcji testowych, Indykatory służące do wykrywania i wskazywania atmosfery beztlenowej, torebki/worki do hodowli beztlenowców, generatory do wytworzenia warunków beztlenowych, słój o pojemności 2,5 l do hodowli bakterii w warunkach beztlenowych – zgodnie z opisem i ilościami określonymi w Załączniku Nr 2.3.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: PAKIET IV
Beschreibung: ZESTAWY DO WYKRYWANIA LEKOWRAŻLIWOŚCI DROBNOUSTROJÓW METODĄ MANUALNĄ Z PASKAMI DO WYKRYWANIA MECHANIZMÓW OPORNOŚCI WRAZ ZE SZCZEPAMI WZORCOWYMI W skład pakietu wchodzi następujący asortyment: krążki antybiotykowe zgodne w wymaganiami EUCAST, CLSI, KORDL wraz z pozostałymi krążkami, Krążki diagnostyczne do różnicowania bakterii z rodzaju Streptococcus spp. z optochiną, krążki diagnostyczne, paski gradientowe z antybiotykami do oznaczania MIC zgodnie z obowiązującymi zaleceniami CLSI/Eucast – jałowe, paski gradientowe z lekami przeciwgrzybiczymi do oznaczania wartości MIC wg obowiązujących zaleceń CLSI/Eucast, mikropłytki dzielone MIC przeznaczone do badań wrażliwości bakterii na kostylinę na podstawie określenia wartości MIC razem z pożywkami potrzebnymi do przygotowania zawiesiny bakteryjnej, paski gradientowe do wykrywania mechanizmów oporności zgodnie z obowiązującymi zaleceniami CLSI/Eucast, płytki służące do oznaczania środków przeciw drobnoustrojowych, aktywnych wobec beztlenowców oparte na procedurze mikrorozcieńczeń bulionu (BMD) wraz z potrzebny do wykonania podłożem, kasetkowy test immunochromatograficzny do wykrywania mechanizmów oporności na karbapenemy u Entrobacterales: OXA 48, KPC, NDM, VIM ,IMP czułość i specyficzność metody względem PCR = 100 %, kasetkowy test immunochromatograficzny do wykrywania mechanizmów oporności na karbapenemy u Acinetobacter: OXA 23, OXA-40, OXA-50, NDM, biochemiczny test diagnostyczny umożliwiający wykrywania karbapenemaz u pałeczek Entrobacterales i Pseudomonas Swoistość 100%, Czułość 94,9%, biochemiczny test diagnostyczny umożliwiający wykrywania karbapenemaz u pałeczekAcinetobacter Swoistość 100%, Czułość 94,9%, bakteryjne szczepy wzorcowe mają pochodzić z oryginalnych kolekcji ATCC i NCTC oraz, co najmniej z trzeciego pasażu w zestawie, składających się z wymazówki wraz buforem uwalniającym, zamkniętym w próbce (wszystkie szczepy mają posiadać certyfikaty kontroli jakości, probówki do przechowywania mikroorganizmów w niskich temperaturach, bulioniki amerykańskie pneumokokowe z glicerolem, agarek amerykański – zgodnie z opisem i ilościami określonymi w Załączniku Nr 2.4.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: PAKIET V
Beschreibung: PODŁOŻA, ODCZYNNIKI, LATEKSY I SUROWICE (Załącznik Nr 2.5.) W skład pakietu wchodzi następujący asortyment: surowice do aglutynacji szkiełkowej pałeczek z rodzaju Salmonella, surowce do aglutynacji szkiełkowej pałeczek z rodzaju Shigella, surowice do aglutynacji szkiełkowej pałeczek Yersinia, surowice do aglutynacji szkiełkowej pałeczek E.coli EPEC, odczynnik do oznaczania indolu (np. Erlicha), bulion tryptozowo – sojowy w probówkach plastikowych a’ 5 ml, Seletine F bulion w probówkach plastikowych a’ 5 ml, odczynnik EDTA 0,5 molowy, kwas fenyloborowy (do wykrywania KPC), bulion Todd – Hewit z Gentamycyną i kwasem nalidyksowym a’ 5 ml w probówkach plastikowych, dezoksycholan sodu, bulion tioglikolanowy, zestaw do pobierania transportu, obróbki i długotrwałego zamrażania próbek zawierających wirusy, zestaw do pobierania, przechowywania transportu próbek jelitowych (kału i wymazów z odbytu) – zgodnie z opisem i ilościami określonymi w Załączniku Nr 2.5.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: PAKIET VI
