2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego dla Gminy Kruklanki
Beschreibung: 3.1 Kwota kredytu w PLN: 4 000 000,00 zł. 3.2 Prognozowane odsetki od kredytu - zgodnie z ofertą. 3.3 Termin uruchomienia kredytu w jednej transzy 01.12.2025 r. Uruchomienie kredytu nastąpi bez prowizji i opłat w terminie dwóch dni roboczych. Zamawiający może zmienić w/w termin lub rozłożyć kredyt na transze bez dodatkowych prowizji i opłat bankowych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca umowy. O zmianie terminu spłaty kredytu zamawiający poinformuje w formie pisemnej Wykonawcę. W przypadku przedterminowej spłaty części kredytu Wykonawca dokona aktualizacji „Harmonogramu spłat rat kapitałowych kredytu”, bez kosztów obciążających Zamawiającego. 3.4 Okres spłaty 10 lat tj. od 2026 r. do 2035 r. 3.5 Raty kapitałowe do 500 000,00 zł rocznie. 3.6. Kredyt zostanie spłacony w 20 ratach zgodnie z harmonogramem: 1. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2026 r. 2. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2026 r. 3. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2027 r. 4. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2027 r. 5. 150.000,00 zł. Płatne do 30.06.2028 r. 6. 150.000,00 zł. Płatne do 20.12.2028 r. 7. 250.000,00 zł. Płatne do 30.06.2029 r. 8. 250.000,00 zł. Płatne do 20.12.2029 r. 9. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2030 r. 10. 200.000.00 zł. Płatne do 20.12.2030 r. 11. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2031 r. 12. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2031 r. 13. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2032 r. 14. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2032 r. 15. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2033 r. 16. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2033 r. 17. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2034 r. 18. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2034 r. 19. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2035 r. 20. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2035 r. 3.7. Oprocentowanie kredytu według zmiennej stopy procentowej obowiązującej w okresach, za które są naliczane odsetki. Od wykorzystanego kredytu odsetki liczone według zmiennej stopy procentowej stanowiącej sumę stopy bazowej WIBOR 3M i marży Banku. Oprocentowanie kredytu ulega zmianie w zależności od zmiany stopy bazowej WIBOR 3M. Stopa bazowa WIBOR 3M ustalana jest na okres 3 miesięcy w wysokości WIBOR 3M z ostatniego dnia roboczego kwartału, obowiązująca od 1-go dnia następnego kwartału. Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 3M nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga jej wypowiedzenia. Dla potrzeb złożenia oferty stopa bazowa WIBOR 3 M z dnia 18.09.2025 r. wynosi 4,77%. Dla potrzeb złożenia oferty należy przyjąć następujący termin wypłaty kredytu: 18 września 2025 r. 3.8 Planowana data ostatniej raty kapitałowej w 2035 roku 3.9 Planowana data spłaty ostatnie raty odsetkowej w 2035 roku.
Interne Kennung: PBO.271.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Kwota kredytu w PLN: 4 000 000,00 zł. 3.2 Prognozowane odsetki od kredytu - zgodnie z ofertą. 3.3 Termin uruchomienia kredytu w jednej transzy 01.12.2025 r. Uruchomienie kredytu nastąpi bez prowizji i opłat w terminie dwóch dni roboczych. Zamawiający może zmienić w/w termin lub rozłożyć kredyt na transze bez dodatkowych prowizji i opłat bankowych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca umowy. O zmianie terminu spłaty kredytu zamawiający poinformuje w formie pisemnej Wykonawcę. W przypadku przedterminowej spłaty części kredytu Wykonawca dokona aktualizacji „Harmonogramu spłat rat kapitałowych kredytu”, bez kosztów obciążających Zamawiającego. 3.4 Okres spłaty 10 lat tj. od 2026 r. do 2035 r. 3.5 Raty kapitałowe do 500 000,00 zł rocznie. 3.6. Kredyt zostanie spłacony w 20 ratach zgodnie z harmonogramem: 1. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2026 r. 2. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2026 r. 3. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2027 r. 4. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2027 r. 5. 150.000,00 zł. Płatne do 30.06.2028 r. 6. 150.000,00 zł. Płatne do 20.12.2028 r. 7. 250.000,00 zł. Płatne do 30.06.2029 r. 8. 250.000,00 zł. Płatne do 20.12.2029 r. 9. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2030 r. 10. 200.000.00 zł. Płatne do 20.12.2030 r. 11. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2031 r. 12. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2031 r. 13. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2032 r. 14. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2032 r. 15. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2033 r. 16. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2033 r. 17. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2034 r. 18. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2034 r. 19. 200.000,00 zł. Płatne do 30.06.2035 r. 20. 200.000,00 zł. Płatne do 20.12.2035 r. 3.7. Oprocentowanie kredytu według zmiennej stopy procentowej obowiązującej w okresach, za które są naliczane odsetki. Od wykorzystanego kredytu odsetki liczone według zmiennej stopy procentowej stanowiącej sumę stopy bazowej WIBOR 3M i marży Banku. Oprocentowanie kredytu ulega zmianie w zależności od zmiany stopy bazowej WIBOR 3M. Stopa bazowa WIBOR 3M ustalana jest na okres 3 miesięcy w wysokości WIBOR 3M z ostatniego dnia roboczego kwartału, obowiązująca od 1-go dnia następnego kwartału. Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 3M nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga jej wypowiedzenia. Dla potrzeb złożenia oferty stopa bazowa WIBOR 3 M z dnia 18.09.2025 r. wynosi 4,77%. Dla potrzeb złożenia oferty należy przyjąć następujący termin wypłaty kredytu: 18 września 2025 r. 3.8 Planowana data ostatniej raty kapitałowej w 2035 roku 3.9 Planowana data spłaty ostatnie raty odsetkowej w 2035 roku