2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych, na których znajdują się domki letniskowe oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wielowieś. Pod pojęciem nieruchomości zamieszkałe Zamawiający rozumie: nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, o których mowa w art. 6j ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazywania odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych do instalacji komunalnej. Zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji, do których będzie przekazywał odebrane od właścicieli nieruchomości odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazywania przyjętych z PSZOK oraz od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Przekazanie odpadów winno być potwierdzone kartą przekazania odpadów sporządzoną zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ogólna charakterystyka Gminy Wielowieś w kontekście odbioru i zagospodarowania odpadów: Szacunkowa liczba nieruchomości zamieszkałych (zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna): Po analizie złożonych deklaracji i nieruchomości dla których nie złożono deklaracji przewiduje się, że w ramach niniejszego zamówienia odbierane będą odpady od około 4950 osób, z 1504 nieruchomości, liczby te mogą w czasie realizacji zamówienia nieznacznie się zmieniać.
Interne Kennung: OŚ.272.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zwaną w dalszej części PZP. W sprawach nieuregulowanych zapisami niniejszej SWZ, stosuje się przepisy PZP wraz z aktami wykonawczymi do PZP. Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze tzw. odwróconej, tj. z zastosowaniem art. 139 ust. 1 PZP. Postępowanie prowadzone jest dla wartości zamówienia równej lub przekraczającej progi unijne.Przetarg nieograniczony
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych, na których znajdują się domki letniskowe oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wielowieś
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, że przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP. W zakres tych zamówień wchodzić będzie odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wytworzonych na terenie Gminy Wielowieś, a pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Zamówienia będą realizowane zgodnie z warunkami określonymi w załączniku nr 1 do niniejszej SWZ (Opis przedmiotu zamówienia), istotne postanowienia umowy na wykonanie tych usług będą zgodne z załącznikiem nr 2 do niniejszej SWZ (Wzór umowy) a ceny jednostkowe za odbiór i zagospodarowanie poszczególnych frakcji odpadów nie będą większe niż 15 procent cen jednostkowych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający przewiduje, iż wartość zamówienia przewidzianego do udzielenia może wynieść maksymalnie do 30% wartości zamówienia podstawowego. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: - w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w §5 ust. 1 umowy, - w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze; - udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki, po negocjacjach z Wykonawcą.Z