2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie usługi utrzymania i rozwoju Krajowego Systemu Danych Oświatowych (KSDO)"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania w ruchu w trybie produkcyjnym wdrożonych elementów Krajowego Systemu Danych Oświatowych (KSDO), rozwój powyższego Systemu oraz świadczenie usług dodatkowych (informacyjnych, serwisowych i specjalnych). Pod pojęciem usług utrzymania w ruchu Zamawiający rozumie ogół czynności zapewniających ciągłą pracę Systemu zarówno w zakresie administracji Systemem, wsparcia użytkowników, monitorowania pracy Systemu, podejmowania działań prewencyjnych jak i usuwania ewentualnych błędów. Pod pojęciem rozwoju Zamawiający rozumie w szczególności tworzenie nowych funkcjonalności Systemu a także wprowadzanie zmian w funkcjonalnościach już istniejących. Rozwój może następować w wyniku konieczności dostosowania systemu do aktualnego stanu prawnego, ale także zleceń Zamawiającego w zakresie podniesienia ergonomii, poprawy wydajności lub tworzenia nowych funkcjonalności.
Vorherige Bekanntmachung: 535362-2025
Interne Kennung: ZAiBI.233.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212000 Programmierung von Anwendersoftware, 72100000 Hardwareberatung, 72300000 Datendienste, 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania w ruchu w trybie produkcyjnym wdrożonych elementów Krajowego Systemu Danych Oświatowych (KSDO), rozwój powyższego Systemu oraz świadczenie usług dodatkowych (informacyjnych, serwisowych i specjalnych). Pod pojęciem usług utrzymania w ruchu Zamawiający rozumie ogół czynności zapewniających ciągłą pracę Systemu zarówno w zakresie administracji Systemem, wsparcia użytkowników, monitorowania pracy Systemu, podejmowania działań prewencyjnych jak i usuwania ewentualnych błędów. Pod pojęciem rozwoju Zamawiający rozumie w szczególności tworzenie nowych funkcjonalności Systemu a także wprowadzanie zmian w funkcjonalnościach już istniejących. Rozwój może następować w wyniku konieczności dostosowania systemu do aktualnego stanu prawnego, ale także zleceń Zamawiającego w zakresie podniesienia ergonomii, poprawy wydajności lub tworzenia nowych funkcjonalności
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opcja obejmuje dodatkowe prace związane ze świadczeniem Dodatkowych Usług Serwisowych, Usług Specjalnych i Usług Rozwoju. Zamawiający będzie mógł skorzystać z opcji w zakresie: a) Usług Specjalnych – niezależnie od stanu realizacji zamówienia podstawowego, b) Dodatkowych Usług Serwisowych – po wykorzystaniu 30% godzin przewidzianych w puli godzin zamówienia podstawowego, przeznaczonych na realizację tych zleceń. c) Usług Rozwoju – po wyczerpaniu puli Historyjek danej kategorii przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego. Jeżeli Zamawiający będzie posiadał potrzeby w zakresie realizacji w/w usług oraz środki na ich realizację, Zamawiający poinformuje Wykonawcę o chęci skorzystania z opcji, przesyłając wraz z właściwym zleceniem oświadczenie, z którego będzie wynikał zakres prac zamawianych w ramach opcji. Prace w ramach opcji mogą być finansowane z projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej lub ze środków własnych Zamawiającego. Prognozowany przez Zamawiającego maksymalny wymiar prac w ramach opcji w zakresie Dodatkowych Usług Serwisowych wynosi 10 000 godzin prac. Prognozowany przez Zamawiającego maksymalny wymiar prac w ramach opcji w zakresie Usług Specjalnych i Usług Rozwoju wynosi równowartość: 32 sztuk Historyjek kategorii XS, 120 sztuk Historyjek kategorii S, 112 sztuk Historyjek kategorii M , 24 sztuk Historyjek kategorii L. Poprzez „równowartość” Zamawiający rozumie możliwość przesunięć liczby sztuk Historyjek pomiędzy kategoriami przy zachowaniu warunku, że całkowita wartość zleconych prac (liczona wg przyjętych stawek za realizację Historyjek) nie przekroczy wartości wyliczonej dla wyżej wskazanej puli. Zlecenia Dodatkowych Usług Serwisowych i Zlecenia Rozwoju w ramach opcji będą zlecane, realizowane, odbierane i rozliczane na takich samych zasadach jak analogiczne prace w ramach zamówienia podstawowego. Proces zlecania, realizacji, odbioru i rozliczania Zleceń Certyfikacji (Usługi Specjalne) opisano w rozdziale 21 OPZ.W przypadku, gdy Zamawiający nie zrealizuje zleceń w planowanej w ramach opcji liczbie lub kwocie, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie związane z brakiem realizacji zleceń w ww. zakresie, w tym odszkodowanie za utracone korzyści.