808746-2025 - Ergebnis
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Dostawa zestawu młynów laboratoryjnych do rozdrabniania biomasy na frakcje o założonym uziarnieniu na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa zestawu młynów laboratoryjnych do rozdrabniania biomasy na frakcje o założonym uziarnieniu na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu młynów laboratoryjnych do rozdrabniania biomasy na frakcje o założonym uziarnieniu na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego zestawu młynów laboratoryjnych do rozdrabniania biomasy na frakcje o założonym uziarnieniu. Zamawiający wymaga zaoferowania okresu gwarancji na przedmiot zamówienia na minimum 24 miesiące. Oferty z krótszym okresem gwarancji niż określone powyżej zostaną odrzucone. 3. Nazwa zamówienia ujęta w tytule zamówienia nie stanowi nazwy własnej producentów/dystrybutorów produktów, lecz jest to oznaczenie wyłącznie pomocnicze zastosowane przez Zamawiającego. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungA-2401-77/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 132 ustawy PZP w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne właściwe dla zamówienia, o których mowa w art. 3 ustawy PZP i jest niższa niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 10 000 000 euro. 3. Zamawiający informuje, że w postępowaniu zastosuje tzw. uprzednią ocenę ofert (dawniej zwaną procedurą odwróconą), zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace (dalej jako „Platforma Zakupowa” lub „System”) pod adresem https://ipanlublin.ezamawiajacy.pl pod oznaczeniem oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule SWZ. 5. W zakresie nieuregulowanym w SWZ zastosowanie ma ustawa PZP oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie, w tym w szczególności, w zakresie formy sporządzania oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu oraz sposobu ich składania, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie jest podzielone na części. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty stanowiącym załącznik do SWZ. 6.1. Zamówienie ma charakter jednorodny w związku z czym nie ma możliwości podziału na części. Przedmiot postępowania stanowi całość, każdy z elementów musi być kompatybilny – wyłącznie kompatybilność urządzenia umożliwi pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. Jeden dostawca zapewni jednakowe warunki gwarancji i obsługi serwisowej, natomiast przy kilku dostawcach byłoby to zróżnicowane. Realizacja przedmiotu postępowania bez podziału na zadania umożliwi sprawne i efektywne serwisowanie urządzenia – jego elementów składowych - zarówno w okresie gwarancji jak i po jej zakończeniu, co z kolei powinno przełożyć się na zminimalizowanie czasu ewentualnego przestoju. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, w tym zwłaszcza koszty sporządzenia oferty, pokrywa wykonawca. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 15. Zamawiający wymaga wniesienia wadium – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XIII SWZ. 16. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XXI SWZ. 17. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 18. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 19. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego: zestawu młynów laboratoryjnych do rozdrabniania biomasy na frakcje o założonym uziarnieniu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. ZESTAWIENIE MINIMALNYCH WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I UŻYTKOWYCH: Lp. MINIMALNY PARAMETR WYMAGANY: 1. Parametry ogólne całego zestawu 1.1. Zestaw młynów składa się z dwóch młynów umożliwiających zmielenie suchej biomasy pochodzenia rolniczego i leśnego o zróżnicowanej strukturze i twardości, w tym słomy z pszenicy, słomy z żyta, liści/łodyg z miskanta, liści/łodyg z kukurydzy, kawałków (zrębki, trociny) drewna dębowego, wierzby, sosny i świerku 1.2. Zestaw młynów umożliwia uzyskanie na sucho docelowych frakcji o rozdrobnieniu ok. 0.1 mm, 0.5 mm, 1 mm 1.3. Zestaw umożliwia pracę w laboratorium bez narażania dróg oddechowych na nadmierną ekspozycję na zapylenie. W przypadku możliwości powstawania zapylenia, zestaw jest wyposażony w: - min. dwie maski ochronne przeciwpyłowe dostarczone z wymiennymi filtrami; - moduł oczyszczający powietrze, sprawny dla pomieszczenia o powierzchni min. 20 m2 - laserowy czujnik PM2.5 1.4. Okres gwarancji nie krótszy niż 24 miesiące liczony od daty podpisania protokołu odbioru 1.5. Przegląd (bez dodatkowych kosztów) całego zestawu wraz z czyszczeniem i konserwacją, wykonany przez autoryzowany serwis w trzecim roku po dostawie przedmiotu zamówienia. 