See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa regałów modułowych, zastaw stołowych, urządzeń gastronomicznych, sprzętu i akcesoriów transportowych gastronomicznych, termosów do posiłków oraz drobnego wyposażenia kuchni
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa regałów modułowych, zastaw stołowych, urządzeń gastronomicznych, sprzętu i akcesoriów transportowych gastronomicznych, termosów do posiłków oraz drobnego wyposażenia kuchni, zgodnie z wymaganiami określonymi niniejszą dokumentacją oraz warunkami i ilościach, rodzaju przedmiotu zamówienia oraz parametrach określonych przez Zamawiającego w dokumentacji zamówienia według zadań: zadanie nr 1 - dostawa regałów modułowych aluminiowo-polietylenowych; zadanie nr 2 - dostawa zastawy stołowej; zadanie nr 3 - dostawa zastawy stołowej wykonanej z melaniny; zadanie nr 4 - dostawa urządzeń gastronomicznych elektrycznych; zadanie nr 5 - dostawa urządzeń gastronomicznych innych niż elektryczne; zadanie nr 6 - dostawa sprzętu i akcesoriów transportowych; zadanie nr 7 - dostawa termosów do posiłków; zadanie nr 8 - dostawa drobnego wyposażenia kuchni.
Vorherige Bekanntmachung: 653239-2025
Interne Kennung: 87/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39141000 Küchenmöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39221200 Tafelgeschirr, 39710000 Elektrische Haushaltsgeräte, 39221000 Kücheneinrichtungen, 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen, 39221150 Isolierflaschen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa regałów modułowych aluminiowo-polietylenowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa regałów modułowych aluminiowo-polietylenowych na warunkach i ilościach określnych przez Zamawiającego: Zakres zamówienia (Zakres podstawowy): 14 pozycji asortymentowych w tym: Półka 800x400 – 10 szt.; Półka 1000x400 – 20 szt.; Półka 1200x400 – 10 szt.; Półka 800x500 – 20 szt.; Półka 1000x500 – 20 szt.; Półka 1200x500 – 20 szt.; Podpora 4 poziomowa 1750x400 – 30 szt.; Podpora 5 poziomowa 2000x400 – 30 szt.; Podpora 4 poziomowa 1750x500 – 30 szt.; Podpora 5 poziomowa 2000x500 – 30 szt.; Trzpień – 50 szt.; Uchwyt mocujący – 50 szt.; Podest 1085x500x250 – 10 szt.; Podest 1285x500x250 – 10 szt.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych, a tym samym wpływają na konieczność zabezpieczenia jednostek w zwiększone ilości używanego sprzętu niezbędnego w pracy stołówek i kuchni wojskowych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Maksymalna wielkość opcji (zakres) wynosi odpowiednio: 14 pozycji asortymentowych w tym: Półka 800x400 – 50 szt.; Półka 1000x400 – 50 szt.; Półka 1200x400 – 50 szt.; Półka 800x500 - 50 szt.; Półka 1000x500 – 50 szt.; Półka 1200x500 – 50 szt.; Podpora 4 poziomowa 1750x400 – 50 szt.; Podpora 5 poziomowa 2000x400 – 50 szt.; Podpora 4 poziomowa 1750x500 – 50 szt.; Podpora 5 poziomowa 2000x500 – 50 szt.; Trzpień – 100 szt.; Uchwyt mocujący – 100 szt.; Podest 1085x500x250 - 5 szt.; Podest 1285x500x250 - 5 szt. