2. Verfahren
Verfahren
Titel: Region Sjællands udbud af ressourcepersoner
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Region Sjælland at indhente tilbud på ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet. Der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 4 leverandører. Dette udbud er ét af fem parallelle, separate udbud, som gennemføres samtidigt af Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Midtjylland, Region Nordjylland og Region Syddanmark med bistand fra Danske Regioner. Bemærk, at Region Sjælland og Region Midtjyllands udbud alene omhandler ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet, mens Region Syddanmark, Region Nordjyllands og Region Hovedstadens både angår ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet og ressourcepersoner inden for råstofområdet i separate delaftaler.
Interne Kennung: 424746
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 90715000 Untersuchung von Verschmutzungen, 90730000 Rückverfolgung und Überwachung von Verschmutzungen und Sanierung, 90732000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Bodenverschmutzung, 90732400 Beratung in Sachen Bodenverschmutzung
5. Los
Los: LOT-0000