2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale om støbegods og diverse køreledningskomponenter
Beschreibung: Udbuddet omfatter indkøb af støbegods og køreledningskomponenter. I overensstemmelse med reglerne i direktiv 2014/25/EU (Forsyningsvirksomhedsdirektivet implementeret ved bekendtgørelse nr. 1078 af 29. juni 2022 om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester) udbydes en rammeaftale med forskellige 36 klemmer, samlinger og andre fittings, der anvendes i køreledningsanlægget (OCS) for 25 kV AC (50 Hz), 15 kV (16,7 Hz) og 1,65 kV DC jernbanestrækninger i det danske jernbanenet. Der vil blive indgået én (1) kontrakt med én leverandør.
Interne Kennung: 2025-7968
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I overensstemmelse med reglerne i direktiv 2014/25/EU (Forsyningsvirksomhedsdirektivet implementeret ved bekendtgørelse nr. 1078 af 29. juni 2022 om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester) udbydes en rammeaftale vedrørende Rammeaftale om støbegods og diverse køreledningskomponenter. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud og rammeaftalen vil blive tildelt den tilbudsgiver, der afgiver det økonomisk mest fordelagtige tilbud i henhold til tildelingskriteriet.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34940000 Eisenbahnmaterial
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 31224500 Anschlussklemmen, 31300000 Isolierte Elektrokabel, -leitungen und -drähte, 31310000 Verteilungsnetze, 31320000 Stromverteilerkabel, 31330000 Koaxialkabel, 31340000 Kabelzubehör, isoliert, 31350000 Steuerkabel, 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke, 34900000 Verschiedene Transportmittel und Ersatzteile, 34941000 Schienen und Zubehör, 34946000 Gleisbaumaterial und -teile, 34946100 Gleisbaumaterial, 34946200 Oberbaumaterial für Eisenbahnen, 34946220 Weichenzungen, Weichenherzstücke, Weichenstangen und Kreuzungen, 34946230 Klemmplatten, Unterlagsplatten und Schwellen, 44512400 Drahtklemmen, 44523300 Beschläge
5. Los
Los: LOT-0000