See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Rachowice
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego przeznaczonego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rachowicach (użytkownik). Samochód zamawiany jest z wyposażeniem, które wyspecyfikowano w dokumentacji przetargowej i które wykonawca musi zamontować w pojeździe. Część wyposażenia zostanie przekazana wykonawcy przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rachowicach, celem jego zamontowania w dostarczanym pojeździe na zasadach określonych w niniejszej SWZ. 2. Za fabrycznie nowy uznaje się pojazd nieeksploatowany. Rok produkcji nie starszy niż 2024. 3. Szczegółowa charakterystyka przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia. Wymagania szczegółowe dla średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Rachowice”. Szczegółowe warunki realizacji zadania określa załącznik nr 7 do SWZ „Wzór umowy”. 4. Minimalny okres gwarancji na pojazd, zabudowę wraz z wyposażeniem, bez ograniczenia przebiegu, wynosi 24 miesiące. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. 5. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać na moment odbioru świadectwo homologacji wydane na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. z 2023 r. poz. 1651). 6. Pojazd musi odpowiadać przepisom zawartym w rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.) 7. Po odbiorze pojazdu wraz z wyposażeniem oraz wszelkimi wymaganymi dokumentami Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym w trakcie procesu rejestracji. W szczególności zobowiązany jest do uzupełnienia wszelkich dokumentów wymaganych przez instytucje państwowe. 8. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy PZP spoczywa na wykonawcy. W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opis przedmiotu zamówienia za pomocą europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego zobowiązany jest udowodnić, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego przeznaczonego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rachowicach (użytkownik). Samochód zamawiany jest z wyposażeniem, które wyspecyfikowano w dokumentacji przetargowej i które wykonawca musi zamontować w pojeździe. Część wyposażenia zostanie przekazana wykonawcy przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rachowicach, celem jego zamontowania w dostarczanym pojeździe na zasadach określonych w niniejszej SWZ.