See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa nawozów mineralnych dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Przedmiotem postępowania jest dostawa wraz z rozładunkiem nawozów mineralnych dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie oraz podległych jej Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Głębokim oraz Głodowie w ilościach i o parametrach wskazanych w SWZ.
Interne Kennung: 7/ZP-S/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Mając na uwadze pilną potrzebę udzielenia zamówienia, którego przedmiotem jest dostawa nawozów mineralnych zamawiający korzysta z dyspozycji art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dn. 11.09.2019 Prawo zamówień publicznych i postanawia skrócić termin składania ofert do 15 dni. W związku z powyższym termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu upłynie w dn. 22.12.2025 o godz.09:00. Uzasadnienie: Zamawiający postanowił o skróceniu terminu składania ofert z uwagi na rolniczy charakter prowadzonej działalności, który związany jest nieprzewidywalnymi warunkami. Zamawiający musiał przede wszystkim wziąć pod uwagę stan pól i dostosować do tych warunków program nawożenia. Ponadto bardzo szybki wzrost cen oraz znaczący popyt na nawozy powoduje braki magazynowe u dostawców, a co za tym idzie trudność w dostawie danego nawozu i wydłużające się oczekiwanie na dostawy. Dodatkowo występują utrudnienia w określeniu wartości poszczególnych nawozów ze względu na niestabilne, często zmieniające się ceny. Są to okoliczności, na które, pomimo działania z należytą starannością, zamawiający nie ma wpływu. Zamawiający musi brać pod uwagę warunki agrotechniczne, a zwłaszcza prawidłowy i terminowy harmonogram nawożenia uprawianych roślin. Dla zapewnienia ciągłości na dotychczasowym stabilnym wysokim poziomie konieczne jest zapewnienie odpowiednich ilości nawozów. Dodatkowo wydłużył się czas szacowania wartości zapotrzebowania z powodu braków nawozów na rynku. W związku z powyższym niemożliwe jest przeprowadzenie przedmiotowego postępowania z dłuższym terminem składania składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24440000 Diverse Düngemittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa saletry amonowej dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa saletry amonowej dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Menge: 113,5 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa saletrosanu dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa saletrosanu dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Menge: 51 Tonnen
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa saletrzaku dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa saletrzaku dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Menge: 41 Tonnen
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa kizerytu ESTA dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa kizerytu ESTA dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Menge: 16 Tonnen
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa siarczanu magnezu siedmiowodnego dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa siarczanu magnezu siedmiowodnego w opakowaniach po 25 kg dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Menge: 2 Tonnen
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa soli potasowej dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa soli potasowej dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Menge: 0,5 Tonne
Los: LOT-0007
Titel: Dostawa superfosfatu wzbogaconego dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa superfosfatu wzbogaconego dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Menge: 1 Tonne
Los: LOT-0008
Titel: Dostawa korn kali dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa korn kali dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Dostawa siarczanu potasu dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa siarczanu potasu dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 9
Menge: 50 Kilogramm
Los: LOT-0010
Titel: Dostawa saletry wapniowej dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa saletry wapniowej dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Dostawa wapna nawozowego dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa wapna nawozowego dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: Zadanie nr 11
Menge: 150 Kilogramm
Los: LOT-0012
Titel: Dostawa saletry amonowej dla ZDOO w Głębokim
Beschreibung: Dostawa saletry amonowej dla ZDOO w Głębokim
Interne Kennung: Zadanie nr 12
Menge: 8 Tonnen
Los: LOT-0013
Titel: Dostawa mocznika dla ZDOO w Głębokim
Beschreibung: Dostawa mocznika dla ZDOO w Głębokim
Interne Kennung: Zadanie nr 13
Menge: 1,5 Tonnen
Los: LOT-0014
Titel: Dostawa siarczanu magnezu siedmiowodnego dla ZDOO w Głębokim
Beschreibung: Dostawa siarczanu magnezu siedmiowodnego w opakowaniach dla ZDOO w Głębokim
Interne Kennung: Zadanie nr 14
Menge: 100 Kilogramm
Los: LOT-0015
Titel: Dostawa polifoski 5 dla ZDOO w Głodowie
Beschreibung: Dostawa polifoski 5 dla ZDOO w Głodowie
Interne Kennung: Zadanie nr 15
Menge: 7 Tonnen
Los: LOT-0016
Titel: Dostawa saletry amonowej dla SDOO w Głodowie
Beschreibung: Dostawa saletry amonowej dla ZDOO w Głodowie
Interne Kennung: Zadanie nr 16
Menge: 3,5 Tonnen
Los: LOT-0017
Titel: Dostawa siarczanu magnezu siedmiowodnego dla ZDOO w Głodowie
Beschreibung: Dostawa siarczanu magnezu siedmiowodnego w opakowaniach dla ZDOO w Głodowie
Interne Kennung: Zadanie nr 17
Los: LOT-0018
Titel: Dostawa saletrosanu dla ZDOO w Głodowie
Beschreibung: Dostawa saletrosanu dla ZDOO w Głodowie
Interne Kennung: Zadanie nr 18
Menge: 5,5 Tonnen