2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi sprzętowo transportowe przy zimowym utrzymaniu dróg powiatowych na terenie powiatu kieleckiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzętowo – transportowych przy zimowym utrzymaniu dróg powiatowych na terenie powiatu kieleckiego w sezonie zimowym 2025/2026 w podziale na 25 niezależnych zadań. Zimowe kompleksowe utrzymanie dróg powiatowych polega na utrzymaniu przejezdności na drogach powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach w okresie zimowym zgodnie z przyjętymi standardami, poprzez zwalczanie śliskości zimowej i odśnieżanie jezdni na drogach Powiatu Kieleckiego oraz utrzymywanie w pełnej gotowości technicznej i eksploatacyjnej środków transportowych wraz z osprzętem przewidzianym do zwalczania skutków zimy stanowiących własność Wykonawców. Materiał uszorstniający (mieszanka piaskowo-solna) wykorzystywany do zimowego utrzymania dróg stanowi własność Zamawiającego i nie stanowi przedmiotu zamówienia. Praca na wezwanie w zależności od warunków panujących na drogach. Szczegółowy zakres zamówienia oraz sposób jego realizacji i sposób płatności zawierają: Rozdział II: Wykaz dróg powiatowych do zimowego utrzymania z podziałem na zadania i trasy, Rozdział III: Szczegółowa Specyfikacja Techniczna, Rozdział IV: Standardy zimowego utrzymania dróg, oraz wzór umowy, stanowiący odpowiednio Załącznik nr 8 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 1 - Obwód Drogowy Celiny
Beschreibung: Zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg pługopiaskarką stanowiącą własność wykonawcy na nośniku średnim (własność wykonawcy), przy zastosowaniu materiału uszorstniającego pozostającego w dyspozycji Zamawiającego. Obszar gmin: Chmielnik, Pierzchnica (7000 km)
Menge: 7 000 Kilometer
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje prawo opcji, tj. zastrzega sobie opcję zmiany sumarycznej ilości zakresu usługi dla poszczególnych zadań w zależności od potrzeb w stosunku do ilości określonej w ust. 1, przy czym: - minimalna ilość wykonanej usługi wynosi -70% wskazanej ilości; - maksymalna ilość wykonanej usługi wynosi +70% wskazanej ilości. Skorzystanie przez zmawiającego z prawa opcji jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych, przy czym realizacja zamówienia opcjonalnego będzie się odbywać na warunkach i zasadach finansowych obowiązujących dla zamówienia podstawowego, na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez wykonawcę w ofercie. Zlecenie przez zamawiającego usług z prawa opcji może być dokonane w okresie trwania umowy. Realizacja opcji będzie następowała wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga podpisania aneksu, a jedynie złożenia Wykonawcy przez Zamawiającego zlecenia w tym zakresie. Każde zlecenie w ramach prawa opcji będzie rozliczane indywidualnie. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia w całości lub części.