Beschreibung: TESTY I LATEKSY DO WYKRYWANIA CZYNNIKÓW INFEKCYJNYCH CHORÓB ZAKAŹNYCH (Załącznik Nr 2.6.) W skład pakietu wchodzi następujący asortyment: testy i lateksy (szybki test kasetkowy immunochromatograficzny, jednoetapowy do wykrywania antygenów Norowirusa w próbkach kału, szybki test kasetkowy immunochromatograficzny, jednoetapowy do wykrywania antygenów Campylobacter /C. coli, C. jejuni/ w próbkach kału czułość co najmniej 98 %, szybki test kasetkowy immunochromatograficzny, jednoetapowy do wykrywania antygenów Strepcococus pneumoniae w moczu lub PMR, szybki test chromatograficzny kasetowy do oznaczania wirusów Rota/Adeno z jednej próbki kału, szybki test immunochromatograficzny do wykrywania przeciwciał IgM skierowanych przeciwko antygenom Chlamydia pneumoniae z surowicy krwi lub próbki krwi pobranej z palca, szybki test kasetkowy immunochromatograficzny do wykrywania antygenów Legionella pneumaphila w moczu, szybki test immunochromatograficzny do wykrywania zakażeń przeciwciał IgM skierowanych przeciwko antygenom Mycoplasma pneumoniae z surowicy krwi lub próbki krwi pobranej z palca, szybki test paskowy immunochromatograficzny do wykrywania zakażeń Streptococus pyogenes w wymazach z gardła, szybki test kasetkowy immunochromatograficzny do wykrywania antygenów wirusa RSV, grypy i adenowirusa z wymazów z nosogardzieli wraz z zestawem wymazówek do wykrywania w/w wymazów, szybki test kasetkowy do wykrywania wirusa RSV, szybki test kasetkowy immunochrotograficzny do wykrywania wirusa grypy, szybki test immunochrotograficzny do wykrywania antyngenu Helicobacter pylori, test immunochrotograficznydo równoczesnego jednostudzienkowego wykrywania antyngenu – dehydrogenazy glutaminianowej (GDH) oraz toksyn A i B Clostridium defficile, test kasetkowy, latex do szybkiej identyfikacji Staph aureus (wykrywanie CF, białka A oraz czynnika powierzchniowego charakterystycznego dla gronkowca złocistego immunochrotograficzny do wykrywania antyngenu Covid – 19, lateks do oznaczania grup paciorkowców A, B, C, D, F i G, Lateks do szybkiego wykrywania drobnoustrojów w PMR /wykrywający N.meningitidis A,B/ E.coli K1, C, Y, W135 , H.influenzae typ b, S.pneumoniae, S.agalactiae/, Szybki test immunologiczny do jakościowego wykrywania malarii – umożliwiający wykrycie obecności wszystkich rodzajów Plasmodium) oraz kasetowe testy immunofluorescencyjne (kasetowy test immunofluorescencyjny do wykrywania antygenu wirusa Dnegue FIA, kasetowy test immunofluorescencyjny do wykrywania przeciwciał IgM i IgG wirusa Dngue, kasetowy test immunofluorescencyjny do wykrywania antygenu grypy A, B, FIA, kasetowy test immunofluorescencyjny do wykrywania antygenu C.difficile GDHFIA, kasetowy test immunofluorescencyjny do wykrywania antygenu C.difficile toksyn A/BFIA, kasetowy test immunofluorescencyjny do wykrywania antygenu Norowirusa AG, FIA) – zgodnie z opisem i ilościami określonymi w Załączniku Nr 2.6.
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: PAKIET VII
Beschreibung: TESTY DO IDENTYFIKACJI BIOCHEMICZNEJ (Załącznik Nr 2.7.) W skład pakietu wchodzi następujący asortyment: testy do identyfikacji biochemicznej Enterobacteriace wraz programem* lub książką kodów do odczytu testu. Testy powinny zawierać co najmniej 24 cechy kolorymetryczne, paski testowe do detekcji bakteryjnej cytochromooksydazy, zestaw do identyfikacji co najmniej 34 gatunków grzybów drożdżopodobnych w czasie 24 godzin, co najmniej 21 cech biochemicznych wraz programem *lub książką kodów do odczytu testów, testy płytkowe immunoenzymatyczne do równoczesnego jednostudzienkowego wykrywania antygenu –dehydrogenazy glutegluteminianowej (GDH) oraz toksyn A i B Clostridium difficile . Czułość testów dla toksyny A nie gorsza niż 0,64 ng/ml , dla toksyny B nie gorsza niż 0,17 ng/,l dla GDH nie gorsza niż 0,8 ng/ml. Czułość i swoistośc testu wyznaczona względem metody referencyjnej t.j. hodowli bakteryjnej i tkankowej – zgodnie z opisem i ilościami określonymi w Załączniku Nr 2.7.
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: PAKIET VIII
Beschreibung: PODŁOŻE TRANSPORTOWO – WZROSTOWE DO POSIEWU I TRANSPORTU MOCZU (Załącznik Nr 2.8.) W skład pakietu wchodzi podłoże transportowo – wzrostowe do posiewu i transportu moczu opisane w Załączniku Nr 2.8.
Interne Kennung: Część 8