2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af bistand til byggesagsbehandling
Beschreibung: Udbuddet omfatter en rammeaftale på levering af byggesags understøttende ydelser, herunder sagsforberedende arbejde svarende til, hvad en byggesagsbehandler foretager sig processuelt, når en byggesag skal håndteres frem mod en afgørelse.
Interne Kennung: 25-011364
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2014/24/EU og Lov nr. 1564 af 15. december 2015 (Udbudsloven) samt senere ændringer hertil. Alle interesserede kan afgive tilbud, og rammeaftalen tildeles efter tildelingskriteriet 'Bedste forhold mellem pris og kvalitet'.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71530000 Beratung im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 75120000 Dienstleistungen von öffentlichen Behörden, 75130000 Unterstützende Dienste für die öffentliche Verwaltung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på at forlænge kontrakten på uændrede vilkår i op til 2 gange a' 12 måneder.