811732-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Levering af vask- og lejeordning af beklædning til sundhedspersonale
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af vask- og lejeordning af beklædning til sundhedspersonale
BeschreibungVesthimmerlands Kommune udbyder en kontrakt på vask- og lejeordning af beklædning til medarbejdere i Hjemme- og Sygeplejen, på ældrecentrene (herunder køkkener) og i Tandplejen.De omfattede enheder fremgår af Bilag 5 – Leveringsadresser.Den udbudte kontrakt omfatter beklædning til ca. 670 medarbejdere (hvoraf 110 er elever og 30 er medarbejdere i Tandplejen), og har en forventet omsætning på ca. 2,5 mio. kr. årligt.
Interne Kennung88.12.03-G01-8-25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensEU-udbud
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
LosLOT-0000