2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dodávka elektrické energie a plynu na ředitelství RBP v období 1/2026–12/2027 II“
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky jsou dodávky elektrické energie a zemního plynu pro zadavatele, a to za podmínek stanovených v této zadávací dokumentaci. Veřejná zakázka je rozdělená na 2 samostatné části: Část A – dodávka elektrické energie Předmětem plnění této části jsou dodávky elektrické energie do odběrných míst zadavatele na období 01/2026–12/2027 v kvalitě dle vyhlášky Energetického regulačního úřadu (dále jen „ERÚ“) č. 540/2005 Sb., o kvalitě dodávek elektřiny a souvisejících služeb v elektroenergetice, ve znění pozdějších předpisů (dále také jako „vyhláška č. 540/2005 Sb.“), v předpokládaném ročním množství pro oba odběrná místa v součtu cca 300 MWh a s tím související závazek odběru elektřiny z elektrizační soustavy a převzetí odpovědnosti dodavatele za odchylku zadavatele vůči operátorovi trhu ve smyslu zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších přepisů (dále také jako „energetický zákon“), a vyhlášky ERÚ č. 408/2015 Sb., o Pravidlech trhu s elektřinou, ve znění pozdějších předpisů (dále také jako „vyhláška č. 408/2015 Sb.“). Vyúčtování dodávek elektřiny u všech odběrných míst zadavatele bude prováděno podle skutečně odebraného množství. Část B – dodávka zemního plynu Předmětem plnění této části jsou dodávky zemního plynu na období 01/2026–12/2027 v kvalitě odpovídající garantovaným standardům kvality dodávek plynu a souvisejících služeb dle zvláštních právních předpisů, v předpokládaném množství za jeden rok plnění cca 310 MWh s převzetím závazku zadavatele odebrat zemní plyn z plynárenské distribuční soustavy včetně přenesení odpovědnosti za odchylku na dodavatele podle energetického zákona, vyhlášky č. 349/2015 Sb., o Pravidlech trhu s plynem, ve znění pozdějších předpisů (dále také jako „vyhláška č. 349/2015 Sb.“), a ve smyslu vyhlášek Energetického regulačního úřadu v platném znění. Vyúčtování dodávek zemního plynu u všech odběrných míst zadavatele bude prováděno podle skutečně odebraného množství.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Část A – dodávka elektrické energie
Beschreibung: Část A – dodávka elektrické energie Předmětem plnění této části jsou dodávky elektrické energie do odběrných míst zadavatele na období 01/2026–12/2027 v kvalitě dle vyhlášky Energetického regulačního úřadu (dále jen „ERÚ“) č. 540/2005 Sb., o kvalitě dodávek elektřiny a souvisejících služeb v elektroenergetice, ve znění pozdějších předpisů (dále také jako „vyhláška č. 540/2005 Sb.“), v předpokládaném ročním množství pro oba odběrná místa v součtu cca 300 MWh a s tím související závazek odběru elektřiny z elektrizační soustavy a převzetí odpovědnosti dodavatele za odchylku zadavatele vůči operátorovi trhu ve smyslu zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších přepisů (dále také jako „energetický zákon“), a vyhlášky ERÚ č. 408/2015 Sb., o Pravidlech trhu s elektřinou, ve znění pozdějších předpisů (dále také jako „vyhláška č. 408/2015 Sb.“). Odběrná místa: Michálkovická 108 (Budova A (stará budova)) – EAN 859182401370006598 Michálkovická 108 (Budova B (nová budova)) – EAN 859182401370006604 Podrobná specifikace a rozsah předmětu této části veřejné zakázky, bližší podmínky plnění a uvedení odběrných míst jsou uvedeny v příloze č. 10A zadávací dokumentace – Obchodní podmínky (elektřina). Zadavatel pro úplnost uvádí, že v průběhu období 3/2025 byla u odběrného místa EAN 859182401370006598 zprovozněna fotovoltaická elektrárna (FVE) o výkonu 45 kWp, která snížila množství odběru elektřiny u zmíněného odběrného místa. Z tohoto důvodu se předpokládaná ročná spotřeba (která je stanovena bez zahrnutí podpory FVE) může lišit. Vyúčtování dodávek elektřiny u všech odběrných míst zadavatele bude prováděno podle skutečně odebraného množství.
Interne Kennung: Část A – dodávka elektrické energie
Los: LOT-0002
Titel: Část B – dodávka zemního plynu
Beschreibung: Předmětem plnění této části jsou dodávky zemního plynu na období 01/2026–12/2027 v kvalitě odpovídající garantovaným standardům kvality dodávek plynu a souvisejících služeb dle zvláštních právních předpisů, v předpokládaném množství za jeden rok plnění cca 310 MWh s převzetím závazku zadavatele odebrat zemní plyn z plynárenské distribuční soustavy včetně přenesení odpovědnosti za odchylku na dodavatele podle energetického zákona, vyhlášky č. 349/2015 Sb., o Pravidlech trhu s plynem, ve znění pozdějších předpisů (dále také jako „vyhláška č. 349/2015 Sb.“), a ve smyslu vyhlášek Energetického regulačního úřadu v platném znění. Odběrné místo: Michálkovická 108 – EIC 27ZG700Z0006024H Podrobná specifikace a rozsah předmětu této části veřejné zakázky, bližší podmínky plnění a uvedení odběrných míst zadavatele jsou uvedeny v příloze č. 10B zadávací dokumentace – Obchodní podmínky (zemní plyn). Vyúčtování dodávek zemního plynu u všech odběrných míst zadavatele bude prováděno podle skutečně odebraného množství.
Interne Kennung: Část B – dodávka zemního plynu
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas