816385-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Sicherheitskameras – Copy of: EU-Udbud af: Sikkerhedskameraer med beslag, installation og idriftsættelse til Syddansk Universitet i Odense 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelCopy of: EU-Udbud af: Sikkerhedskameraer med beslag, installation og idriftsættelse til Syddansk Universitet i Odense 2026
BeschreibungFormålet med projektet er at etablere ca. 300 stk sikkerhedskameraer, der dækker udvalgte indgange, gangarealer og udendørs færdselsområder mellem bygninger på SDU. Sikkerhedskameraerne skal understøtte øget tryghed, forebyggelse af uønsket adfærd samt dokumentation i tilfælde af diverse hændelser. •Ved montering af kameraer skal leverandøren sikre, at hvert kamera afleveres med et 2 meter langt stykke netværkskabel (LAN), som er ført ud fra kamerahuset og afsluttet med RJ45-stik eller tilsvarende • Kabling er ikke omfattet af dette udbud og udbydes særskilt. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter, herunder de krav varerne skal opfylde, henvises til Bilag 1 – Kravspecifikationen og Bilag 2 – Tilbudslisten, samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
Interne Kennung616855
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35125300 Sicherheitskameras
5. Los
LosLOT-0000