See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inhuur trainingslocatie schuim en poeder - Defensie Brandweer
Beschreibung: De opdracht De Aanbestedende dienst is op zoek naar een (1) geschikte trainingslocatie inclusief gespecialiseerde instructeurs om de brandweereenheden van de Commando’s Luchtstrijdkrachten, Zeestrijdkrachten en Landstrijdkrachten te ondersteunen bij het verbeteren van hun operationele vaardigheden en theoretische kennis op het gebied van vliegtuigbrandbestrijding. De kern van deze aanbesteding is de inhuur van zowel een oefenterrein dat voldoet aan specifieke eisen als van ervaren instructeurs die een actieve rol spelen in het opleidingsproces. Aanleiding Momenteel worden oefeningen uitgevoerd op het Brandweeropleidings- en Trainingscentrum (BOTC) te Woensdrecht (NL). Deze locatie is eigendom van en in beheer bij Defensie en biedt oefenfaciliteiten waar uitsluitend met propaan en water als blusstof wordt gewerkt. Dit sluit echter niet aan bij de realistische scenario’s waarin blusschuim en poeder essentieel zijn. Daarom is de Aanbestedende dienst, naast de huidige locatie te Woensdrecht, op zoek naar een aanvullende oefenlocatie waar branden met diesel en/of kerosine kunnen worden gesimuleerd. Het terrein moet geschikt zijn voor het bestrijden van zowel pressurized fuel fires als vloeistofoppervlaktebranden, en gebruik maken van de middelen Angus Jet-Foam F3 en ABC-bluspoeder. Deze middelen (Angus Jet-Foam F3 en ABC-bluspoeder) worden in de basis meegenomen door de Opdrachtgever richting het oefenterrein en valt dus niet onder de verantwoordelijkheid van de Opdrachtnemer. Oefenlocatie inclusief instructeurs Naast een technisch geschikt oefenterrein vraagt de Aanbestedende dienst expliciet om de inzet van ervaren, gespecialiseerde instructeurs die als integraal onderdeel van de te leveren oefenlocatie beschikbaar worden gesteld door de opdrachtnemer. Deze instructeurs vormen een aanvulling op de bestaande instructeurs van Defensie die op het BOTC werkzaam zijn. De BOTC-instructeurs beschikken op dit moment over beperkte kennis en ervaring met het gebruik van blusschuim en poeder. De externe instructeurs ondersteunen hen met hun gespecialiseerde expertise en dragen bij aan de professionalisering van zowel de BOTC-trainers als de cursisten. De door de opdrachtnemer te leveren instructeurs dienen uitgebreide praktijkervaring te hebben met het toepassen van blusschuim en poeder, en hun technische kennis actief over te dragen. Hun taken omvatten onder andere: Het verzorgen van praktijktrainingen en demonstraties; Het ondersteunen van BOTC-trainers bij het uitvoeren van complexe scenario-oefeningen; Het geven van theoretische bijscholing aan brandweerpersoneel; Het bijdragen aan de ontwikkeling van nieuwe vaardigheden en technieken. De nadruk ligt op het combineren van praktijkgerichte ondersteuning met theoretische kennisoverdracht, zodat brandweereenheden beter voorbereid zijn op complexe en risicovolle situaties. Specifieke eisen aan de oefenlocatie Een belangrijk aspect van deze aanbesteding is dat de Opdrachtnemer voldoende capaciteit beschikbaar heeft op de trainingslocatie om de door Defensie gewenste hoeveelheden Angus Jet-Foam F3 en ABC-bluspoeder te verwerken. Deze middelen spelen een cruciale rol in het realistisch oefenen van vliegtuigbrandbestrijding. Gedurende de looptijd van de overeenkomst kan het type schuimvormend middel of bluspoeder echter wijzigen. Het is daarom essentieel dat de opdrachtnemer flexibel en voorbereid is om te werken met andere middelen die Defensie mogelijk in de toekomst zal inzetten. Let op, het oefenterrein hoeft niet exclusief voor Defensie beschikbaar te worden gesteld zolang Defensie maar geen hinder van andere partijen ervaart. Doel van de Aanbesteding Met deze aanbesteding streeft Defensie naar een integrale aanpak waarbij realistische oefenomstandigheden en hoogwaardige begeleiding samenkomen. Het doel is om de paraatheid, deskundigheid en slagkracht van haar brandweereenheden naar een hoger niveau te tillen. De opdrachtnemer wordt gevraagd: Een trainingslocatie aan te bieden die voldoet aan alle technische en veiligheidsvereisten, inclusief het verwerken van de gewenste hoeveelheid blusmiddelen. Specialisten te leveren die bijdragen aan de professionalisering van het brandweerpersoneel. Flexibel in te spelen op wijzigingen in de gebruikte blusmiddelen en fluctuaties in het aantal cursisten, aangezien dit kan variëren door uitzendingen of andere operationele inzet van eenheden. Flexibiliteit en samenwerking Het aantal cursisten per jaar kan variëren door operationele verplichtingen van Defensie, zoals oefeningen of uitzendingen. Daarnaast kunnen gedurende de looptijd van de overeenkomst wijzigingen plaatsvinden in de gebruikte blusmiddelen. De opdrachtnemer dient daarom niet alleen voldoende capaciteit te bieden, maar ook flexibel om te gaan met schommelingen in het gebruik van de oefenlocatie en de inzet van alternatieve middelen. Dit vraagt om een strategische samenwerking waarin kwaliteit, expertise en maatwerkoplossingen centraal staan.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80550000 Sicherheitsausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75250000 Dienstleistungen der Feuerwehr und von Rettungsdiensten, 75251000 Dienstleistungen der Feuerwehr, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0000