See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości z terenu gminy Kurów w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości z terenu gminy Kurów w roku 2026”, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne, z terenu 17 sołectw: Barłogi, Bronisławka, Brzozowa Gać, Buchałowice, Choszczów, Dęba, Klementowice, Kłoda, Kurów, Łąkoć, Marianka, Olesin, Płonki, Posiołek, Szumów, Wólka Nowodworska, Zastawie. Zakres świadczenia usługi obejmuje w szczególności: a) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne; b) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK); c) dostarczenie i wyposażenie mieszkańców w worki do selektywnej zbiórki odpadów w odpowiedniej kolorystyce; d) przygotowanie i dostarczenie harmonogramów odbioru odpadów komunalnych; e) odbieranie odpadów w terminach określonych w harmonogramie zgodnie z przyjętym podziałem na frakcje, f) uporządkowanie terenu wokół miejsc, z którego wystawione są odpady do odbioru, w przypadku jego zaśmiecenia podczas załadunku odpadów, g) wykonywanie sprawozdawczości wymaganych na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Realizując przedmiot zamówienia w trakcie trwania umowy usługa winna być realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności: 1) Planem Gospodarki Odpadami Województwa Lubelskiego; 2) Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; 3) Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; 4) Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska; 5) Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122); 6) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021r. poz. 906) 7) Ustawa z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 2020 ze zm.) 8) Prawem miejscowym – Uchwałami Rady Gminy Kurów dotyczącymi gospodarki odpadami; 9) Innymi aktami prawa, które zostały utworzone i obowiązują w czasie trwania realizacji usługi. 10) przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Zagospodarowanie odpadów powinno odbywać się w sposób umożliwiający gminie osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania, zgodnie z treścią ustawy z dnia 13 września 1996 r. utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2024 r. poz. 399), Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1530) oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412). Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 650994-2025
Interne Kennung: ZP.271.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001