81331-2026 - Ergebnis
Polen – Heizöl – DOSTAWA OLEJU OPAŁOWEGO LEKKIEGO L-1
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWA OLEJU OPAŁOWEGO LEKKIEGO L-1
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 – zwanego dalej „olejem opałowym”, do celów grzewczych, w zależności od bieżącego zapotrzebowania Zamawiającego oraz jego sukcesywne dostarczanie do zbiorników Zamawiającego, zgodnie ze składanymi przez Zamawiającego zamówieniami, w łącznej ilości określonej w załączniku nr 2 – „Formularz cenowy”. Maksymalna wielkość jednej dostawy wynosi do 31 m3. 2. Olej opałowy lekki L-1 musi spełniać standardy jakościowe określone w PN-C-96024:2011 (Przetwory naftowe - oleje opałowe) dla gatunku L-1, co powinno być odzwierciedlone w formie certyfikatu (świadectwa) jakości dostarczonego na każdą partię dostawy. 3. Olej opałowy lekki L-1 musi być zgodny z polskimi normami oraz rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018), rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 1 marca 2017 r. w sprawie metod badania jakości lekkiego oleju opałowego, ciężkiego oleju opałowego oraz oleju do silników statków żeglugi śródlądowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 584), ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266). 4. Przez partię dostawy rozumie się dostarczoną odbiorcy autocysterną jednorazową dostawę oleju opałowego jednego rodzaju i gatunku, identyfikowaną dokumentem przewozowym (np. dowód nalewu, dowód wydania / atest) oraz certyfikatem (świadectwem) jakości. 5. Dostarczana ilość oleju opałowego winna być fakturowana zgodnie z objętościowym systemem sprzedaży paliw opartym na m3 w temperaturze referencyjnej 15°C. 6. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość dostarczonego oleju opałowego. 7. Minimalne parametry jakie musi spełniać olej opałowy lekki: 7.1. Wartość opałowa min. 42,6 MJ/kg; 7.2. Gęstość w temp. 15°C max. 860 kg/m3; 7.3. Temperatura zapłonu powyżej 56°C; 7.4. Lepkość kinematyczna w temperaturze 20°C max 6,00 mm2/s; 7.5. Zawartość siarki max 0,1 % (m/m). 8. Olej opałowy należy dostarczać cysternami samochodowymi zgodnie z wymaganiami normy PN-91/C-04024, wyposażonymi w końcówki wlewowe z zalegalizowanym „odmierzaczem” w jednostkach miary – litr. Dostawy muszą być realizowane specjalistycznymi autocysternami zaopatrzonymi w posiadające ważne cechy legalizacyjne urządzenia wydawcze – pompy oraz drukarki – wskazujące dokładną ilość wydanego oleju opałowego w temperaturze rzeczywistej i referencyjnej +15°C (urządzenia wydawcze powinny także posiadać świadectwa legalizacyjne wydane przez Urząd Miar i Wag).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1.Zamawiający przewiduje możliwość opcji zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Pzp. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu – po zrealizowaniu zamówienia podstawowego w zakresie ilościowym lub kwotowym – dodatkowych ilości oleju opałowego określonych w zał. nr 2 do SWZ – „Formularz cenowy” w kolumnie 9 „Zamówienie w ramach opcji”. 2. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem zamawiającego. Ostateczna ilość oleju zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 3. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 4. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach co zamówienie podstawowe, w oparciu o cenę jednostkową i stały rabat / marżę. Olej zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.