1.6. Transport w cenie zestawu 1.7. Czas dostawy maksymalnie 56 dni od dnia zawarcia umowy 1.8. Praca urządzeń w sieci elektrycznej 230V i 50 Hz 1.9. Certyfikaty CE na każdy młyn 1.10. Instrukcja obsługi każdego młyna w języku polskim i angielskim 1.11. Szkolenie dla co najmniej 3 osób, jednodniowe, trwające nie krócej niż 4 godziny, bezpośrednio po instalacji w miejscu instalacji urządzenia 2. Pierwszy młyn: Młyn tnący do wstępnego mielenia 2.1. Mechanizm mielenia poprzez cięcie 2.2. W wyposażeniu co najmniej trzy wymienne sita o ze stopu bez metali ciężkich. Wszystkie oczka w pojedynczym sicie o identycznym rozmiarze. Dla pierwszego sita rozmiar pojedynczego oczka z zakresu co najmniej 10 mm i co najwyżej 12 mm, dla drugiego sita – co najmniej 4 mm i co najwyżej 5 mm, dla trzeciego sita co najmniej 2 mm i co najwyżej 2.5 mm. Kolejne sita - jeśli są dostarczane - o oczkach nie mniejszych niż 1 mm i nie większych niż 20 mm 2.3. Silnik 3-fazowy z falownikiem 2.4. System lejowy pozwalający popchnąć próbkę i domknąć komorę tnącą 2.5. Otwór wejściowy o wymiarach nie mniejszych niż szer. 60 mm x 60 mm 2.6. Dostarczone elementy takie jak wirnik i sita ze stopu bez metali ciężkich 2.7. Wirnik z co najmniej 16-toma osobnymi ostrzami z węglika wolframu 2.8. Prędkość wirnika co najmniej 9.0 m/s przy średnicy wirnika co najmniej 120 mm 2.9. Co najmniej 3 noże ścinające ze stopu bez metali ciężkich w komorze tnącej 2.10. Objętość komory mielącej co najmniej 1L 2.11. Objętość naczynia zbierającego zmielony produkt co najmniej 5L 2.12. Mobilna rama lub stelaż z kółkami i hamulcami umożliwiająca montaż młyna, zapewniająca mobilność i stabilność całego urządzenia 2.13. Wymiary urządzenia: nie większe niż szer. 60cm, wys. 170 cm, głęb. 75 cm 2.14. Waga urządzenia z lejem, rotorem i ramą nie większa niż 120 kg 3. Drugi młyn: Młyn do mielenia na drobne frakcje 3.1. Mechanizm mielenia poprzez uderzanie i ścinanie 3.2. Młyn umożliwiający zmielenie biomasy rolniczej i leśnej otrzymanej po mieleniu młynem z pkt. 2, do mniejszych frakcji tj. 0.1±0.02 mm, 0.5±0.02 mm, 1.0±0.02 mm 3.3 Rotor ze stali nierdzewnej z co najmniej 10 zębami 3.4 Średnica elementu obrotowego nie mniejsza niż 90 mm 3.5 Prędkość obrotowa w zakresie co najmniej 6000-22000 obr/min 3.6 Silnik 3 fazowy z falownikiem 3.7 Młyn wyposażony w przynajmniej trzy wymienne sita dystansowe ze stali nierdzewnej o oczkach dla pierwszego sita 0.1±0.02 mm, dla drugiego sita 0.5±0.02 mm, dla trzeciego sita 1.0±0.02 mm, dla kolejnych sit, jeśli są - o oczkach nie mniejszych niż 0.1 mm i nie większych niż 1 mm. Wszystkie oczka w pojedynczym sicie o identycznym rozmiarze. 3.8. Zabezpieczenia/elementy techniczne redukujące zapylenie, przegrzewanie, przeładowanie i zakłócenia z sieci elektrycznej 3.8.1. Układ zabezpieczony przed cofaniem się mielonej biomasy 3.8.2. Cyklon z przyłączeniem do odkurzacza i kompatybilnym odkurzaczem przemysłowym 3.8.3 Pomiar temperatury układu mierzony w górnej części komory mielącej 3.8.4 Elektroniczna kontrola zamknięcia naczynia zabezpieczająca przed pracą bez pokrywy 3.8.5. Elektroniczny system kontroli obciążenia młyna z zabezpieczeniem przed przeciążeniem 3.9. Butelki do odbioru frakcji kompatybilne do zainstalowania w młynie, co najmniej dwie sztuki, w tym pierwsza o pojemności min. 200 ml, a druga o pojemności min. 400 ml 3.10. Sterowanie pracą młyna z poziomu wyświetlacza z graficznym menu 3.11. Możliwość podłączenia do komputera PC i autosamplera 3.12. Urządzenie odpowiednie do pracy na stole laboratoryjnym - wymiary urządzenia podstawowego nie większe niż: szer. 50cm, wys. 50 cm, głęb. 50 cm 3.13. Waga urządzenia podstawowego nie większa niż 40 kg