See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på Visiteret Liftbuskørsel 2025 til Kolding Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af visiteret kørsel, med chauffør, til Kolding Kommune. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens § 56 (Lov nr. 1564 af 15. december 2015), hvilket betyder, at enhver, der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene, jf. punkt. 6 og opfylder eventuelle minimumskrav, kan afgive tilbud. Kørsel af visiterede borgere. Hertil skal bruges 17 stk. 16-19 personers (ekskl. chauffør) liftbusser og 3 stk. eldrevne liftbusser med plads til 11 personer (ekskl. chauffør) Alt kørselsplanlægning sker igennem kommunens Kørselskontor. Der vil blive indgået aftale med 1 tilbudsgiver. Herudover er der option på tilkøb af op til 3 stk eldrevne 11 personers (ekskl. chauffør) liftbusser som kan bestilles enkeltvis, eller flere ad gangen, med rimeligt varsel.
Vorherige Bekanntmachung: 673895-2025
Interne Kennung: 581369
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0000