2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa transportu publicznego
Beschreibung: Bezpośrednie udzielenie zamówień w trybie art. 5 ust. 4 rozporządzenia (WE) nr 1370/2007 dotyczącego usług publicznych w zakresie kolejowego i drogowego transportu pasażerskiego oraz uchylające rozporządzenie Rady (EWG)nr 1191/69 i (EWG) nr 1107/70 oraz art. 22 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r., poz. 285 z późn. zm.).
Verfahrensart: Wettbewerbliche Vergabeverfahren (Artikel 5 Absatz 3 der Verordnung (EG) Nr. 1370/2007)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Art der Transportdienstleistungen: Sonstige Beförderungsdienste
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Opis usług (określenie rodzaju transportu) Przewóz osób w gminnych przewozach pasażerskich w transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych użyteczności publicznej na terenie Gminy Stąporków oraz jednostek samorządu terytorialnego z którymi zostanie zawarte porozumienie o świadczenie usług w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Przewidywana data rozpoczęcia postępowania - nie wcześniej niż rok od chwili opublikowania niniejszego ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej oraz Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. W zakresie jakości, takie jak punktualność i niezawodność oraz stosowane premie i kary pieniężne Gmina będzie stosowała w szczególności: 1. rozpatrywanie skarg i wniosków dotyczących wykonywania przez Wykonawcę obowiązków wynikających z niniejszej Umowy przekazywanych przez Gminę lub skierowanych bezpośrednio do Wykonawcy oraz pisemne informowanie przedstawicieli Gminy o sposobie ich załatwienia 2. wymóg ubezpieczenia wykorzystywanych przez Wykonawcę pojazdów zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów obowiązującego prawa 3. kontrolę wykonywania usług przez Operatora 4. kary umowne m. in. za: każdorazowy brak wyjazdu pojazdu w trasę; za zwłokę w rozpoczęciu wykonywania umowy w terminie określonym za każdy dzień zwłoki; za wprowadzenie do ruchu pojazdów o parametrach innych niż zapisane w umowie; każdorazowe stwierdzenie sprzedaży bez wydania biletu pasażerowi Opis parametrów rekompensaty finansowej; Za wykonanie usług Gmina zapłaci Operatorowi wynagrodzenie będące iloczynem faktycznie zrealizowanych wozokilometrów na liniach oraz ceny jednostkowej za wozokilometr (netto) pomniejszone o przychody ze sprzedaży biletów. Warunki związane z istotnymi aktywami to w szczególności: - posiadanie odpowiednich pojazdów zgodnych z przepisami prawa - posiadanie odpowiednich zezwoleń na świadczenie usług transportowych
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)