815954-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 8 000 000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Torzym.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 8 000 000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Torzym.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 8 000 000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Torzym.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm), istnieje możliwość skrócenia terminu składania ofert jednak nie krócej niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej. Przepis ten stosuje się gdy zachodzi pilna potrzeba zamówienia i skrócenia terminu składania ofert. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem pełnego 35-dniowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Wobec powyższego, zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert wynikające z konieczności zagwarantowania ciągłości realizacji zadań publicznych Gminy oraz kończący się rok budżetowy, na który zaplanowany był w uchwale budżetowej (wraz z późniejszymi zmianami) kredyt na sfinansowanie deficytu. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Reasumując, należy stwierdzić, iż powstała pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadniona.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungUdzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 8 000 000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Torzym.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje wznowienia i prawa opcji.