2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników do badań na potrzeby ZBR w IRZiBŻ PAN w Olsztynie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa specjalistycznych odczynników do prowadzonych badań naukowych dla Zespołu Biologii Regeneracyjnej w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuścił w niniejszym postępowaniu składania ofert częściowych ze względu na jednolity przedmiot zamówienia. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Wykonawca dostarcza produkty wraz z załączonymi kartami charakterystyki i/lub specyfikacją jakościową zawierającą podstawowe dane oraz wymagania fizycznei chemiczne potwierdzające zgodność dostarczanych produktów ze SWZ. Zamawiający dopuszcza także, aby Wykonawca wraz z dostawą dostarczył bezpośrednie linki (odnośniki) do dostarczanych produktów, aby użytkownik końcowy mógł samodzielnie pobrać dokumenty ze strony internetowej producenta/dystrybutora. 3. Termin udzielonej gwarancji na produkty nie może być krótszy niż 75% terminu standardowo oferowanego przez producenta, licząc od dnia jego dostawy, zgodnie z terminem zaoferowanym przez Wykonawcę w ofercie. Termin gwarancji jest jednym z kryterium oceny ofert. Procedura sprawdzania i potwierdzania zgodności dostarczonego zamówienia oraz sposób zgłaszania reklamacji zgodny z zapisami w załączniku nr 3 – projektowanych postanowieniach umowy. 4. Umowa z Wykonawcą zostanie zawarta na okres 24 miesięcy. Termin dostawy cząstkowej będzie zgodny z terminem zaoferowanym przez Wykonawcę w ofercie: maksymalnie do 35 dni od dnia złożenia zamówienia przez Zamawiającego. Termin dostawy jest jednym z kryterium oceny ofert. 5. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE A) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył karty charakterystyki oferowanych produktów i/lub specyfikację jakościową zawierającą podstawowe dane oraz wymagania fizyczne i chemiczne potwierdzające, że zaoferowane produkty spełniają wszystkie wymogi Zamawiającego wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. B) Karty charakterystyki Wykonawca składa wraz z ofertą. Dokumenty wykonawca składa w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli oryginał dokumentu, o których mowa powyżej nie został sporządzony w postaci dokumentu elektronicznego, wykonawca może sporządzić i przekazać elektroniczną kopię posiadanego dokumentu. W przypadku przekazywania przez wykonawcę elektronicznej kopii dokumentu opatrzenie jej kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem elektronicznej kopii dokumentu za zgodność z oryginałem. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski C) Jeżeli Wykonawca nie złoży powyższych przedmiotowych środków dowodowych lub są one niekompletne, Zamawiający, zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, wezwie jednokrotnie Wykonawcę w wyznaczonym terminie do ich złożenia lub uzupełnienia.
Interne Kennung: ZP-PN/D/2025/11/13
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp ustanowił opcję. Wykonawca w cenie oferty uwzględni również opcję. Zamawiający w okresie realizacji umowy może wykorzystać opcję, ale zobowiązuje się do zamówienia podstawowego w 50 % wartości wskazanych w ofercie Wykonawcy specjalistycznych odczynników. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany ilości przedmiotu zamówienia wyszczególnionego co do rodzaju w formularzu ofertowym a także ograniczenia przedmiotu umowy. Prawo opcji realizowane będzie na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. Warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji.