812524-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Sandomierz
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Sandomierz
Interne KennungRZP.271.1.18.2025.MZI
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
Titel„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Sandomierz”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa. Przedmiot zamówienia obejmuje: ­ Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Gminy Sandomierz, na których zamieszkują mieszkańcy. ­ Wyposażenie w pojemniki i worki nieruchomości zamieszkałych położonych w granicach administracyjnych Gminy Sandomierz. ­ Szacunkowa ilość odpadów do odbioru z nieruchomości zamieszkałych w 2026 roku wynosi 5948,5 Mg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w zał. nr 3 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia) oraz w zał. nr 2 do SWZ (projekt umowy).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: 1) Zakres zamówienia objętego prawem opcji: Prawo opcji obejmuje możliwość rozszerzenia zamówienia podstawowego w ramach umowy podstawowej (odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych poszczególnych frakcji odbieranych z nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta) poprzez złożenie zamówienia przez Zamawiającego, na warunkach i zasadach określonych w § 2 umowy (stanowiącym zał. nr 2 do SWZ - projekt umowy) o dodatkowy zakres określony w zał. nr 3 do projektu umowy tj. zestawienie ilości i rodzaju poszczególnych frakcji odpadów do zamówienia wg prawa opcji oraz za dodatkowym wynagrodzeniem. 2) Ceny jednostkowe dla zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji będą takie same jak ceny jednostkowe określone dla zamówienia podstawowego. 3) Zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 4) Okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z prawa opcji: Zamawiającemu przysługuje prawo do skorzystania z prawa opcji jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać, wielokrotnie w terminie przewidzianym dla wykonania zamówienia podstawowego każdorazowo w przypadku, gdy zajdzie stosowna potrzeba, w szczególności w sytuacji, gdy: a) będzie zachodziła konieczność odbioru i zagospodarowania odebranych z nieruchomości odpadów komunalnych poszczególnych frakcji w ilości większej niż przewidziana w zamówieniu podstawowym; b) pozostałe uregulowania dotyczące okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z prawa opcji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (w szczególności w § 2 projektu umowy). Maksymalna wartość opcji: 30 % wartości zamówienia podstawowego.