811459-2025 - Ergebnis
Polen – Wartung von Straßenbeleuchtungen – Świadczenie pełnej usługi oświetleniowej na terenie Gminy Piła na urządzeniach stanowiących własność Enea Oświetlenie sp. z o.o.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie pełnej usługi oświetleniowej na terenie Gminy Piła na urządzeniach stanowiących własność Enea Oświetlenie sp. z o.o.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pełnej usługi oświetleniowej na terenie gminy Piła, w tym zapewnienie oświetlenia ulicznego oraz eksploatację i konserwację urządzeń oświetlenia ulicznego, będącego własnością ENEA Oświetlenie sp. z o.o. w ilości: 1) 5 036 punktów świetlnych (opraw); 2) 425 szt. słupów wykorzystanych do montażu opraw; 3) 143,78 km linii oświetleniowych kablowych; 4) 19,18 km linii oświetleniowych napowietrznych; 5) 331 obwodów oświetleniowych; 6) 184 uziemień roboczych; 7) 115 szafek oświetleniowych (rozdzielnic zasilających); 8) 115 punktów pomiaru energii. 2. W ramach realizacji usługi Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia eksploatacji urządzeń oświetlenia drogowego stanowiącego własność ENEA Oświetlenie sp. z o. o. zlokalizowanego na terenie Gminy Piła w sposób zapewniający: a) bezpieczeństwo obsługi i otoczenia, optymalną żywotność urządzeń, zachowanie wymagań ochrony środowiska, bezpieczną i ekonomiczną pracę urządzeń, racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej, b) realizację prac na urządzeniach oświetlenia drogowego w oparciu i zgodnie z „Instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych w ENEA Operator Sp. z o.o.” oraz instrukcjami wewnętrznymi ENEA S.A., c) prowadzenie zabiegów eksploatacyjnych i naprawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami, a zwłaszcza zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) i ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) oraz wytycznymi Zamawiającego, jeżeli nie są one sprzeczne z obowiązującymi przepisami, d) zakup, jako odbiorca końcowy w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne, energii elektrycznej w ilości niezbędnej dla celów oświetlenia za pomocą urządzeń stanowiących majątek ww. wykonawcy, w tym ich eksploatację i utrzymanie w należytym stanie technicznym. 3. Prace związane z wycinką gałęzi zasłaniających oprawę oświetleniową oraz z wycinką gałęzi powodujących zagrożenie dla sieci będą realizowane przez Zarząd Dróg i Zieleni w Pile na zlecenie Zamawiającego. 4. Wykonawca zapewni Zamawiającemu całodobowy dostęp do elektronicznego systemu zgłaszania awarii oświetlenia.
Interne KennungBZP.271.WR.34.2025
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pełnej usługi oświetleniowej na terenie gminy Piła, w tym zapewnienie oświetlenia ulicznego oraz eksploatację i konserwację urządzeń oświetlenia ulicznego, będącego własnością ENEA Oświetlenie sp. z o.o. w ilości: 1) 5 036 punktów świetlnych (opraw); 2) 425 szt. słupów wykorzystanych do montażu opraw; 3) 143,78 km linii oświetleniowych kablowych; 4) 19,18 km linii oświetleniowych napowietrznych; 5) 331 obwodów oświetleniowych; 6) 184 uziemień roboczych; 7) 115 szafek oświetleniowych (rozdzielnic zasilających); 8) 115 punktów pomiaru energii. 2. W ramach realizacji usługi Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia eksploatacji urządzeń oświetlenia drogowego stanowiącego własność ENEA Oświetlenie sp. z o. o. zlokalizowanego na terenie Gminy Piła w sposób zapewniający: a) bezpieczeństwo obsługi i otoczenia, optymalną żywotność urządzeń, zachowanie wymagań ochrony środowiska, bezpieczną i ekonomiczną pracę urządzeń, racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej, b) realizację prac na urządzeniach oświetlenia drogowego w oparciu i zgodnie z „Instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych w ENEA Operator Sp. z o.o.” oraz instrukcjami wewnętrznymi ENEA S.A., c) prowadzenie zabiegów eksploatacyjnych i naprawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami, a zwłaszcza zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) i ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) oraz wytycznymi Zamawiającego, jeżeli nie są one sprzeczne z obowiązującymi przepisami, d) zakup, jako odbiorca końcowy w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne, energii elektrycznej w ilości niezbędnej dla celów oświetlenia za pomocą urządzeń stanowiących majątek ww. wykonawcy, w tym ich eksploatację i utrzymanie w należytym stanie technicznym. 3. Prace związane z wycinką gałęzi zasłaniających oprawę oświetleniową oraz z wycinką gałęzi powodujących zagrożenie dla sieci będą realizowane przez Zarząd Dróg i Zieleni w Pile na zlecenie Zamawiającego. 4. Wykonawca zapewni Zamawiającemu całodobowy dostęp do elektronicznego systemu zgłaszania awarii oświetlenia. 5. Kod i nazwa zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 09300000-2 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 50232100-1 Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego