See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wałecka Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Powiat Wałecki działający przez Pełnomocnika – Pomorską Grupę Konsultingową S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2026r. Zamówienie udzielone zostanie w trzech częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B 3) Część 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2., III.3. 3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie planowanych zużyć (w tym ewentualna zmiana w sposobie użytkowania lub profilu zużycia), danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz przy uwzględnieniu szacowanej autokonsumpcji w przypadku odbiorców posiadających instalacje wytwórcze energii elektrycznej. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 4. Standardy jakościowe 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. (ze zm.) w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. (ze zm.). 5. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 6. Usługi dystrybucyjne są/będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a OSD. 7. Postępowaniem nie zostały objęte PPE (grupa taryfowa G), w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego. 8. Postępowaniem nie objęto PPE ze statusem Prosumenta, który w roku 2026 będzie rozliczany w systemie net-billing. W przypadku odbiorcy będącego Prosumentem (rozliczanym w systemie net-billing) nastąpi zmiana statusu na odbiorcę z mikroinstalacją, przy czym dopuszczone zostaną 2 sposoby rozliczenia energii wyprodukowanej w OZE i wprowadzonej do sieci (jako nadwyżki po autokonsumpcji): odkup oraz system net-billing. Odbiorca z mikroinstalacją indywidualnie zawrze umowę dystrybucyjną z OSD. 9. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 564005-2025
Interne Kennung: IZ.272.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 11 471,48 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 264 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Informacje dot. instalacji OZE znajdują się w rozdz. III.1 pkt 5 SWZ oraz w Załączniku 1a do SWZ. 6. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 6 028,61 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 11 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy, wyjątek stanowi zamawiający Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, którego układ ma być dostosowany nie później niż do 31 października br. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Informacje dot. instalacji OZE znajdują się w rozdz. III.2 pkt 6 SWZ oraz w Załączniku 1b do SWZ. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 4 999,43 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 898 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1c do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
Interne Kennung: Część 3 zamówienia