2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zajištění služeb řemeslné povahy v objektech Úřadu vlády ČR
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je poskytování odborných řemeslných prací týkajících se havarijních oprav, oprav či úprav prostor v objektech zadavatele, oprav silnoproudých zařízení a oprav stavebních částí objektů Úřadu. Na základě této veřejné zakázky bude zadavatel zadávat dodavateli, podle svých aktuálních potřeb, jednotlivé dílčí zakázky na provedení prací formou objednávky. Řemeslné práce spočívají v provedení objednaných prací včetně dodávky materiálů nezbytných pro zajištění oprav nebo úprav, zajištění kvalifikované pracovní síly, demontáži a montáži včetně likvidace odpadu a včetně dopravy. Dodavatel zajistí hot – line pro nahlášení požadavků zadavatele s rychlým reakčním časem od nahlášení požadavků zadavatele. Bližší podmínky předmětu plnění veřejné zakázky jsou uvedeny ve vzoru Rámcové dohody v příloze E zadávací dokumentace, popřípadě budou uvedeny v příslušné objednávce.
Interne Kennung: SPIS-2025-7040
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Změna sazby DPH -Cenu plnění je možné měnit v případě zvýšení nebo snížení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZDPH“). V takovém případě bude cena plnění změněna (zvýšena nebo snížena) o příslušné navýšení nebo snížení sazby DPH ode dne účinnosti nové zákonné úpravy sazby DPH a smluvní strany mezi s sebou uzavřou dodatek k Rámcové dohodě. Poskytovatel bude fakturovat cenu s DPH dle sazby DPH platné v době uskutečnění zdanitelného plnění. Inflační doložka -V případě, že průměrná roční míra inflace vyhlášená Českým statistickým úřadem vždy v lednu daného roku za předcházející kalendářní rok přesáhne 3 %, může být cena zvýšena o polovinu dosažené průměrné roční míry inflace, a to prostřednictvím uzavření dodatku k Rámcové dohodě na základě předchozí žádosti dodavatele, nejdříve však po uplynutí 24 měsíců ode dne nabytí účinnosti původní Rámcové dohody. Cenu je možné zvýšit pouze o polovinu průměrné roční míry inflace dosažené v kalendářním roce, který bezprostředně předcházel okamžiku doručení žádosti o její zvýšení. Zvýšení jednotkové ceny je účinné prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byl dodatek uveřejněn v Registru smluv. Změna rozsahu plnění a počtu objektů míst plnění V případě, že v době trvání smlouvy na plnění veřejné zakázky dojde ke změně počtu objektů zadavatele, ke kterým má příslušnost hospodaření, platí následující: a) pokud dojde ke změně počtu míst plnění nebo objektů, které nejsou předmětem plnění dle smlouvy, pak budou služby zajištěny vybraným dodavatelem této zakázky, b) změna počtu míst plnění nebo objektů nemění celkovou povahu veřejné zakázky, c) změna počtu míst plnění nebo objektů bude vždy upravena dodatkem ke smlouvě. V případě navýšení počtu objektů se dodavatel zavazuje zajistit všechny činnosti uvedené ve smlouvě i v nových objektech. Zároveň na vlastní náklady zajistí zaškolení svých pracovníků (včetně pracovníků poddodavatelů), kteří budou tyto činnosti vykonávat. Změna dodavatele Zadavatel si dle § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě kdy uzavřená smlouva s vybraným dodavatelem bude ukončena: a) dohodou smluvních stran, b) výpovědí jedné ze smluvních stran; c) odstoupením od Rámcové dohody jedné ze smluvních stran z důvodů uvedených ve Rámcové dohodě; d) odstoupením od Rámcové dohody z důvodů dle § 223 odst. 2 ZZVZ; e) z důvodu zániku závazku pro následnou nemožnost plnění; f) v důsledku právního nástupnictví v souvislosti s přeměnou dodavatele, jeho smrtí nebo převodem jeho závodu, popřípadě části závodu, kdy nový dodavatel splňuje kritéria kvalifikace stanovená v této zadávací dokumentaci, g) zánikem právnické osoby bez právního nástupce; h) v případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle § 82 ZZVZ; i) v případě prohlášení insolvence na dodavatele, vstupu dodavatele do likvidace, vydání rozhodnutí o úpadku na dodavatele, nařízení nucené správy podle jiného právního předpisu na dodavatele nebo nastane-li u dodavatele obdobná situace podle právního řádu země jeho sídla; j) v důsledku zániku právnické osoby nebo smrti fyzické osoby, která je jinou osobou, prostřednictvím níž prokazoval dodavatel splnění kvalifikace dle § 83 ZZVZ. Nastane-li některý z případů popsaných v bodech výše, je zadavatel oprávněn uzavřít smlouvu na plnění veřejné zakázky s novým dodavatelem za podmínek uvedených níže v čl. 8.3.3.1 a 8.3.3.2 této zadávací dokumentace. V případě změny dodavatele může dojít ke změně složení realizačního týmu a poddodavatelů v souladu s nabídkou nového dodavatele a údajů vztahujících se k osobě dodavatele (např. kontaktní osoby, kontaktní údaje, dále jen „povolené změny Rámcové dohody“). Změna dodavatele v případě společné účasti dodavatelů V případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle § 82 ZZVZ a bodu 8.3.3 písm. písm. e) až i) tohoto článku je zadavatel oprávněn uzavřít smlouvu se zbývajícími dodavateli, pokud i nadále budou splňovat kritéria kvalifikace stanovená v této zadávací dokumentaci. Změna dodavatele v ostatních případech V případě ukončení Rámcové dohody dle písm. a) až i) bodu 8.3.3 výše je zadavatel oprávněn uzavřít smlouvu s druhým účastníkem v pořadí dle hodnocení nabídek v zadávacím řízení. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v zadávacím řízení. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak neučinil v zadávacím řízení s ohledem na § 39 odst. 4 ZZVZ a posoudí, zda u tohoto účastníka nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení vybraného dodavatele dle § 48 ZZVZ (dále jen „důvody, pro které by nebylo možno uzavřít smlouvu s druhým účastníkem v pořadí“). Pokud jsou naplněny důvody, pro které by nebylo možno uzavřít smlouvu s druhým účastníkem v pořadí v zadávacím řízení, může zadavatel oslovit dodavatele, který se umístil na třetím místě v pořadí. Druhý, příp. další účastník v pořadí je povinen splnit další podmínky uzavření Rámcové dohody dle čl. 10 této zadávací dokumentace. Smlouva musí odpovídat nabídce podané dodavatelem v původním zadávacím řízení. V případě, že vybraný účastník již předmět veřejné zakázky zčásti splnil a ukončení Rámcové dohody nemá dopad na tuto část poskytnutého plnění, lze s druhým účastníkem v pořadí uzavřít smlouvu jen na zbylou část předmětu plnění veřejné zakázky, pokud je tato část oddělitelná a z nabídky tohoto účastníka lze dovodit její poměrnou cenu. Postup dle předchozího odstavce se použije obdobně pro další účastníky zadávacího řízení v pořadí, pokud druhý účastník smlouvu odmítne uzavřít, neposkytne součinnost k jejímu uzavření, nesplní podmínky účasti, jsou naplněny důvody pro vyloučení nebo již neexistuje.