2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup dwóch ambulansów z wyposażeniem dla Bielskiego Pogotowia Ratunkowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zakup ambulansu typu C z wyposażeniem (nosze elektro-hydrauliczne z elektrycznym systemem załadunku, krzesełko transportowe płozowe) na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. 2. Prawo opcji: 2.1 Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia. Prawo opcji obejmuje zakup jednego (dodatkowego) ambulansu typu C z wyposażeniem (nosze elektro-hydrauliczne z elektrycznym systemem załadunku, krzesełko transportowe płozowe). Przedmiot zamówienia w ramach prawa opcji musi być tożsamy z przedmiotem w ramach zamówienia podstawowego. Realizacja dostawy (w tym warunki gwarancji) w ramach prawa opcji odbywać się będzie na takich samych warunkach jak dla zamówienia podstawowego. 2.2 W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji. 4. Wykonawca zapewni, że dostarczone pojazdy będą: 4.1. fabrycznie nowe, w pełni sprawne, bez wad, nie demonstracyjne, nie będące przedmiotem ekspozycji, 4.2. ich standard zabudowy obejmuje co najmniej zabudowę medyczną, nosze główne wraz z transporterem noszy, krzesełko transportowe. 4.3. zostały wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024r. (pojazd bazowy), 4.4. zabudowa medyczna wykonana została nie wcześniej niż w 2025 r., zaś Wykonawca posiada dokumenty dopuszczające do obrotu i używania wyposażenia medycznego zabudowy, zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2024, poz. 1620 z późn. zm.), 4.5. gotowe do użycia. 5. Zakupione pojazdy muszą spełniać m.in. następujące wymagania: 5.1. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024r., poz. 1251),zwaną dalej „ustawą Prawo o ruchu drogowym”; 5.2. rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz. U. 2024 poz. 502); 5.3. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 3 stycznia 2023r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego (Dz. U. z 2023r., poz. 118) obowiązujących dla ambulansów sanitarnych C; 5.4. norm: PN-EN 1789+A2 lub ją zastępującą dla pojazdu „lub równoważną” oraz PN-EN 1865 lub ją zastępującą „lub równoważną” dla sprzętu do transportowania pacjenta - nosze główne i transporter noszy, łącznie z mocowaniem; 5.5. posiadać ważne świadectwo homologacji ambulansu lub dopuszczenie indywidualne typu WE lub dopuszczenie jednostkowe wydane przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego oferowanego pojazdu skompletowanego (na samochód wraz z zabudową), wystawione zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym; 5.6. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz. U. z 2022r., poz. 1849); 5.7. spełniać warunki określone w przepisach prawnych wspólnotowych UE, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów środowiskowych, tj. emisji dwutlenku węgla i zużycia energii. 6. Wykonawca będzie zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących dostawie samochodów, wskazanych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji, gdyż Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia w sposób określony w tych projektowanych postanowieniach umowy. 7. Na dostarczone pojazdy Wykonawca udzieli gwarancji w zakresie i na warunkach określonych w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 700356-2025
Interne Kennung: 4/D/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192160 Tragbahren, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 4/D/ZP/2024
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia. Prawo opcji obejmuje zakup jednego (dodatkowego) ambulansu typu C z wyposażeniem (nosze elektro-hydrauliczne z elektrycznym systemem załadunku, krzesełko transportowe płozowe). Przedmiot zamówienia w ramach prawa opcji musi być tożsamy z przedmiotem w ramach zamówienia podstawowego. Realizacja dostawy (w tym warunki gwarancji) w ramach prawa opcji odbywać się będzie na takich samych warunkach jak dla zamówienia podstawowego. 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.