See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzedaż energii elektrycznej dla potrzeb gmin i ich jednostek organizacyjnych oraz innych podmiotów należących do grupy zakupowej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej na potrzeby Zamawiających - gmin i ich jednostek organizacyjnych oraz innych podmiotów należących do grupy zakupowej do punktów poboru szczegółowo opisanych w wykazie stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 597390-2025
Interne Kennung: 23/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. W związku z powyższym, Zamawiający, na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp, jest uprawniony do wyznaczenia terminu składania ofert o 5 dni krótszego niż wskazany w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej na potrzeby Zamawiających - gmin i ich jednostek organizacyjnych oraz innych podmiotów należących do grupy zakupowej do punktów poboru szczegółowo opisanych w wykazie stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ, na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych. Zamawiający zawrą Umowy indywidualnie lub w imieniu i na rzecz podmiotów stosownie do informacji zawartej w załączniku nr 1 do SWZ. Przedmiot zamówienia nie obejmuje czynności związanych z dystrybucją energii elektrycznej. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych przez Zamawiających z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż energii elektrycznej wskazanym podmiotom w roku 2026, w ilości zgodnej z szacowanym zapotrzebowaniem wynoszącym 6 637 280,000 kWh. 2. Prognozowane zużycie energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy dla poszczególnych Zamawiających wynosi dla : - Gmina Miejska Przeworsk wraz z jednostkami organizacyjnymi / pozostałe podmioty - 1 139 561,00 kWh - Gmina Przeworsk wraz z jednostkami organizacyjnymi / pozostałe podmioty - 2 017 719,00 kWh - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Turku - 3 480 000,00 kWh Szczegółowe dane dotyczące dostawy i usługi zawiera Formularz Cenowy – załącznik nr 3b do SWZ 3. Szacowana ilość sprzedaży energii nie stanowi ze strony Zamawiających zobowiązania do zakupu energii elektrycznej o takiej wartości i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywista ilość zakupionej energii potwierdzona wskazaniami układów pomiarowo-rozliczeniowych w trakcie realizacji umów, wynikać będzie wyłącznie z bieżących potrzeb Zamawiających, a ceny określone przez Wykonawcę w ofercie będą wiążące dla Wykonawcy niezależnie od rzeczywistych ilości. Zgodnie z art. 433 pkt 4 ustawy Pzp Zamawiający deklaruje, że zmniejszenie ilości zamawianej energii nie nastąpi o więcej niż 10% pierwotnego zakresu zamówienia. Powyższa okoliczność tj. zmniejszenie ilości zamawianej energii do wskazanego procentu nie będzie wpływała na zmianę wysokości stawek jednostkowych Wykonawcy. 4. Zamawiający mają prawo do zmiany ilości (zwiększenia, zmniejszenia) punktów poboru energii elektrycznej w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, przy czym stawki cenowe podane w Formularzu ofertowym obowiązują także w przypadku nowych/dodatkowych punktów poboru energii elektrycznej. 5. Zamawiający przewidują możliwość zwiększania dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 20% zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej do ppe wymienionych w Załączniku nr 2 do SWZ, powodujących zwiększenie zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej ponad zapotrzebowanie podstawowe. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiających, z którego mogą, ale nie muszą skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiających z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 6. Rozliczenia między stronami z tytułu zakupu energii elektrycznej odbywać się będą zgodnie z zapisami określonymi w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ. 7. W przypadkach w których wystąpi konieczność przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy w ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania w imieniu Zamawiających wszelkich czynności związanych z procesem zmiany sprzedawcy energii elektrycznej (zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej właściwego OSD). Szczegółowe czynności zawarte zostały w projekcie umowy. 8. Zamawiający w razie potrzeby udzieli stosownego (pisemnego) pełnomocnictwa wyłonionemu w wyniku wyboru oferty najkorzystniejszej ww. postępowaniu przetargowym Wykonawcy do przeprowadzenia wszelkich czynności związanych z procesem zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewidują możliwość zwiększania dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 20% zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej do ppe wymienionych w Załączniku nr 2 do SWZ, powodujących zwiększenie zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej ponad zapotrzebowanie podstawowe. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiających, z którego mogą, ale nie muszą skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiających z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.