2. Verfahren
Verfahren
Titel: Region Syddanmarks udbud af ressourcepersoner
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Region Syddanmark at indhente tilbud på ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet henholdsvis råstofområdet og er nærmere beskrevet i udkastene til rammeaftaler (udbudsmaterialets bilag A og B). Anskaffelsen er opdelt i to delaftaler: Delaftale 1: Ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet (bilag A) (der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 6 leverandører). Delaftale 2: Ressourcepersoner inden for råstofområdet (bilag B) (der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 6 leverandører). Dette udbud er ét af fem parallelle, separate udbud, som gennemføres samtidigt af Region Hoved-staden, Region Sjælland, Region Midtjylland, Region Nordjylland og Region Syddanmark med bistand fra Danske Regioner.
Interne Kennung: 424746
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 90715000 Untersuchung von Verschmutzungen, 90730000 Rückverfolgung und Überwachung von Verschmutzungen und Sanierung, 90732000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Bodenverschmutzung, 90732400 Beratung in Sachen Bodenverschmutzung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet
Beschreibung: Delaftale 1: Ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet. Der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 6 leverandører.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Ressourcepersoner inden for råstofområdet
Beschreibung: Delaftale 2: Ressourcepersoner inden for råstofområdet. Der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 6 leverandører.
Interne Kennung: 2-1