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od nieprzewidzianych przedsięwzięć wojskowych. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa zastawy stołowej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa zastawy stołowej na warunkach i ilościach określnych przez Zamawiającego: Zakres zamówienia (Zakres podstawowy): 18 pozycji asortymentowych w tym: Nóż stołowy nierdzewny - 1 000 szt.; Widelec stołowy nierdzewny - 1 000 szt.; Łyżka stołowa nierdzewna - 1 000 szt.; Kubek z uchem 0,25 ml - 2 000 szt.; Talerz płytki 25 cm - 2 000 szt.; Talerz deserowy 18 cm - 2 000 szt.; Talerz głęboki 20 cm - 100 szt.; Salaterka 190 ml - 5 000 szt.; Salaterka 450 ml - 5 000 szt.; Salaterka 300 ml - 1 000 szt.; Bulionówka porcelanowa 0,27 - 0,32 ml - 500 szt.; Filiżanka ze spodkiem 0,2 - 0,25 ml - 500 kpl.; Mlecznik 150ml – 20 szt.; Cukiernica z pokrywką 200ml – 20 szt.; Waza 3l – 20 szt.; Zestaw 3 mieseczek i dipów z łyżeczkami – 50 kpl.; Dzbanek szklany 1,6 l – 20 szt.; Szklanka wysoka 220 ml – 500 szt.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Haupteinstufung (cpv): 39221200 Tafelgeschirr
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych, a tym samym wpływają na konieczność zabezpieczenia jednostek w zwiększone ilości używanego sprzętu niezbędnego w pracy stołówek i kuchni wojskowych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Maksymalna wielkość opcji (zakres) wynosi odpowiednio: 18 pozycji asortymentowych w tym: Nóż stołowy nierdzewny - 2 000 szt.; Widelec stołowy nierdzewny - 2 000 szt.; Łyżka stołowa nierdzewna - 2 000 szt.; Kubek z uchem 0,25 ml - 3 000 szt.; Talerz płytki 25 cm - 3 000 szt.; Talerz deserowy 18 cm - 3 000 szt.; Talerz głęboki 20 cm – 500 szt.; Salaterka 190 ml - 5 000 szt.; Salaterka 450 ml - 5 000 szt.; Salaterka 300 ml - 2 000 szt.; Bulionówka porcelanowa 0,27 - 0,32 ml – 300 szt.; Filiżanka ze spodkiem 0,2 - 0,25 ml – 300 kpl.; Mlecznik 150ml - 30 szt.; Cukiernica z pokrywką 200ml – 30 szt.; Waza 3l – 50 szt.; Zestaw 3 mieseczek i dipów z łyżeczkami – 50 kpl.; Dzbanek szklany 1,6 l – 30 szt.; Szklanka wysoka 220 ml – 500 szt. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od nieprzewidzianych przedsięwzięć wojskowych. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa zastawy stołowej wykonanej z melaniny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa zastawy stołowej wykonanej z melaniny na warunkach i ilościach określnych przez Zamawiającego: Zakres zamówienia (Zakres podstawowy): 10 pozycji asortymentowych w tym: Miska kwadratowa z melaminy 19 cm – 40 szt.; Miska kwadratowa z melaminy 13 cm – 40 szt.; Miska skośna z melaminy 700 ml – 40 szt.; Taca prostokątna z melaminy 350x240x17mm – 20 szt.; Taca prostokątna z melaminy GN 1/1 – 20 szt.; Taca prostokątna z melaminy GN ½ - 20 szt.; Taca prostokątna z melaminy GN ¼ - 20 szt.; Ekspozytor okrągły – 10 szt.; Ekspozytor kwadratowy – 10 szt.; Ekspozytor - trybuna prostokątna – 30 szt.
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych, a tym samym wpływają na konieczność zabezpieczenia jednostek w zwiększone ilości używanego sprzętu niezbędnego w pracy stołówek i kuchni wojskowych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Maksymalna wielkość opcji (zakres) wynosi odpowiednio: 10 pozycji asortymentowych w tym: Miska kwadratowa z melaminy 19 cm – 60 szt.; Miska kwadratowa z melaminy 13 cm – 60 szt.; Miska skośna z melaminy 700 ml – 60 szt.; Taca prostokątna z melaminy 350x240x17mm - 30 szt.; Taca prostokątna z melaminy GN 1/1 - 30 szt.; Taca prostokątna z melaminy GN ½ - 30 szt.; Taca prostokątna z melaminy GN ¼ - 30 szt.; Ekspozytor okrągły – 20 szt.; Ekspozytor kwadratowy – 20 szt.; Ekspozytor - trybuna prostokątna – 20 szt. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od nieprzewidzianych przedsięwzięć wojskowych. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa urządzeń gastronomicznych elektrycznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń gastronomicznych elektrycznych na warunkach i ilościach określnych przez Zamawiającego: Zakres zamówienia (Zakres podstawowy): 42 pozycje asortymentowe w tym: Wózek bankietowy grzewczy 10xGN2/1 (20XGN1/1) – 1 szt.; Wózek bankietowy grzewczy 20xGN2/1 (40XGN1/1) – 1 szt.; Wózek bankietowy chłodniczy 7xGN2/1 (14XGN1/1) – 1 szt.; Wózek bankietowy chłodniczy 17xGN2/1 (34XGN1/1) – 2 szt.; Mieszarka do mięsa 20 kg – 2 szt.; Automatyczny ekspres do kawy – 5 szt.; Młynek elektryczny do przypraw – 1 szt.; Chłodziarka do 50 l – 5 szt.; Kuchenka mikrofalowa 20-25 l – 20 szt.; Elektryczna ostrzałka do noży -7 szt.; Moduł wymienny do ostrzałki do noży (do ostrzałki z pozycji 10) – 10 szt.; Waga platformowa z legalizacją do 150 kg – 8 szt.; Lampa owadobójcza - 20 szt.; Świetlówka do lampy owadobójczej (do lampy z pozycji 13) – 30 szt.; Sterylizator UVA do noży – 5 szt.; Naświetlacz do jaj – 5 szt.; Pakowarka próżniowa – 10 szt.; Automatyczny uzdatniacz do wody – 10 szt.; Kuchenka indukcyjna – 5 szt.; Kuchenka elektryczna 6 palnikowa – 1 szt.; Kuchenka gazowa 6 palnikowa – 1 szt.; Suszarka przemysłowa – 5 szt.; Pralka przemysłowa - 5 szt.; Łącznik do pralniki i suszarki (do pralki i suszarki z pozycji 22 i 23) – 5 szt.; Maszyna do polerowania sztućców – 3 szt.; Granulat z kolby kukurydzianej - jako środek do maszyny do polerowania sztućców do maszyny z pozycji 25) – 5 szt.; Podgrzewacz indukcyjny okrągły 9l ze szklaną pokrywką – 15 szt.; Podgrzewacz indukcyjny GN1/1 ze szklaną pokrywką – 25 szt.; Podgrzewacz indukcyjny GN2/3 ze szklaną pokrywką – 15 szt.; Mikser ręczny - Blender 600 mm – 10 szt.; Mikser ręczny - Blender 740 mm – 10 szt.; Regulowany uchwyt/szyna (do blendera z poz. 30 i 31) – 6 szt.; Szatkownica do warzyw – 3 szt.; Zestaw do purre do szatkownicy do warzyw (do szatkownicy z poz. 33) – 3 szt.; Wyciskarka do soków – 10 szt.; Dyspenser do soków 2x18l – 15 szt.; Dyspenser do soków 3x18l – 15 szt.; Urządzenie do pianowego mycia powierzchni – 5 szt.; Szorowarka do podłóg – 10 szt.; Zbiornik na detergent z wężem do szorowarki do podłóg (do szorowarki do podłóg z pozycji 39) - 10 szt.; Szczotka tarczowa średnio-twarda do szorowarki do podłóg (do szorowarki do podłóg z pozycji 39) – 15 szt.; Szczotka tarczowa bardzo-twarda do szorowarki do podłóg (do szorowarki do podłóg z pozycji 39) – 15 szt.
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Haupteinstufung (cpv): 39710000 Elektrische Haushaltsgeräte
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych, a tym samym wpływają na konieczność zabezpieczenia jednostek w zwiększone ilości używanego sprzętu niezbędnego w pracy stołówek i kuchni wojskowych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Maksymalna wielkość opcji (zakres) wynosi odpowiednio: 40 pozycji asortymentowych w tym: Wózek bankietowy grzewczy 10xGN2/1 (20XGN1/1) – 1 szt.; Wózek bankietowy grzewczy 20xGN2/1 (40XGN1/1) – 1 szt.; Wózek bankietowy chłodniczy 7xGN2/1 (14XGN1/1) – 1 szt.; Wózek bankietowy chłodniczy 17xGN2/1 (34XGN1/1) – 2 szt.; Mieszarka do mięsa 20 kg – 2 szt.; Automatyczny ekspres do kawy – 5 szt.; Młynek elektryczny do przypraw – 2 szt.; Chłodziarka do 50 l – 5 szt.; Kuchenka mikrofalowa 20-25 l – 15 szt.; Elektryczna ostrzałka do noży – 5 szt.; Moduł wymienny do ostrzałki do noży (do ostrzałki z pozycji 10) - 5 szt.; Waga platformowa z legalizacją do 150 kg – 5 szt.; Lampa owadobójcza - 15 szt.; Świetlówka do lampy owadobójczej (do lampy z pozycji 13) – 20 szt.; Sterylizator UVA do noży – 5 szt.; Naświetlacz do jaj – 2 szt.; Pakowarka próżniowa - 5 szt.; Automatyczny uzdatniacz do wody – 2 szt.; Kuchenka indukcyjna – 5 szt.; Suszarka przemysłowa – 4 szt.; Pralka przemysłowa – 4 szt.; Łącznik do pralniki i suszarki (do pralki i suszarki z pozycji 22 i 23) – 4 szt.; Maszyna do polerowania sztućców – 4 szt.; Granulat z kolby kukurydzianej - jako środek do maszyny do polerowania sztućców do maszyny z pozycji 25) – 10 szt.; Podgrzewacz indukcyjny okrągły 9l ze szklaną pokrywką – 20 szt.; Podgrzewacz indukcyjny GN1/1 ze szklaną pokrywką – 20 szt.; Podgrzewacz indukcyjny GN2/3 ze szklaną pokrywką – 20 szt.; Mikser ręczny - Blender 600 mm – 4 szt.; Mikser ręczny - Blender 740 mm – 4 szt.; Regulowany uchwyt/szyna (do blendera z poz. 30 i 31) – 4 szt.; Szatkownica do warzyw - 4 szt.; Zestaw do purre do szatkownicy do warzyw (do szatkownicy z poz. 33) – 4 szt.; Wyciskarka do soków - 5 szt.; Dyspenser do soków 2x18l – 10 szt.; Dyspenser do soków 3x18l – 10 szt.; Urządzenie do pianowego mycia powierzchni – 3 szt.; Szorowarka do podłóg – 5 szt.; Zbiornik na detergent z wężem do szorowarki do podłóg (do szorowarki do podłóg z pozycji 39) – 5 szt.; Szczotka tarczowa średnio-twarda do szorowarki do podłóg (do szorowarki do podłóg z pozycji 39) – 15 szt.; Szczotka tarczowa bardzo-twarda do szorowarki do podłóg (do szorowarki do podłóg z pozycji 39) – 15 szt. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od nieprzewidzianych przedsięwzięć wojskowych. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa urządzeń gastronomicznych innych niż elektryczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń gastronomicznych innych niż elektryczne na warunkach i ilościach określnych przez Zamawiającego: Zakres zamówienia (Zakres podstawowy): 110 pozycji asortymentowych w tym: Bateria - napełniacz z wylewką – 2 szt.; Dzbanek filtrujący – 10 szt.; Koszyk owalny do chleba 280x160 mm – 100 szt.; Stojak nierdzewny na deski kuchenne – 5 szt.; Uchwyty na środki czystości – 10 szt.; Korpus narurowy do filtra mechanicznego big blue 20" – 10 szt.; Korpus narurowy do filtra mechanicznego 10" – 10 szt.; Dyspenser do serwetek 17x17 cm metalowy czarny – 50 szt.; Porcjoner do ryżu i ziemniaków purre 1/10l – 20 szt.; Porcjoner do ryżu i ziemniaków purre 1/16l – 20 szt.; Porcjoner do ryżu i ziemniaków puree 1/24 – 20 szt.; Widelec do serwowania – 20 szt.; Łyżka do serwowania perforowana – 20 szt.; Łyżka do serwowania – 20 szt.; Łopatka do tortu – 20 szt.; Durszlak 5l – 20 szt.; Sito chińskie stożkowe z siatką – 20 szt.; Sito gęste 210 mm – 20 szt.; Chochla nierdzewna 0,35l – 20 szt.; Chochla nierdzewna 0,25l – 20 szt.; Łyżka nierdzewna wazowa -20 szt.; Suszarka z tworzywa do naczyń – 5 szt.; Nóż kucharski 200mm – czerwony – 200 szt.; Nóż kucharski 200mm – biały – 50 szt.; Nóż kucharski 200mm – niebieski – 100 szt.; Nóż kucharski 200mm – brązowy – 200 szt.; Nóż kucharski 200mm – żółty – 100 szt.; Nóż kucharski 200mm – zielony – 200 szt.; Nóż kucharski 260mm – czerwony – 200 szt.; Nóż kucharski 260mm – biały – 50 szt.; Nóż kucharski 260mm – niebieski – 100 szt.; Nóż kucharski 260mm – brązowy - 200 szt.; Nóż kucharski 260mm – żółty – 100 szt.; Nóż kucharski 260mm – zielony – 200 szt.; Nóż do obierania warzyw 60mm – 200 szt.; Nóż do ciasta 385 mm – 20 szt.; Pojemnik termoizolacyjny do kostek lodu – 20 szt.; Tłuczek stalowy do mięsa – 20 szt.; Rózga kuchenna 600 mm – 20 szt.; Rózga kuchenna 350mm – 20 szt.; Miarka polipropylowa 1l – 50 szt.; Łyżka szumówka fi 140mm – 20 szt.; Łyżka szumówka fi 160mm – 20 szt.; Łopatka z poliamidu o długości 320 mm – 100 szt.; Łopatka perforowana z poliamidu 350 mm – 100 szt.; Łopatka do ryb i frytek z poliamidu 350 mm – 100 szt.; Szpatuła kątowa z poliamidu 325 mm – 100 szt.; Szczypce uniwersalne silikonowe 300 mm - 100 szt.; Szczypce uniwersalne silikonowe 345 mm – 100 szt.; Szczypce łyżkowate z poliwęglanu 150mm – 100 szt.; Szczypce łyżkowate z poliwęglanu 230 mm – 100 szt.; Szczypce łyżkowate z poliwęglanu 320 mm – 100 szt.; Blacha teflonowa (taca) GN 1/1 do smażenia jaj – 50 szt.; Blacha teflonowa do smażenia GN 1/1 wys. 20mm – 100 szt.; Blacha teflonowa do smażenia GN 1/1 wys. 40mm – 200 szt.; Blacha teflonowa do smażenia GN 1/1 wys. 65mm – 200 szt.; Blacha ryflowana teflonowa GN 1/1 – 100 szt.; Kosz do pieczenia frytek GN 1/1 - 100 szt.; Ociekacz do pojemników GN 1/1 – 100 szt.; Wiadro z pierścieniem 7l – 20 szt.; Wiadro z pierścieniem 10l - 20szt.; Wiadro z pierścieniem 15l – 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/1 z uszczelką - 50 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/2 z uszczelką – 50 szt.; Pokrywka do pojemnika GN2/3 z uszczelką – 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/3 z uszczelką – 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/4 z uszczelką – 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/6 z uszczelką – 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/1 bez uszczelki – 20 szt.; okrywka do pojemnika GN1/2 bez uszczelki – 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN2/3 bez uszczelki - 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/3 bez uszczelki - 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/4 bez uszczelki – 20 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/6 bez uszczelki – 20 szt.; Pojemnik GN 1/1 200 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/1 150 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/1 100 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/1 65 - 20 szt.; Pojemnik GN 2/3 200 – 20 szt.; Pojemnik GN 2/3 150 – 20 szt.; Pojemnik GN 2/3 100 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/2 200 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/2 150 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/2 100 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/2 65 - 20 szt.; Pojemnik GN 1/3 200 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/3 150 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/3 100 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/4 200 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/4 150 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/4 100 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/6 200 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/6 150 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/6 100 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/9 150 – 20 szt.; Pojemnik GN 1/9 100 – 20 szt.; Garnek nierdzewny 3l z przykrywką – 10 szt. ; Garnek nierdzewny 6l z przykrywką – 10 szt.; Garnek nierdzewny 16l z przykrywką – 10 szt.; Garnek nierdzewny 24l z przykrywką – 10 szt.; Garnek nierdzewny 37l z pokrywą – 10 szt.; Garnek nierdzewny 50l z pokrywą – 5 szt.; Brytfanna (garnek) do duszenia o średnicy 400mm – 5 szt.; Brytfanna (garnek) do duszenia o średnicy 500mm – 5 szt.; Patelnia teflonowa 24 cm – 10 szt.; Patelnia teflonowa 28 cm – 10 szt.; Pokrywka 50 cm – 5 szt.; Kosz na sztućce do zmywarki – 5 szt.; Kosz do talerzy i tac do zmywarki – 5 szt.; Taca prostokątna poliestrowa – 150 szt.
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Haupteinstufung (cpv): 39221000 Kücheneinrichtungen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych, a tym samym wpływają na konieczność zabezpieczenia jednostek w zwiększone ilości używanego sprzętu niezbędnego w pracy stołówek i kuchni wojskowych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Maksymalna wielkość opcji (zakres) wynosi odpowiednio: 110 pozycji asortymentowych w tym: Bateria - napełniacz z wylewką – 5 szt.; Dzbanek filtrujący – 15 szt.; Koszyk owalny do chleba 280x160 mm – 80 szt.; Stojak nierdzewny na deski kuchenne - 15 szt.; Uchwyty na środki czystości - 15 szt.; Korpus narurowy do filtra mechanicznego big blue 20" – 5 szt.; Korpus narurowy do filtra mechanicznego 10" – 5 szt.; Dyspenser do serwetek 17x17 cm metalowy czarny - 50 szt.; Porcjoner do ryżu i ziemniaków purre 1/10l - 30 szt.; Porcjoner do ryżu i ziemniaków purre 1/16l - 30 szt.; Porcjoner do ryżu i ziemniaków puree 1/24 - 30 szt.; Widelec do serwowania – 30 szt.; Łyżka do serwowania perforowana - 30 szt.; Łyżka do serwowania – 30 szt.; Łopatka do tortu – 30 szt.; Durszlak 5l - 30 szt.; Sito chińskie stożkowe z siatką – 30 szt.; Sito gęste 210 mm – 30 szt.; Chochla nierdzewna 0,35l – 30 szt.; Chochla nierdzewna 0,25l – 30 szt.; Łyżka nierdzewna wazowa – 30 szt.; Suszarka z tworzywa do naczyń - 15 szt.; Nóż kucharski 200mm – czerwony – 300 szt.; Nóż kucharski 200mm – biały – 50 szt.; Nóż kucharski 200mm – niebieski – 50 szt.; Nóż kucharski 200mm – brązowy – 300 szt.; Nóż kucharski 200mm – żółty – 50 szt.; Nóż kucharski 200mm – zielony – 300 szt.; Nóż kucharski 260mm – czerwony – 300 szt.; Nóż kucharski 260mm – biały – 50 szt.; Nóż kucharski 260mm – niebieski – 50 szt.; Nóż kucharski 260mm – brązowy – 300 szt.; Nóż kucharski 260mm – żółty – 50 szt.; Nóż kucharski 260mm – zielony – 300 szt.; Nóż do obierania warzyw 60mm – 300 szt.; Nóż do ciasta 385 mm – 30 szt.; Pojemnik termoizolacyjny do kostek lodu – 15 szt.; Tłuczek stalowy do mięsa – 30 szt.; Rózga kuchenna 600 mm – 30 szt.; Rózga kuchenna 350mm – 30 szt.; Miarka polipropylowa 1l – 30 szt.; Łyżka szumówka fi 140mm - 30 szt.; Łyżka szumówka fi 160mm – 30 szt.; Łopatka z poliamidu o długości 320 mm – 50 szt.; Łopatka perforowana z poliamidu 350 mm – 50 szt.; Łopatka do ryb i frytek z poliamidu 350 mm - 50 szt.; Szpatuła kątowa z poliamidu 325 mm – 50 szt.; Szczypce uniwersalne silikonowe 300 mm – 50 szt.; Szczypce uniwersalne silikonowe 345 mm - 50 szt.; Szczypce łyżkowate z poliwęglanu 150mm - 50 szt.; Szczypce łyżkowate z poliwęglanu 230 mm - 50 szt.; Szczypce łyżkowate z poliwęglanu 320 mm - 50 szt.; Blacha teflonowa (taca) GN 1/1 do smażenia jaj – 50 szt.; Blacha teflonowa do smażenia GN 1/1 wys. 20mm – 100 szt.; Blacha teflonowa do smażenia GN 1/1 wys. 40mm – 300 szt.; Blacha teflonowa do smażenia GN 1/1 wys. 65mm – 300 szt.; Blacha ryflowana teflonowa GN 1/1 - 100 szt.; Kosz do pieczenia frytek GN 1/1 – 100 szt.; Ociekacz do pojemników GN 1/1 – 100 szt.; Wiadro z pierścieniem 7l - 30 szt.; Wiadro z pierścieniem 10l - 30 szt.; Wiadro z pierścieniem 15l - 30 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/1 z uszczelką - 30 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/2 z uszczelką - 30 szt.; Pokrywka do pojemnika GN2/3 z uszczelką - 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/3 z uszczelką - 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/4 z uszczelką - 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/6 z uszczelką - 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/1 bez uszczelki – 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/2 bez uszczelki – 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN2/3 bez uszczelki – 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/3 bez uszczelki – 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/4 bez uszczelki – 10 szt.; Pokrywka do pojemnika GN1/6 bez uszczelki – 10 szt.; Pojemnik GN 1/1 200 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/1 150 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/1 100 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/1 65 – 10 szt.; Pojemnik GN 2/3 200 – 10 szt.; Pojemnik GN 2/3 150 – 10 szt.; Pojemnik GN 2/3 100 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/2 200 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/2 150 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/2 100 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/2 65 - 10 szt.; Pojemnik GN 1/3 200 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/3 150 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/3 100 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/4 200 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/4 150 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/4 100 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/6 200 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/6 150 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/6 100 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/9 150 – 10 szt.; Pojemnik GN 1/9 100 – 10 szt.; Garnek nierdzewny 3l z przykrywką - 10 szt.; Garnek nierdzewny 6l z przykrywką - 10 szt.; Garnek nierdzewny 16l z przykrywką – 10 szt.; Garnek nierdzewny 24l z przykrywką – 10 szt.; Garnek nierdzewny 37l z pokrywą - 10 szt.; Garnek nierdzewny 50l z pokrywą - 10 szt.; Brytfanna (garnek) do duszenia o średnicy 400mm – 10 szt.; Brytfanna (garnek) do duszenia o średnicy 500mm – 10 szt.; Patelnia teflonowa 24 cm – 30 szt.; Patelnia teflonowa 28 cm – 30 szt.; Pokrywka 50 cm – 5 szt.; Kosz na sztućce do zmywarki - 15 szt.; Kosz do talerzy i tac do zmywarki - 15szt.; Taca prostokątna poliestrowa – 150 szt. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie.
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa sprzętu i akcesoriów transportowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i akcesoriów transportowych na warunkach i ilościach określnych przez Zamawiającego: Zakres zamówienia (Zakres podstawowy): 16 pozycji asortymentowych w tym: Pojemnik z pokrywką na żywność 52-54L – 50 szt.; Pojemnik z pokrywką na żywność 78-80L – 50 szt.; Paleta EURO z tworzywa sztucznego – 5 szt.; Półpaleta (1/2) EURO z tworzywa sztucznego – 5 szt.; Wózek do transportu talerzy – 1 szt.; Wózek do transportu koszy do zmywarki – 1 szt.; Wózek z blatem roboczym 7xGN 1/1 – 5 szt.; Wózek z blatem roboczym 7xGN 2/1 – 5 szt.; Wózek kelnerski 2-półkowy - 5 szt.; Wózek kelnerski 3-półkowy - 5 szt.; Pojemnik jezdny 70-80L – 10 szt.; Wózek schodowy – 2 szt.; Wózek skrzyniowy burtowy 1000x600mm - 5 szt.; Wózek skrzyniowy burtowy 900x450mm – 5 szt.; Wózek platformowy ze składanym uchwytem 900 x 600mm - 10 szt.; Wózek platformowy ze składanym uchwytem 720x450mm – 5 szt.
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Haupteinstufung (cpv): 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych, a tym samym wpływają na konieczność zabezpieczenia jednostek w zwiększone ilości używanego sprzętu niezbędnego w pracy stołówek i kuchni wojskowych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Maksymalna wielkość opcji (zakres) wynosi odpowiednio: 16 pozycji asortymentowych w tym: Pojemnik z pokrywką na żywność 52-54L – 60 szt.; Pojemnik z pokrywką na żywność 78-80L – 80 szt.; Paleta EURO z tworzywa sztucznego – 15 szt.; Półpaleta (1/2) EURO z tworzywa sztucznego – 15 szt.; Wózek do transportu talerzy - 1 szt.; Wózek do transportu koszy do zmywarki – 1 szt.; Wózek z blatem roboczym 7xGN 1/1 – 10 szt.; Wózek z blatem roboczym 7xGN 2/1 -10 szt.; Wózek kelnerski 2-półkowy - 5 szt.; Wózek kelnerski 3-półkowy -5 szt.; Pojemnik jezdny 70-80L - 15 szt.; Wózek schodowy – 1 szt.; Wózek skrzyniowy burtowy 1000x600mm – 5 szt.; Wózek skrzyniowy burtowy 900x450mm - 5 szt.; Wózek platformowy ze składanym uchwytem 900 x 600mm - 15 szt.; Wózek platformowy ze składanym uchwytem 720x450mm – 5 szt. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od nieprzewidzianych przedsięwzięć wojskowych. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Los: LOT-0007
Titel: Dostawa termosów do posiłków
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa termosów do posiłków na warunkach i ilościach określnych przez Zamawiającego: Zakres zamówienia (Zakres podstawowy): 5 pozycji asortymentowych w tym: Termos na napoje 10-12L – 15 szt.; Termos na napoje 18-20L – 30 szt.; Termos na napoje 38-40L – 20 szt.; Pojemnik termoizolacyjny 80L – 10 szt.; Termos na posiłki 10-12 półki na GN 1/1 – 50 szt.
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Haupteinstufung (cpv): 39221150 Isolierflaschen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych, a tym samym wpływają na konieczność zabezpieczenia jednostek w zwiększone ilości używanego sprzętu niezbędnego w pracy stołówek i kuchni wojskowych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Maksymalna wielkość opcji (zakres) wynosi odpowiednio: 5 pozycji asortymentowych w tym: Termos na napoje 10-12L – 30 szt.; Termos na napoje 18-20L – 30 szt.; Termos na napoje 38-40L – 10 szt.; Pojemnik termoizolacyjny 80L – 30 szt.; Termos na posiłki 10-12 półki na GN 1/1 – 40 szt. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od nieprzewidzianych przedsięwzięć wojskowych. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Los: LOT-0008
Titel: Dostawa drobnego wyposażenia kuchni
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa drobnego wyposażenia kuchni na warunkach i ilościach określnych przez Zamawiającego: Zakres zamówienia (Zakres podstawowy): 4 pozycje asortymentowe w tym: Basen nierdzewny 1-komorowy na kółkach 150L – 5 szt.; Basen nierdzewny 1-komorowy na kółkach 200L - 5szt.; Podstawa pod garnki 40x40 – 10 szt.; Podstawa pod garnki 60x60 – 10 szt.
Interne Kennung: Zadanie nr 8
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych, a tym samym wpływają na konieczność zabezpieczenia jednostek w zwiększone ilości używanego sprzętu niezbędnego w pracy stołówek i kuchni wojskowych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Maksymalna wielkość opcji (zakres) wynosi odpowiednio: 4 pozycje asortymentowe w tym: Basen nierdzewny 1-komorowy na kółkach 150L – 3 szt.; Basen nierdzewny 1-komorowy na kółkach 200L - 3 szt.; Podstawa pod garnki 40x40 – 20 szt.; Podstawa pod garnki 60x60 – 20 szt. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od nieprzewidzianych przedsięwzięć wojskowych. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.