814972-2025 - Wettbewerb
Polen – Anlegen von Rasen – „Wykaszanie poboczy dróg gminnych” na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice – w latach 2026-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykaszanie poboczy dróg gminnych” na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice – w latach 2026-2028
Beschreibung: Przedmiot zamówienia pn.: „Wykaszanie poboczy dróg gminnych” na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice obejmuje: − wykaszanie traw, samosiejek na poboczach i rowach przydrożnych, − wykaszanie interwencyjne, grabienie i wywóz skoszonej trawy (według zaleceń); − zebranie i wywóz innych odpadów; zagospodarowanie odpadów oraz pozyskanej biomasy; − poniesienie opłat za zagospodarowanie odpadów oraz pozyskanej biomasy. Szczegółowy zakres opisany jest w specyfikacji usługi, która stanowi integralną część specyfikacji warunków zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, tj.: - specyfikacja usługi – załącznik nr 10 do SWZ; - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 11 do SWZ które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia. Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV): Główny przedmiot: 77314100 – 5 Usługi w zakresie trawników Przedmiotowe środki dowodowe: Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w przedmiotowym postępowaniu. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia). Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia. Rozwiązania równoważne. 1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, producenta, dostawcę, homologacje, oznaczenie norm, patenty lub pochodzenia materiałów, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 Ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy art. 95 Ustawy Pzp. 1.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity. Dz.U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.) obejmują następujące rodzaje czynności: a) w zakresie kierowania jednostkami sprzętowymi; b) w zakresie wykaszania traw. 2.Sposób weryfikacji zatrudnienia osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w powyżej oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały opisane w projektowanych postanowieniach umownych stanowiącym załącznik do SWZ. 3.Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Ustawy Pzp. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM Wykonawca winien wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości: 4 000,00 zł (słownie: cztery tysiące złotych 00/100); INFORMACJE DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY Wykonawca przed zawarciem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości stanowiącej 3% ceny całkowitej. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, określonym w rozdziale XXIII SWZ. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 12.04.2026 r.
Interne Kennung: ZP.271.74.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia pn.: „Wykaszanie poboczy dróg gminnych” na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice obejmuje: − wykaszanie traw, samosiejek na poboczach i rowach przydrożnych, − wykaszanie interwencyjne, grabienie i wywóz skoszonej trawy (według zaleceń); − zebranie i wywóz innych odpadów; zagospodarowanie odpadów oraz pozyskanej biomasy; − poniesienie opłat za zagospodarowanie odpadów oraz pozyskanej biomasy. Szczegółowy zakres opisany jest w specyfikacji usługi, która stanowi integralną część specyfikacji warunków zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, tj.: - specyfikacja usługi – załącznik nr 10 do SWZ; - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 11 do SWZ które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia. Prawo opcji. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w art. 441 Pzp. Zakres opcji obejmuje następujące wielkości w jednym okresie rozliczeniowym (jednym roku budżetowym): 1) Wykaszanie poboczy i rowów przydrożnych wraz z wygrabieniem, uporządkowaniem, wywozem i zagospodarowaniem biomasy i odpadów oraz poniesieniem opłat za ich zagospodarowanie – 10 ha; 2) Wykaszanie poboczy i rowów przydrożnych bez zbierania pozyskanej biomasy, za wyjątkiem odpadów, które należy zebrać, wywieźć i zagospodarować oraz poniesieniem opłaty za ich zagospodarowanie – 33 ha Podane wyżej wielkości ”ha” dotyczą szacunkowej maksymalnej ilości wykonania usługi w okresie trwania umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do realizacji maksymalnych ilości. Faktyczne ilości realizowanej usługi mogą odbiegać od planowanych ilości, na co Wykonawca wyraża zgodę. Wykonawca nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowych w trakcie realizacji zamówienia. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż minimalna kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy wyniesie 60% ceny podanej w formularzu cenowym. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać; 2) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w terminie trwania umowy; 3) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy; 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie. Brak stosownej informacji świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych); 5) Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV): Główny przedmiot: 77314100 – 5 Usługi w zakresie trawników Przedmiotowe środki dowodowe: Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w przedmiotowym postępowaniu. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia). Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w art. 441 Pzp. Zakres opcji obejmuje następujące wielkości w jednym okresie rozliczeniowym (jednym roku budżetowym): 1) Wykaszanie poboczy i rowów przydrożnych wraz z wygrabieniem, uporządkowaniem, wywozem i zagospodarowaniem biomasy i odpadów oraz poniesieniem opłat za ich zagospodarowanie – 10 ha; 2) Wykaszanie poboczy i rowów przydrożnych bez zbierania pozyskanej biomasy, za wyjątkiem odpadów, które należy zebrać, wywieźć i zagospodarować oraz poniesieniem opłaty za ich zagospodarowanie – 33 ha Podane wyżej wielkości ”ha” dotyczą szacunkowej maksymalnej ilości wykonania usługi w okresie trwania umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do realizacji maksymalnych ilości. Faktyczne ilości realizowanej usługi mogą odbiegać od planowanych ilości, na co Wykonawca wyraża zgodę. Wykonawca nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowych w trakcie realizacji zamówienia. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż minimalna kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy wyniesie 60% ceny podanej w formularzu cenowym. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać; 2) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w terminie trwania umowy; 3) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy; 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie. Brak stosownej informacji świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych); 5) Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.