809224-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Hovedentreprise - Værftshal 19
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelHovedentreprise - Værftshal 19
BeschreibungU/NORD ønsker at opføre nye uddannelsesfaciliteter til deres bådebygger- og sejlmager uddannelse i værftshal 19 som er en eksisterende hal i det gamle værftsområde i Helsingør. Den valgte hovedentreprenør skal varetage udførsel af ca. 2500 m2 nybyggeri i en eksisterende hal. Bestående af både værksteds-, teori- og fælles faciliteter med tilhørende tekniske anlæg. Hovedentreprenøren vil som del af dette udbud med deltagelse af egne leverandører skulle deltage i udarbejdelse af udførelsesprojektet sammen med totalrådgiver herunder varetage projekteringen af funktionsudbudte leverancer. Som en del af udbudsmaterialet er vedlagt en liste over væsentlige projekteringsemner. Se i øvrigt udbudsmaterialet, herunder Hovedentreprisekontrakt samt projektmateriale og tilbudslister, hvor arten og omfanget af den udbudte opgave er præciseret.
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001