808410-2025 - Wettbewerb
Polen – Allgemeine und berufliche Bildung – Kompleksowa usługa przygotowania i przeprowadzenia kampanii społecznej o zasięgu regionalnym (województwo pomorskie), upowszechniającej kształcenie zawodowe oraz ideę uczenia się przez całe życie - Lifelong Learning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa usługa przygotowania i przeprowadzenia kampanii społecznej o zasięgu regionalnym (województwo pomorskie), upowszechniającej kształcenie zawodowe oraz ideę uczenia się przez całe życie - Lifelong Learning
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa przygotowania i przeprowadzenia kampanii społecznej o zasięgu regionalnym (woj. pomorskie), upowszechniającej: 1) kształcenie zawodowe, 2) ideę uczenia się przez całe życie - Lifelong Learning, dalej jako: „Lifelong Learning””. 2. Zamawiający planuje przeprowadzić: 1) I edycja Upowszechniania – zamówienie podstawowe - w ramach projektu realizowanego z naboru „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” /Inwestycja A3.1.1 KPO współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (nr Umowy KPO/22/LLL/U/0013/ w zakresie Zadania 2. Realizacja działań na rzecz wspierania polityki edukacyjnej województwa, koordynacja działań w zakresie doradztwa zawodowego, promocja kształcenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie, Podzadania 3.1. Promocja kształcenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie; 2) II edycja Upowszechniania – zamówienie opcjonalne – zgodnie z prawem opcji, o którym mowa w ust. 3 poniżej – w ramach projektu pozakonkursowego pn.: „Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego” współfinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Oś Priorytetowa 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza, Działanie 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa. 3. W przypadku uzyskania nowych/dodatkowych środków finansowych Zamawiający przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia z ewentualnym zastosowaniem przez Zamawiającego prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, zwiększającym przedmiot zamówienia w stosunku do zamówienia podstawowego o przeprowadzenie działań upowszechniających, o których mowa w Rozdziale III „Kanały i zasady Upowszechniania” ust. 1-3 Opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ), zgodnie z wyceną jednostkową brutto za poszczególne działania wskazane przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (załącznik nr 3 do SWZ) dla zamówienia opcjonalnego, z uwzględnieniem, iż opcja zostanie zrealizowana w terminie określonym w Rozdziale VI ust. 2 SWZ. 4. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 5. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, sposobu zapłaty, sposobu naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 6. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w terminie do dnia 30 września 2026 r. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo albo kilkukrotnie, na różną ilość działań upowszechniających, o których mowa w Rozdziale III „Kanały i zasady Upowszechniania” ust. 1-3 Opisu przedmiotu zamówienia, przy czym łączna ilość ww. działań nie może przekroczyć maksymalnej jej wartości wskazanej w tabeli nr 2, wskazanej w formularzu ofertowym (załącznik nr 3 do SWZ), oraz zostanie dochowany termin określony w zdaniu pierwszym. 7. Opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 8. Zamówienie nie zostało podzielone na części. Uzasadnienie braku podziału zamówienia: Niniejsze zamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ materiały reklamowe muszą zostać przygotowane przez jednego Wykonawcę, w tej samej stylistyce (zarówno jeśli chodzi o materiały dot. kształcenia zawodowego, jak i Lifelong Learning) w oparciu o wypracowane wcześniej założenia strategiczno-kreatywne kampanii. Realizacja zamówienia przez jednego Wykonawcę zagwarantuje spójne i kompleksowe podejście do realizacji materiałów reklamowych oraz przeprowadzenia działań promocyjnych. 13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie wymaga wzięcia udziału w wizji lokalnej/sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia. 16. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 17. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 18. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 19. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacjach określonych w art. 93 ustawy Pzp. 20. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia dokonywane jest w PLN. 21. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 22. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 23.Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy informuje, iż wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i podwykonawcę/ów na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących czynności w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (t.j.: Dz.U. 2023 poz. 1465). Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane z: a) przygotowaniem materiałów reklamowych, b) przeprowadzeniem działań promocyjnych. Szczegółowe informacje dot. zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały zawarte w Rozdziale IV ust. 23 SWZ. 24. Zamawiający nie żąda złożenia przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych.
Interne KennungDAZ-Z.272.94.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie niniejsze prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, oraz z zachowaniem zasad określonych ustawą Pzp dla zamówienia klasycznego o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej progi unijne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80500000 Ausbildung, 80530000 Berufsausbildung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa przygotowania i przeprowadzenia kampanii społecznej o zasięgu regionalnym (woj. pomorskie), upowszechniającej: 1) kształcenie zawodowe, 2) ideę uczenia się przez całe życie - Lifelong Learning, dalej jako: „Lifelong Learning””. 2. Zamawiający planuje przeprowadzić: 1) I edycja Upowszechniania – zamówienie podstawowe - w ramach projektu realizowanego z naboru „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” /Inwestycja A3.1.1 KPO współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (nr Umowy KPO/22/LLL/U/0013/ w zakresie Zadania 2. Realizacja działań na rzecz wspierania polityki edukacyjnej województwa, koordynacja działań w zakresie doradztwa zawodowego, promocja kształcenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie, Podzadania 3.1. Promocja kształcenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie; 2) II edycja Upowszechniania – zamówienie opcjonalne – zgodnie z prawem opcji, o którym mowa w ust. 3 poniżej – w ramach projektu pozakonkursowego pn.: „Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego” współfinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Oś Priorytetowa 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza, Działanie 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa. 3. W przypadku uzyskania nowych/dodatkowych środków finansowych Zamawiający przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia z ewentualnym zastosowaniem przez Zamawiającego prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, zwiększającym przedmiot zamówienia w stosunku do zamówienia podstawowego o przeprowadzenie działań upowszechniających, o których mowa w Rozdziale III „Kanały i zasady Upowszechniania” ust. 1-3 Opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ), zgodnie z wyceną jednostkową brutto za poszczególne działania wskazane przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (załącznik nr 3 do SWZ) dla zamówienia opcjonalnego, z uwzględnieniem, iż opcja zostanie zrealizowana w terminie określonym w Rozdziale VI ust. 2 SWZ. 4. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 5. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, sposobu zapłaty, sposobu naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 6. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w terminie do dnia 30 września 2026 r. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo albo kilkukrotnie, na różną ilość działań upowszechniających, o których mowa w Rozdziale III „Kanały i zasady Upowszechniania” ust. 1-3 Opisu przedmiotu zamówienia, przy czym łączna ilość ww. działań nie może przekroczyć maksymalnej jej wartości wskazanej w tabeli nr 2, wskazanej w formularzu ofertowym (załącznik nr 3 do SWZ), oraz zostanie dochowany termin określony w zdaniu pierwszym. 7. Opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 8. Zamówienie nie zostało podzielone na części. Uzasadnienie braku podziału zamówienia: Niniejsze zamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ materiały reklamowe muszą zostać przygotowane przez jednego Wykonawcę, w tej samej stylistyce (zarówno jeśli chodzi o materiały dot. kształcenia zawodowego, jak i Lifelong Learning) w oparciu o wypracowane wcześniej założenia strategiczno-kreatywne kampanii. Realizacja zamówienia przez jednego Wykonawcę zagwarantuje spójne i kompleksowe podejście do realizacji materiałów reklamowych oraz przeprowadzenia działań promocyjnych.