2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie Parku nad Notecią w zakresie zieleni, komunikacji, rozbudowy oświetlenia i elementów małej architektury
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie parku przy Przystani Powiat Nakielski poprzez nasadzenia roślinności, gospodarkę drzewostanem oraz zagospodarowanie terenu w formie ścieżek parkowych, elementów małej architektury i wyposażenia. 2. Zakres projektu obejmuje: • Część drogową • Część elektryczną • Część inwentaryzacji i gospodarki istniejącego drzewostanu • Część projektową nowych nasadzeń drzew i krzewów, wykonania trawników oraz łąk kwietnych • Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego • Montaż elementów małej architektury 3. Park będzie się charakteryzował bogatą i atrakcyjną szatą roślinną - rodzimą oraz licznymi, drobnymi formami architektonicznymi, ma on być docelowym miejscem wypoczynku mieszkańców Nakła i okolic, a także wizytówką miasta dopełniającą, cieszącą się już i tak dużą popularnością przystań. W ramach projektu przewiduje się nasadzenie możliwie dużej ilości drzew i roślin (także w „dzikiej” formule) w charakterze pasującym do przystani rzecznej. Jednocześnie przewidziane są konstrukcje, które pozwolą na zasadzenie pnączy w gruncie i poprowadzenie ich na stelażach. Założenia projektowe przewidują podział parku na kilka stref funkcjonalnych. Znajdzie się tu strefa wypoczynku, rekreacji, strefa edukacji przyrodniczej oraz strefa komunikacji. Wykorzystano nietypowy układ geometryczny terenu, tj. podział na dwa trójkąty połączone ze sobą wąskim przejściem i podzielono go na dwie tematycznie oddzielne, a tym samym spójne strefy. Głównym założeniem projektowym było nawiązanie do przedmiotowej rzeki Noteć, do której sprowadza się historia miasta Nakło nad Notecią i Powiatu Nakielskiego, układ przestrzenny miasta, przyroda oraz turystyka. W związku z tym, w opracowywanym parku zaprojektowano alejkę, która ma na celu wieść użytkownika poprzez pierwszą część i tym samym zaprojektowany obszar począwszy od głównego wejścia, od ulicy Noteckiej, aż do drugiej części parku. W drugiej części parku docieramy do bulwaru znajdującego przy rzece Noteć. Kształt i układ geometryczny projektowanej alejki jest kopią meandrów rzeki Noteć. Poruszając się wzdłuż alejki, uczestnik wycieczki może poczuć się jakby przemierzał bieg rzeki Noteć. Projektowany układ komunikacyjny łączy się w kilku miejscach z istniejącym bulwarem i komunikacją pieszą istniejącą. Scalenie parku z zagospodarowanym już terenem przystani ma celu umożliwienie spędzania czasu na rozmaite sposoby różnym grupom wiekowym. Tematyka miejsc rekreacyjnych i wypoczynkowych jest dopasowana do rozmaitych potrzeb i oczekiwań. W tym celu zaprojektowane zostały tu m.in.: plac zabaw dla dzieci w różnym wieku (w tym domek zabaw dla dzieci z wbudowanym stołem z blatem w postaci tablicy, która umożliwia zabawy pisane kredą), miejsce edukacji i spotkań szkolnych w terenie z nauczycielem, miejsce spotkań dla wszystkich grup wiekowych (altana zadaszona zielonym dachem wyposażona w stół do gry w szachy lub do innych gier planszowych), miejsce przeznaczone do montażu sceny z okazji okolicznych imprez, ogrody deszczowe, miejsca do urządzania pikników, miejsca do leżakowania w pobliżu zatoki przystani, wiele miejsc siedzących (ławki, leżanki, ławki o nietypowym kształcie, altana i domki zabaw dla dzieci). Poszczególne strefy połączone są układem komunikacji tak, aby bez konieczności zadeptywania zieleni projektowanej można było poruszać się po całym obszarze parku. Jedynym wyjątkiem są tu projektowane trawniki, które stanowią enklawę miejsc przeznaczonych jako tereny piknikowe. Projektowane otwarte i rozległe trawniki, które okalają nasadzenia naturalistyczne, mają umożliwić spędzanie czasu piknikowego, grę w piłkę, zabawy z psami, uprawianie sportów i wiele innych rodzajów czynności aktywnych. Zaproponowano układ ścieżek i placów rekreacyjnych wkomponowanych w proponowane układy szaty roślinnej. Całość założenia projektowego, geometria, architektura oraz roślinność ma na celu wpisać się w otaczający krajobraz. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią dokumenty z Załącznika nr 1 do SWZ. Przedmiar załączono wyłącznie pomocniczo. 4. Zadanie będzie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu FEKP.02 Fundusze Europejskie dla Czystej Energii i Ochrony Zasobów Środowiska Regionu; Działania FEKP.02.06 Adaptacja do Zmian Klimatu w Miastach BydOF-IP; Celu szczegółowego EFRR/FS.CP2.IV – Wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i katastrofami, a także odporności, z uwzględnieniem podejścia ekosystemowego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie parku przy Przystani Powiat Nakielski poprzez nasadzenia roślinności, gospodarkę drzewostanem oraz zagospodarowanie terenu w formie ścieżek parkowych, elementów małej architektury i wyposażenia. 2. Zakres projektu obejmuje: • Część drogową • Część elektryczną • Część inwentaryzacji i gospodarki istniejącego drzewostanu • Część projektową nowych nasadzeń drzew i krzewów, wykonania trawników oraz łąk kwietnych • Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego • Montaż elementów małej architektury Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią dokumenty z Załącznika nr 1 do SWZ. Przedmiar załączono wyłącznie pomocniczo. 3. Zadanie będzie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu FEKP.02 Fundusze Europejskie dla Czystej Energii i Ochrony Zasobów Środowiska Regionu; Działania FEKP.02.06 Adaptacja do Zmian Klimatu w Miastach BydOF-IP; Celu szczegółowego EFRR/FS.CP2.IV – Wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i katastrofami, a także odporności, z uwzględnieniem podejścia ekosystemowego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak wznowień i opcji.