See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af strømpeforinger
Beschreibung: Rammeaftalen omhandler løbende renovering af kloakledninger hos fem forsyningsselskaber i Nordsjælland, beliggende i Halsnæs, Gribskov, Hillerød, Fredensborg og Helsingør kommuner. Der udbydes én rammeaftale, som ønskes tildelt til to leverandører, hvor der tildeles leverancer efter en kaskademodel. Kaskademodellen indebærer, at der tildeles som udgangspunkt til den primære leverandør, men hvis denne ikke kan levere til den angivne tidsplan gentagne gange, vil de efterfølgende leverancer kunne blive tildelt til den sekundære leverandør. Kaskademodellen er nærmere beskrevet i udkastet til rammeaftalen. Der henvises til det øvrige udbudsmateriale for yderligere information.
Vorherige Bekanntmachung: 644225-2024
Interne Kennung: 345311
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232411 Bau von Schmutzwasserleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232410 Kanalisationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000