813037-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 4 382 000,00 zł
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 4 382 000,00 zł
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego złotówkowego w kwocie 4 382 000,00 zł dla Gminy Lubaczów, zwanej dalej Zamawiającym, o następującej charakterystyce: a) Kwota kredytu 4 382 000,00 PLN (słownie: cztery miliony trzysta osiemdziesiąt dwa tysiące złotych 00/100). Uruchomienie kredytu będzie następować w złotych polskich (PLN), w formie bezgotówkowej poprzez realizację dyspozycji Zamawiającego b) Przeznaczenie kredytu: • spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w kwocie 4 382 000,00 zł. c) Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do 31.12.2038 r. d) Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie wyłącznie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, z kontrasygnatą Skarbnika Gminy na tych dokumentach. e) Kredyt będzie uruchomiony na pisemną dyspozycję kredytobiorcy, w formie przelewu, w transzach, na wskazany rachunek bankowy w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2025 r. 3.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji 3.2. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowią załącznik nr 7. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy. 1. Umowa w sprawie zamówienia publicznego zgodna z załączonymi do SWZ projektowanymi postanowieniami umowy zostanie zawarta z Wykonawcą, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza. Termin zawarcia umowy zostanie podany przez Zamawiającego. 2. Możliwości zmiany zawartej umowy oraz warunki takich zmian zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego . Opis sposobu przygotowania oferty. 1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Oferta musi spełniać następujące wymogi: a) musi być sporządzona w języku polskim w postaci elektronicznej w formacie danych zgodnym z formatami wyszczególnionymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie – zaleca się sporządzenie oferty w formatach .doc, .docx, .pdf . Ofertę należy złożyć, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/y uprawnioną/e. Przez osobę/y uprawnioną/e należy rozumieć odpowiednio: b) osobę/y, która/e zgodnie z odpowiednimi przepisami jest/są uprawniona/e do składania oświadczeń woli w zakresie praw i obowiązków majątkowych wykonawcy; c) pełnomocnika/ów wykonawcy, którym pełnomocnictwa udzieliła/y osoba/y o której/ych mowa w lit. a); d) pełnomocnika ustanowionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. e) dokumenty i/lub oświadczenia sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z ich tłumaczeniem na język polski. 3. Wykonawca może zmienić formę graficzną wzorów załączników do SWZ oraz innych formularzy Zamawiającego jednakże treść zawarta we wzorach Zamawiającego nie może ulec zmianie. 4. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Oferty należy złożyć, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 5. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 6. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu Ofertowym - zgodnie z załącznik nr 2 do SWZ 7. Oferta musi zawierać: 1) wypełniony formularz OFERTA - musi być złożony w formie elektronicznej t. j.: przekazany w postaci elektronicznej i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 2) wypełniony JEDZ dla Wykonawcy i podmiotu udostępniającego zasoby - musi być złożony w formie elektronicznej t. j.: przekazany w postaci elektronicznej i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny dokument (jeśli dotyczy) – musi być złożone w formie elektronicznej t. j.: przekazane w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 4) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014, 5) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 - oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli dotyczy (jeżeli dotyczy), 6) dokument/y potwierdzający/e umocowanie do reprezentowania Wykonawcy i/lub podmiotu udostepniającego zasoby w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy i/lub podmiotu udostepniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania: a) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia w/w dokumentów jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca i/lub podmiot udostepniający zasoby wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów (w formularzu OFERTA i/lub druku zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby) oraz z zastrzeżeniem ppkt. b) b) jeżeli w imieniu wykonawcy i/lub podmiotu udostepniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt. a), Zamawiający żąda od Wykonawcy pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy i/lub podmiotu udostepniającego zasoby, c) pełnomocnictwo – jeśli wymagane do reprezentowania Wykonawcy/ów w przypadku, gdy: - Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, - ofertę składają Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego o treści wymaganej w art. 58 ust. 2 Pzp (dotyczy również wspólników spółki cywilnej), - umocowanie nie wynika z ppkt 7 a) i b) musi być złożone w formie elektronicznej t. j.: przekazane w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym Więcej informacji w SWZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Nazwy i kody ze Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) opisujące przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego złotówkowego w kwocie 4 382 000,00 zł dla Gminy Lubaczów, zwanej dalej Zamawiającym, o następującej charakterystyce: a) Kwota kredytu 4 382 000,00 PLN (słownie: cztery miliony trzysta osiemdziesiąt dwa tysiące złotych 00/100). Uruchomienie kredytu będzie następować w złotych polskich (PLN), w formie bezgotówkowej poprzez realizację dyspozycji Zamawiającego b) Przeznaczenie kredytu: • spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w kwocie 4 382 000,00 zł. c) Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do 31.12.2038 r. d) Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie wyłącznie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, z kontrasygnatą Skarbnika Gminy na tych dokumentach. e) Kredyt będzie uruchomiony na pisemną dyspozycję kredytobiorcy, w formie przelewu, w transzach, na wskazany rachunek bankowy w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2025 r.
Interne KennungIZP.271.31.2025