2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego w ramach środków powodziowych dla jednostki OSP Skoroszyce.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Zakup sprzętu specjalistycznego - samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego utrata lub trwałe uszkodzenie nastąpiły na skutek działań ratowniczych lub działań pomocowych prowadzonych w trakcie powodzi we wrześniu 2024 roku” dla jednostki OSP Skoroszyce. Pojazd fabrycznie nowy, silnik i podwozie z kabiną pochodzące od tego samego producenta wraz z wyposażeniem. Podwozie z roku produkcji 2024 oraz z silnikiem o mocy nie mniejszej niż 235 kW. Rok produkcji za-budowy 2025. Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania polskich przepisów prawa: a) Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” ( Dz. U. z 2024 r., poz. 1251) z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych wraz z przepisami wykonawczymi; b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r., poz. 502); c) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania(tj. Dz. U. z 2007 r, nr 143 poz. 1002 ze zm.) z uwzględnieniem zmian określonych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 kwietnia 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2010 r. nr 85 poz. 553) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów podanych poniżej; d) rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej, ( Dz. U. z 2019 r., poz. 594). e) musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846 i 1846-2; f) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. Przedmiot zamówienia obejmuje również: Gwarancja: - na podwozie pojazdu: min. 24 miesiące, - na zabudowę pożarniczą: min. 24 miesiące, - na dodatkowe wyposażenie zabudowy: zgodnie z gwarancją producentów, jednakże nie krótsza niż 12 miesięcy. Warunki odbioru przedmiotu zamówienia, gwarancji i serwisu zostały szczegółowo opisane w SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy. 2. Wspólny Słownik Zamówień CPV: Kod główny: CPV 34144210 – 3 wozy strażackie Dodatkowe kody CPV 34144200-0 pojazdy służb ratowniczych 3. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ, stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ. 5. Źródło finansowania: umowa dotacji nr BZK.II.OSP.1.2025 z dnia 13.08.2025 r. z przeznaczeniem dla Jednostki OSP w Skoroszycach zadanie pn. „Zakup sprzętu specjalistycznego - samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego utrata lub trwałe uszkodzenie nastąpiły na skutek działań ratowniczych lub działań pomocowych prowadzonych w trakcie powodzi we wrześniu 2024 roku”.
Vorherige Bekanntmachung: 609177-2025
Interne Kennung: IP.IZ.271.6.2025.IBK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001