810997-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zlokalizowanych na terenie Gminy Gniewkowo
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zlokalizowanych na terenie Gminy Gniewkowo
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz innych frakcji odpadów zebranych w sposób selektywny w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.), odebranych przez wykonawcę zamówienia na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zlokalizowanych na terenie gminy Gniewkowo. 2) Odpady gromadzone będą na terenie bazy transportowo – magazynowo - przeładunkowej w Kaczkowie, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Następnie po zgromadzeniu odpowiedniej ilości zostaną przekazane do zagospodarowania bezpośrednio do Instalacji Komunalnej zgodnie z art. 29a ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). 3) Wykonawca zobowiązuje się do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych i wydzielenia ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U., poz. 2412) oraz z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U., poz. 1530). 4) Wykonawca zobowiązuje się do przekazywania informacji o sposobie odzysku i ilości zagospodarowanych odpadów za rok 2026 najpóźniej do 15 stycznia 2027 r.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz innych frakcji odpadów zebranych w sposób selektywny w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.), odebranych przez wykonawcę zamówienia na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zlokalizowanych na terenie gminy Gniewkowo. 2) Odpady gromadzone będą na terenie bazy transportowo – magazynowo - przeładunkowej w Kaczkowie, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Następnie po zgromadzeniu odpowiedniej ilości zostaną przekazane do zagospodarowania bezpośrednio do Instalacji Komunalnej zgodnie z art. 29a ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). 3) Wykonawca zobowiązuje się do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych i wydzielenia ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U., poz. 2412) oraz z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U., poz. 1530). 4) Wykonawca zobowiązuje się do przekazywania informacji o sposobie odzysku i ilości zagospodarowanych odpadów za rok 2026 najpóźniej do 15 stycznia 2027 r. 5) Szczegółowy opis przedmiotu określa załącznik nr 9 do SWZ- projekt umowy.
Optionen
Beschreibung der OptionenBrak opcji i wznowień