2. Verfahren
Verfahren
Titel: 31127608 Realiseren en in stand houden van de A27 Everdingen-Hooipolder
Beschreibung: Het project A27 Houten-Hooipolder beslaat een realisatiegebied met een lengte van in totaal ca. 47 kilometer door het beheersgebied van acht gemeentes, drie provincies, drie waterschappen, vier regionale RWS diensten en drie verkeerscentrales. Het tracé kan op een aantal plaatsen het verkeersaanbod doorgaans niet verwerken en is daarom het toneel van de zwaarste files van het land zoals ook blijkt uit de File Top 50. Daarnaast kruist het tracé de drie grote en druk bevaren rivieren Lek, Boven Merwede en Bergsche Maas én het Amsterdam Rijnkanaal. De Boven Merwede is één van de drukst bevaren scheepvaartroutes van Europa. De opdrachtnemer dient in hoofdzaak de volgende werkzaamheden te verrichten: · Verbreding van de A27 met wegverbreding en spitsstroken; · Het verwijderen van de bestaande bruggen over de Boven-Merwede bij Gorinchem en het realiseren van twee nieuwe bruggen inclusief beweegbaar deel; · Het verwijderen van de bestaande bruggen over de Bergsche Maas bij Geertruidenberg en het realiseren van twee nieuwe bruggen; · Het verbeteren van de doorstroming op knooppunt Hooipolder door de aanleg van een ongelijkvloerse verbindingsboog; · Het maken van een nieuwe aansluiting in de A27 Gorinchem De Groote Haar; · Het laten vervallen van aansluiting 34 van de A59 en ter compensatie hiervoor de bestaande aansluiting 33 verbeteren met een verbindingsweg naar Geertruidenberg; · Het in stand houden van Infra Derden en Infra RWS gedurende de realisatiefase (met uitzondering van de bestaande Merwedebrug en Keizersveerbrug); · Het in stand houden van de Infra RWS ten noorden van km 20.1 gedurende de gebruiksfase. De wijziging Rijkswaterstaat heeft in april 2025 de volgende notitie opgesteld en gedeeld met Opdrachtnemer ALSÉÉN: DO vereisten toelaatbare zettingen bestaande Merwedebrug en pre bouw monitoring. Hierin is aangegeven welke eisen er gelden m.b.t. tot de toelaatbare zettingen van de bestaande Merwedebrug. Om deze eisen te kunnen toetsen aan de praktijk, zal een beïnvloedingsproef uitgevoerd moeten worden. Doel van deze proef is om de invloed van het aanbrengen en verwijderen van damwanden en open stalen buispalen te meten in trillingen en vervormingen. Door middel van deze resultaten kunnen de berekeningsmodellen worden geverifieerd en de te verwachten vervormingen en trillingspredicties voor de verschillende nauwkeuriger worden bepaald. Dit is benodigd om te kunnen valideren dat het uitvoeren van het DO ontwerp kan binnen de opgegeven toelaatbare zettingen. Voor het uitvoeren van dit onderzoek blijkt de huidig contractueel opgenomen Indicatieve Waarde (IW) voor Fase 1, behorende bij de tweefase onderdelen 3a en 3b niet toereikend te zijn. Ten behoeve van de uitvoering van de onderzoeken verzoekt ALSÉÉN om aanvullend budget vrij te maken voor uitvoer van de beïnvloedingsproef.
Interne Kennung: 31127608
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Zie hoofdopdracht
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 71520000 Bauaufsicht