See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup usług z zakresu OSINT i OPSEC
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup dostępu do zaawansowanych rozwiązań w domenie cyberbezpieczeństwa, oferujących możliwość wykrywania i analizy zagrożeń w czasie rzeczywistym, w podziale na trzy części: Część nr 1 - Dostęp do usługi Censys Search na okres 48 miesięcy; Część nr 2 - Dostęp do usługi Shodan Search Engine w wersji Small Business na okres 48 miesięcy; Część nr 3 - Dostęp do usługi Google Threat Intelligence w wersji Enterprise na okres 48 miesięcy dla minimum 50 użytkowników. Rozwiązania muszą zapewnić dostęp do obszernej bazy danych zagrożeń i metadanych, co umożliwi Zamawiającemu skuteczne rozpoznawanie i badanie nowych oraz istniejących zagrożeń w ramach OSINT i OPSEC. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 648880-2025
Interne Kennung: 275/BŁiI/25/ESz
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W przypadku tego zamówienia zachodzi pilna potrzeba z uwagi na ważny interes służby oraz konieczność zapewnienia ciągłości działań analitycznych. Zakres pierwotnie przygotowywanego postępowania obejmowało wąskie grono użytkowników, jednakże w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej konieczne było znaczne rozszerzenie projektu, co spowodowało przedłużenie okresu przygotowawczego przedmiotowego zakupu. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie OSINT (Open Source Intelligence) oraz OPSEC (Operational Security), które mają strategiczne znaczenie dla zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa informacyjnego i operacyjnego. Cyberprzestrzeń oraz przestrzeń informacyjna podlegają ciągłym i trudnym do przewidzenia zmianom – nowe narzędzia, techniki i kampanie dezinformacyjne pojawiają się w krótkich odstępach czasu, a ich skuteczność zależy w dużej mierze od opóźnień w reakcji ze strony podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Każdy dzień zwłoki w rozpoczęciu świadczenia usług OSINT i OPSEC zwiększa ryzyko niekontrolowanego rozprzestrzenienia się szkodliwych treści, eskalacji działań dezinformacyjnych czy wykorzystania luk w zabezpieczeniach operacyjnych. Dlatego też szybkie uruchomienie działań w tych obszarach ma bezpośredni wpływ na zdolność zamawiającego do przeciwdziałania zagrożeniom i ograniczania skutków potencjalnych incydentów. Należy również podkreślić, że rynek podmiotów zdolnych do realizacji usług w omawianym zakresie jest wyspecjalizowany i ograniczony, a potencjalni wykonawcy dysponujący odpowiednimi kompetencjami i narzędziami są przygotowani do szybkiego składania ofert. Z tego względu skrócenie terminu do 15 dni nie prowadzi do ograniczenia konkurencji, lecz przeciwnie – pozwala na sprawne wyłonienie wykonawcy w krótszym czasie, co wprost przekłada się na wzmocnienie bezpieczeństwa operacyjnego i informacyjnego. Skrócenie terminu składania ofert znajduje pełne uzasadnienie merytoryczne, wynikające z konieczności zapewnienia natychmiastowego dostępu do usług, które pozwalają na bieżące monitorowanie i analizę zagrożeń, a także skuteczną ochronę procesów krytycznych. Termin ten umożliwia zachowanie konkurencyjności postępowania, a jednocześnie pozwala zamawiającemu na niezwłoczne wdrożenie działań mających fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa informacyjnego i operacyjnego. Zwłoka w pozyskaniu licencji znacząco ograniczyłaby zdolność służb do bieżącego monitorowania i reagowania na dynamicznie zmieniające się zagrożenia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72300000 Datendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostęp do usługi Censys Search na okres 48 miesięcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup dostępu do usługi Censys Search na okres 48 miesięcy, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Dostęp do usługi Shodan Search Engine w wersji Small Business na okres 48 miesięcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup dostępu do usługi Shodan Search Engine w wersji Small Business na okres 48 miesięcy, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Dostęp do usługi Google Threat Intelligence w wersji Enterprise na okres 48 miesięcy dla minimum 50 użytkowników
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup dostępu do usługi Google Threat Intelligence w wersji Enterprise na okres 48 miesięcy dla minimum 50 użytkowników, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 3