2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Psary, Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych i odbiór z budynku Urzędu Gminy Psary.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Psary wraz z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz odbiorem odpadów komunalnych z budynku Urzędu Gminy Psary. 2. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie w szczególności: 2.1. Odbiór i zagospodarowanie każdej ilości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i odpadów komunalnych zebranych selektywnie pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, w tym: 2.1.1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz bioodpady odbierane będą w pojemnikach wystawionych przed posesję na chodnik lub pobocze drogi w sposób nieutrudniający poruszania się pieszych; 2.1.2. Odpady komunalne zebrane selektywnie takie jak tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale, papier, szkło, odbierane będą w workach wystawionych przed posesję, na chodnik lub pobocze drogi w sposób nieutrudniający poruszania się pieszych; 2.1.3. Odpady komunalne zebrane selektywnie takie jak meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony - odbierane będą bezpośrednio sprzed posesji, chodnika lub pobocza drogi. Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość skorzystanie z prawa opcji, na zasadach opisanych w rozdziale XI załącznika nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2.2. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych przez Gminę w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 2.3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych odebranych w ramach usługi dodatkowej. Usługa dotyczy odbioru i zagospodarowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych wytworzonych poza terenami budów, na nieruchomościach zamieszkałych, z remontów prowadzonych we własnym zakresie. W celu realizacji usługi dodatkowej Wykonawca wyposaży właściciela nieruchomości w worek z tkaniny polipropylenowej przeznaczony na odpady budowlane i rozbiórkowe (tzw. worek big bag) oraz zapewni odbiór i zagospodarowanie tych odpadów. 2.4. Odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych takich jak: bioodpady, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale, papier, szkło z nieruchomości niezamieszkałej tj. budynku Urzędu Gminy Psary. Pojazdy do odbierania odpadów komunalnych powinny spełniać normy dopuszczalnej emisji spalin co najmniej norma Euro 5 3. Termin wykonania zamówienia: 24 miesiące od dnia zawarcia umowy lecz nie wcześniej niż od dnia 01.11.2025 r. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie teren gminy Psary. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres obowiązków Wykonawcy został opisany w niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) oraz: 4.1. Opis przedmiotu zamówienia – Załączniku nr 1 do SWZ; 4.2. Mapa gminy Psary z naniesioną trasą przejazdu - Załączniku nr 1.2. do SWZ; 4.3. Projektowane postanowienia umowy - Załączniku nr 8 do SWZ; 4.4. Odpowiedzi na pytania wykonawców udzielane w trakcie procedury przetargowej (jeżeli dotyczy).
Vorherige Bekanntmachung: 644499-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Informację o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy trzy miesiące przed wdrożeniem usługi. 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów tekstyliów i odzieży od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie gminy Psary 1.1 Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi będącej przedmiotem zamówienia przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Decyzję co do możliwości skorzystania z prawa opcji Zamawiający uzależnia od swoich bieżących potrzeb. W przypadku zamiaru uruchomienia prawa opcji Zamawiający dostosuje prawo miejscowe w powyższym zakresie. 1.2 Prawo opcji dotyczy zadania: Odbiór i zagospodarowanie odpadów tekstyliów i odzieży od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie gminy Psary. Zasady dotyczące realizacji zakresu objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji podstawowego przedmiotu umowy. Odbiór odpadów i tekstyliów realizowany będzie u źródła z częstotliwością 1 raz do roku w II kwartale każdego roku. 1.3 W przypadku decyzji Zamawiającego o uruchomieniu opcji Wykonawca uwzględni odbiór odpadów tekstyliów i odzieży w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych. 1.4 Zamawiający nie posiada danych historycznych z ilości odebranych odpadów tekstyliów i odzieży od właścicieli nieruchomości zamieszkałych. 1.4. Przewiduje się następującą ilość odpadów tekstyliów i odzieży do odebrania w czasie realizacji zamówienia: 2026: 130 Mg 2027: 130 Mg Wykonawcy nie przysługuje odszkodowanie z tytułu zwiększenia lub zmniejszenia wskazanych ilości odpadów przewidzianych do odebrania. 1.5. Wszystkie wymagania zawarte w SWZ dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji. 2. Odbiór i zagospodarowanie odpadów popiołów z gospodarstw domowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie gminy Psary oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki na popiół 2.1. Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi będącej przedmiotem zamówienia przewiduje zastosowanie prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Decyzję co do możliwości skorzystania z prawa opcji Zamawiający uzależnia od swoich bieżących potrzeb. W przypadku zamiaru uruchomienia prawa opcji Zamawiający dostosuje prawo miejscowe w powyższym zakresie. 2.2 Prawo opcji dotyczy zadania: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów popiołów z gospodarstw domowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie gminy Psary oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki na popiół”. Zasady dotyczące realizacji zakresu objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji podstawowego przedmiotu umowy. Odbiór popiołów z gospodarstw domowych realizowany będzie u źródła z częstotliwością: w okresie od października do kwietnia 1 x 2 tygodnie, w pozostałym okresie 1 x miesiąc. 2.3. Wykonawca będzie miał obowiązek wyposażyć w pojemniki na popiół o pojemności 120l. każdą nieruchomość na dwa tygodnie przed wdrożeniem usługi. Zamawiający raz w tygodniu, będzie informował Wykonawcę o nowych nieruchomościach, od których Wykonawca będzie miał obowiązek odebrać popiół i wyposażyć w pojemniki na popiół. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia nieruchomości w pojemnik na popiół w terminie 7 dni od dnia otrzymania takiej informacji od Zamawiającego. Pojemniki powinny być koloru jasnoszarego i oznaczone napisami: „POPIÓŁ” oraz „ NIE WRZUCAĆ GORĄCEGO POPIOŁU”. Dopuszcza się inną równoznaczną treść napisu. Pojemniki powinny posiadać deklarację zgodności wystawioną przez producenta lub spełniać wymagania Polskich Norm oraz ciężar nominalny wytłoczony na listwie grzebieniowej pojemnika o wartości minimalnej: dla 120 l– 60 kg. Cenę za wyposażenie nieruchomości w przedmiotowe pojemniki Wykonawca uwzględnia w cenie obejmującej realizację umowy. 2.4 W przypadku decyzji Zamawiającego o uruchomieniu opcji Wykonawca uwzględni odbiór odpadów popiołów w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych. 2.5 Zamawiający nie posiada danych historycznych z ilości odebranych popiołów z palenisk domowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych. 2.6 Przewiduje się następującą ilość popiołów do odebrania w czasie realizacji zamówienia: 2026: 300 Mg 2027: 300 Mg Strumień odpadów w postaci popiołów z palenisk domowych z automatu pomniejszy strumień niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Wykonawcy nie przysługuje odszkodowanie z tytułu zwiększenia lub zmniejszenia wskazanych ilości odpadów przewidzianych do odebrania. 2.7 Wszystkie wymagania zawarte w SWZ dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji. 2.8 Wykonawca jest zobowiązany do utrzymywania wszystkich pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym. Mycie i dezynfekcja pojemników powinna być prowadzona pod wysokim ciśnieniem oraz z zastosowaniem środków przystosowanych do dezynfekcji powierzchni, które pozwolą dokładnie oczyścić wnętrze każdego z pojemników z częstotliwością raz na półrocze.