808524-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW SELEKTYWNIE ZEBRANYCH O KODACH: 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury, 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 20 01 01 – papier i tektura, 20 01 39 – tworzywa sztuczne
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW SELEKTYWNIE ZEBRANYCH O KODACH: 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury, 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 20 01 01 – papier i tektura, 20 01 39 – tworzywa sztuczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Zagospodarowanie odpadów o kodzie: 15 01 01 – Opakowania z papieru i tektury 15 01 02 – Opakowania z tworzyw sztucznych 20 01 39 – Tworzywa sztuczne 20 01 01 – Papier i tektura Szacunkowa ilość odpadów: 15 01 01 – Opakowania z papieru i tektury, 20 01 01 – Papier i tektura – 650 [Mg]. 15 01 02 – Opakowania z tworzyw sztucznych, 20 01 39 – Tworzywa sztuczne – 2000 [Mg]. Szacunkowa ilość odpadów do zagospodarowania: 2650 [Mg]. Zamawiający zastrzega, że tak określona ilość odpadów jest ilością orientacyjną i zagospodarowanie odpadów w ilości mniejszej, niż 2650 [Mg] nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że Zamawiający jest zobowiązany do przekazania Wykonawcy w celu zagospodarowania co najmniej 1000 [Mg] odpadów, a za nieprzekazanie tej minimalnej ilości Zamawiający ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą na zasadach ogólnych przewidzianych prawem powszechnie obowiązującym. Minimalny próg odpadów, które Zamawiający przekaże Wykonawcy w celu zagospodarowania to 1000 Mg. Po dokonaniu ważenia na wadze najazdowej Zamawiającego, Zamawiający przekaże kierowcy kwit ważenia oraz wystawi kartę przekazania odpadu w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami (BDO). Odpad będący przedmiotem zamówienia stanowi regularny dostarczany do instalacji NOVA Sp. z o.o. strumień odpadów odbieranych z gospodarstw domowych, jednostek użyteczności publicznej i firm, w ramach podpisanych umów, bądź realizacji zamówień publicznych. Dostawa odpadów do Wykonawcy odbywać się będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 21:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Ważenie odpadów odbywać się będzie u Zamawiającego w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej 120 na wadze najazdowej o nośności 50 t i wymiarach 18 m x 3 m. Transport odpadów do miejsca odbioru odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Zamawiającego i na jego koszt. Zamawiający określa maksymalną odległość podlegającą punktacji w postępowaniu od Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) Nowy Sącz ul. Tarnowska 120 do miejsca odbioru odpadów (mierzoną drogami publicznymi przejezdnymi dla samochodów ciężarowych, nie drogami wewnętrznymi i polnymi itp., nie mierzymy też w linii prostej) do 200 km. W formularzu ofertowym (zał. nr 1 do SWZ) należy wskazać wyłącznie jedno miejsce odbioru odpadów 15 01 01, 15 01 02, 20 01 01, 20 01 39. W przypadku wskazania przez Wykonawcę więcej niż jednego miejsca odbioru odpadów, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5) Prawo zamówień publicznych – jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. W przypadku udziału Podwykonawcy w zakresie przetwarzania odpadów dalszy transport odpadów leży po stronie Wykonawcy. Dodatkowe wymagania Zamawiającego: 1. Zamawiający informuje, że złożenie oferty nie musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej lub sprawdzeniem dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego, a jakie będą udostępniane podmiotom zgłaszającym chęć udziału w postępowaniu. W celu umówienia wizji lokalnej lub zapoznania się z dokumentacją znajdującą się na miejscu u Zamawiającego należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami. 2. Realizację przedmiotu zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a w szczególności z: a) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029, z 2024 r. poz.1834, 1911, 1914), b) ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647, 1080), c) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733). 3. Rozliczenie za zagospodarowanie odpadów za dany miesiąc odbywać się będzie po wykonaniu usługi (w terminie do 5 dni roboczych po zakończonym miesiącu), raz w miesiącu na podstawie kwitów wagowych Zamawiającego zgodnych z wagami zamieszczonymi w systemie BDO. 4. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 90500000-2 usługi związane z odpadami 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podzielenie na części groziłoby nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia a także potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia na ograniczonym terenie. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 7. Zamawiający przewiduje udzielania/e zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 p.z.p. Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług zostanie udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego w przypadku, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia zamówienia podstawowego i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel. Zakres tego zamówienia wynosi 20% zamówienia podstawowego, tj. obejmuje zagospodarowanie do 530 ton odpadów. Zamówienie zostanie udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą. 8. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy obejmują następujące rodzaje czynności: - zgodnie z dokumentacją zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 721265-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001